تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

دولت بایدن اخراج مهاجران غیرقانونی از آمریکا را تعلیق کرد اما بلوکه شد

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار ایالات متحده دولت بایدن اخراج مهاجران غیرقانونی از آمریکا را تعلیق کرد اما بلوکه شد

اخراج مهاجران غیرقانونی از آمریکا معلق شد

دولت جو بایدن روز چهارشنبه اخراج بخشی از مهاجران غیرقانونی از خاک آمریکا را به مدت ۱۰۰ روز به حال تعلیق درآورد.

وزارت امنیت داخلی آمریکا با صدور بخشنامه‌ای نوشت که دولت بایدن قصد دارد در این مدت روند جاری اخراج مهاجران را بررسی کند تا ببیند آیا عادلانه و کارآمد است و امنیت همگانی را تأمین می‌کند یا خیر.

این بخشنامه همچنین می‌نویسد که طی این مهلت قانونی، منابع دولتی فرصت می‌یابند بر مشکلات جاری در مرز با مکزیک تمرکز کنند و به تطبیق قوانین مهاجرتی آمریکا با حقوق بشر اقدام کنند.


فرمان اجرایی بایدن بلوکه شد؛‌ نخستین تقابل جمهوری‌خواهان با دولت جدید

بروزرسانی:

تنها یک هفته پس از آغاز به کار رسمی جو بایدن در کاخ سفید و تلاش او برای تغییر سیاست‌های دوره دونالد ترامپ با امضای فرمان‌های اجرایی، رسانه‌های #آمریکا گزارش دادند یک قاضی فدرال دستور او در زمینه به تعویق انداختن دیپورت مهاجران غیرقانونی را بلوکه و موقتا متوقف کرد.

شبکه سی‌ان‌ان روز سه‌شنبه هفتم بهمن‌ماه گزارش داد بر اساس شکایتی که کن پاکستون،‌ دادستان کل تگزاس، ارائه داده و یک قاضی فدرال حکم آن را صادر کرده، فرمان اجرایی بایدن در زمینه لغو سیاست «تحمل صفر» ترامپ و تعویق ۱۰۰ روزه دیپورت مهاجران غیرقانونی بلوکه شده است.

درو تیپتون،‌ قاضی فدرال تگزاس و از منصوبان دونالد ترامپ، دستور بلوکه شدن فرمان اجرایی بایدن را داده و آن را خلاف قانون اساسی و نقض توافق میان وزارت امنیت میهنی و ایالت تگزاس عنوان کرده است. این توافق وزارت امنیت میهنی را ملزم می‌کرد قبل از تغییر سیاست‌ها با این ایالت رایزنی کند.

دادستان کل ایالتی پس از این دستور در اکانت tw خود نوشت:‌ «در عرض شش روز از مراسم تحلیف بایدن، تگزاس دستور غیرقانونی او مبنی بر توقف اخراج [مهاجران غیرقانونی] را متوقف کرد.»

سیاست «تحمل صفر» دولت ترامپ تصریح می‌کرد هر فرد بزرگسالی که هنگام عبور غیرقانونی از مرز بازداشت می‌شود، به دلیل ورود غیرقانونی تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد.
جو بایدن،‌ رییس‌جمهور جدید آمریکا،‌ تنها ساعتی پس از آنکه کاخ سفید را تحویل گرفت،‌ مجموعه‌ای از دستورها را با عنوان «فرمان اجرایی» امضا کرد.

– این فرامین مسائل فوری از جمله مقابله با بحران شیوع کووید-۱۹ و همچنین لغو بسیاری از سیاست‌های ترامپ در حوزه مهاجرت و محیط زیست را در بر می‌گرفت.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی