تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

عواملی که باعث بالا رفتن شانس فرد در دریافت بورسیه می شود

وی والت مشترک کشورها تحصیلات عواملی که باعث بالا رفتن شانس فرد در دریافت بورسیه می شود

اولین نکته در مورد شرایط بورسیه تحصیلی و فاند این است که بدانیم پیدا کردن بورسیه ای که متناسب با اهداف شما باشد قطعاً کار ساده ای نیست و اگر دانشجوی خارجی باشید دشوار است.

چه عواملی شانس فرد را در دریافت بورسیه تحصیلی افزایش می دهند؟

اکثر دانشجویان تصور کلی درباره آنچه که بورسیه تحصیلی بدست می آید، دارند: پولی است که شخص دیگری برای پرداخت هزینه های تحصیلات خود به شما می دهد. در واقع، این خیلی از حقیقت دور نیست. به عبارت ساده، بورسیه تحصیلی (یا کمک هزینه تحصیلی) مبلغی است که به عنوان یک جایزه به یک دانش آموز یا دانشجو داده می شود. برخلاف وام که شامل بهره نیز می شود، بورسیه تحصیلی لازم نیست که پرداخت شود.

پول برای بورسیه تحصیلی می تواند از منابع مختلفی حاصل شود. شما بورسیه های تحصیلی دولتی، بورسیه های دانشگاهی، بورسیه های تحصیلی موسسات و حتی بورسیه های خیریه را نیز دارید. این بورسیه ها در واقع شبیه به یک سرمایه گذاری است، زیرا دانشجو به عنوان یک سرمایه برای آینده تلقی می شود.

فرآیند اخذ بورسیه تحصیلی کاملاً رقابتی می باشد بطوریکه فقط تعداد محدودی از افراد که برای بورسیه اقدام می کنند قادر به اخذ آن می باشند. بنابراین برخورداری از رزومه تحصیلی قوی و مقالات ISI تاثیر بسیاری برای دریافت بورسیه خواهد داشت.

واقعیت این است که افرادی که قصد دارند تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد ادامه دهند، نیازی چندانی به مقاله نداشته و یک رزومه خوب که مهمترین فاکتورهای آن معدل بالا و زبان قابل قبول هستند، اغلب کافی می باشد.


 اما اگر قصد دارید در مقطع دکتری یا پست دکتری و از طریق بورسیه، تحصیل کنید، علاوه بر معدل، زبان، اعتبار دانشگاه، مواردی مانند توصیه نامه خوب و انگیزه نامه باکیفیت، وجود مقاله نیز نکته ای بسیار تاثیر گذار به حساب می رود؛ به عبارت دیگر نه اینکه شانس افراد فاقد مقاله صفر باشد، اما به طور قابل ملاحظه ای کمتر از افرادی است که در رزومه خود دارای مقاله هستند.

 به یاد داشته باشید که صرف داشتن مقاله، امتیاز چندانی نبوده، بلکه مقاله بایستی در مجله ای معتبر به چاپ رسیده باشد تا موثر واقع شود. کیفیت مقاله بسیار مهمتر از تعداد آن است!

 یکی  از فاکتورهای تاثیر گذار در دریافت بورسیه تحصیلی، تعامل با اساتید در دانشگاه مورد نظر است. اساتید دانشگاه ها بر اساس بودجه های محدودی که سالانه به آنها اختصاص می یابد دانشجویان ممتاز را انتخاب می نمایند. بنابراین اگر تمایل دارید تا در زمینه خاص با استاد راهنما تعامل داشته باشید و بورسیه دریافت کنید حتماً یک پروپوزال تحقیقاتی مطلوب را باید برای اساتید ارسال نمایید.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی