تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

بررسی پرونده ها برای مهاجرت کبک در 2021 آنلاین شد

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار کبک بررسی پرونده ها برای مهاجرت کبک در 2021 آنلاین شد

بررسی پرونده های کبک در سال 2021 آنلاین شد

پرونده های برنامه های مهاجرت به کبک را از تاریخ 12 ژانویه از طریق Arrima به صورت آنلاین ارسال کنید. زیرا پرونده های کاغذی از تاریخ 26 ژانویه 2020 دیگر پذیرفته نمی شوند.

برای اینکار متقاضیان برنامه تجربه کاری کبک می بایست هزینه ها را آنلاین پرداخت کرده و مدارک مورد نیاز را از طریق وب سایت اداره مهاجرت کبک دانلود کنند. 
کبک قبلا به متقاضیان اطلاع داده بود، که تا تاریخ 25 ژانویه 2021 (6/11/99) پرونده های کاغذی پذیرفته می شوند. بعد از این تاریخ باید پرونده های برنامه تجربه کاری کبک را به صورت آنلاین ارسال کنند و وزارت مهاجرت کبک هیچ پرونده کاغذی را نمی پذیرد. فقط این برنامه نیست که تغییراتی دارد.

متقاضیان برنامه مخصوص دانشجویان خارجی کبک از بهار سال 2020 می توانستند پرونده های خود را به صورت آنلاین ارسال کنند، اما از تاریخ 26 ژانویه 2021 (7/11/99) باید آنلاین ارسال کنند.
وزارت مهاجرت کبک MIFI گفت: ارائه مدارک و اسناد سه برنامه جدید آزمایشی مهاجرت کبک باید به صورت الکترونیکی انجام شود.
در هفته های بعد کبک احتمالا سه برنامه آزمایشی مهاجرت دائمی را برای نیروی کار بخش های بهداشت، رایانه (برنامه آزمایشی برای نیروی کار در بخشهای هوش مصنوعی AI، فناوری اطلاعات IT و جلوه های بصری) و صنایع غذایی معرفی می کند.

تغییر هزینه ها در برنامه مهاجرتی کبک طی سال 2021

هزینه بررسی پرونده های مهاجرتی در سازمان مهاجرتی کبک MIFI امروز  حدود 1.26 درصد افزایش یافته است. کبک از تاریخ 1 ژانویه 2021 هزینه های برنامه های مهاجرتی را افزایش داده. این افزایش سالانه بوده و براساس تغییر سالانه در میانگین شاخص قیمت مصرف کننده اقلام در کانادا می باشد. 

افزایش هزینه های زیر از اول ژانویه 2021 در برنامه های استان کبک اعمال می شود: 

_ افزایش هزینه های متقاضیانی که از طریق برنامه نیروی کار متخصص اقدام می کنند از 812 دلار به 822 دلار کانادا
_ افزایش هزینه هر یک از اعضای خانواده که در پرونده متقاضی اصلی قرار دارند از 174 دلار به 176 دلار. 
_ هزینه های ارزیابی جاب آفر در بازار کار کبک از 202 دلار به 205 دلار افزایش یافته است. 
_ هزینه های متقاضیان اصلی مهاجرت به کانادا شامل سرمایه گذاران کبک از 15763 دلار به 15962 دلار افزایش یافته است.
_ هزینه های متقاضیان اصلی مهاجرت کاری شامل کارآفرینان کبک و خود اشتغالی کبک از 1099 دلار به 1111 دلار افزایش یافته است.
_ افزایش هزینه پرونده نیروی کار موقت و دانشجویان خارجی کبک از 202 دلار به 205 دلار.
_ افزایش هزینه های ارزیابی برای ارزیابی تحصیلات خارج از کبک از 121 دلار به 123 دلار.

هزینه های بالا مربوط به هزینه های ارزیابی و بررسی پرونده های مهاجرت به کبک می باشد. در زمان تکمیل پرونده مهاجرتی باید هزینه های دیگر مثل هزینه مدارک اضافی که برای تایید پرونده مورد نیاز است، کارشناسی املاک، حسابرسی، ترجمه ها یا آزمون های زبان پرداخته شود.

نحوه امتیازبندی و قبولی آریما Arrima کبک

Arrima یک ساختار آنلاین بوده که وزارت مهاجرت کبکMIFI  برای جذب مهاجر استفاده می کند. کبک Arrima را برای جمع آوری اطلاعات اولیه و امتیازبندی اتباع خارجی که از طریق برنامه اسکیل ورکر کبکQSWP  می خواهند به کبک مهاجرت کنند، استفاده می کند.

وزارت مهاجرت کبک MIFI براساس اطلاعات ارائه شده متقاضیان مهاجرت به کبک کانادا، پروفایلهای ارسالی را با توجه به تحصیلات، مهارت های زبان و سابقه کار ارزیابی و امتیازبندی می کند. سپس از افراد واجد شرایط با بالاترین امتیاز درخواست می شود تا برای گواهی انتخاب در کبکCSQ  درخواست دهند و مدارک خود را ارسال نمایند.

این ساختار جدید در سال 2019 برای تسریع پردازش پرونده های مهاجرت و همسویی بهتر مهاجرت با نیازهای بازار کار استان کبک و مونترال ایجاد شده است.  قبل از این تغییر، سیستم مهاجرتی کبک براساس “اولین مراجعه اولین خدمات” با تاخیر 36 ماهه تا دریافت CSQ همراه بود.

در دوسال گذشته کبک این ساختار آنلاین را توسعه داده تا برای برنامه های دیگر هم از این ساختار استفاده کند. 
پورتال Arrima برای متقاضیان برنامه نیروی متخصص کبکQSWP  و مهاجرانی که از طریق برنامه دانشجویان بین المللی کبک و متقاضیان برنامه تجربه کاری کبک PEQ که به صورت دائم یا موقت در کبک مستقر می شوند، در دسترس است.

کبک چند مهاجر جدید در سال 2021 می پذیرد

کبک در سال 2021 به 47.500 مهاجر جدید اقامت اعطا می کند. اهداف سال 2021 کبک از هدفگذاری سال گذشته که پذیرش 44.500 مهاجر جدید بود، بیشتر شده است. کبک در سال 2021 حدود 27.500 تا 29.300 مهاجر را از طریق برنامه مهاجرت اقتصادی می پذیرد، از جمله 24.200 نیروی کار ماهر. کبک حدود 4300 مهاجر را از طریق برنامه های مهاجرتی تجاری شامل کارآفرین کبک و برنامه سرمایه گذاری کبک خواهد پذیرفت. 800 پذیرش دیگر برای سایر برنامه های مهاجرت اقتصادی مثل پرستار خانگی تعیین شده است. 10.200 نفر از ساکنان دائمی جدید از طریق برنامه اسپانسر شیپ و سایر برنامه های مهاجرتی وارد کانادا می شوند.

استان فرانسوی زبان کبک قصد دارد، کمبود 13000 تا 18000 مهاجر به علت شیوع کرونا در سال 2020 را در سال 2021 جبران کند.

بیشتر مهاجرانی که کبک در سال 2021 می پذیرد، از طریق برنامه های مهاجرتی اقتصادی مانند نیروی متخصص کبک و سرمایه گذاری کبک وارد کبک می شوند.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی