dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

چگونه شانس خود را برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا بالا ببریم؟

آمریکا کانادا تحصیلات تحصیل در کانادا چگونه شانس خود را برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا بالا ببریم؟

ویزای تحصیلی کانادا

قابل توجه دوستانی که قصد دارند برای تحصیل درکانادا اقدام نمایند:

– روش دانشجویی با تمام محاسن خود، دارای دشواریهایی در پروسه اخذ ادمیشن و ویزا نیز هست.
– در مرحله ادمیشن شما باید توانایی های خود را به دانشگاه و استاد مربوطه اثبات کنید؛ و در مرحله ویزا افسر مهاجرتی باید متقاعد شود که شما صرفا برای ادامه تحصیل قصد اخذ این ویزا را دارید و هدفتان ماندن در کانادا نیست و به کشورتان باز میگردید.
– لذا به دوستانی که دارای مشخصات زیر باشند، خیلی خیلی سخت ادمیشن و یا ویزا داده میشود و این روزها در ۹۸ درصد مواقع رجکت می شوند، مگر اینکه چند آیتم بسیار قدرتمند در پرونده داشته باشند که نقایص زیر را جبران کند، چون موفقیت در هر پرونده به مجموع آیتم های قدرتمند نیاز دارد که برایند نمره پرونده شما را علیرغم یک آیتم منفی، بالا ببرد:

 1. پذیرش مشروط نگیرید
 2. با مدرک زبان بالا اقدام کنید
 3. ترجیح خود را بر پذیرش از دانشگاه بگذارید
 4. موجودی حساب بالا نشان دهید
 5. برای کل خانواده از ابتدا اقدام نکنید
 6. از دانشگاه ها و کالج های معتبر پذیرش بگیرید
 7. سابقه کار خوب در ایران ارائه دهید
 8. نامه Letter of intent خوب تهیه کنید
 9. مدارک مختصر و مفید باشد
 10. گردش بانکی ۴ یا ۳ ماهه ارائه دهید
 1. سن بالا: طبیعی است که باید سن شما متناسب با مقطعی باشد که انتخاب میکنید. هر چه #سن_بالاتر میرود، ریسک رجکت شدن پرونده نیز بالاتر خواهد رفت.
 2. معدل بسیار پایین: طبیعی است که این افراد بیشتر در معرض خطر #رجکتی_ادمیشن قرار دارند.
 3. نداشتن مدرک زبان یا نمره پایین: داشتن یک آیلتس بالا میتواند دلیل محکمی برای نشان دادن تواناییهای شما و تصمیمتان به تحصیل باشد.
 4. گذشت مدت زمان طولانی از اخذ آخرین مدرک تحصیلی: طبیعی است اگر گپ تحصیلی زیادی بین زمان اخذ آخرین مدرک تحصیلی شما و درخواست پذیرش اکنون شما باشد، شانس شما برای گرفتن ادمیشن و ویزا پایین خواهد بود و دلیل محکمی برای علاقه مندی مجدد شما به تحصیل پس از این همه سال نیاز است.
 5. پذیرش از کالج های نامعتبر: اگر پذیرش شما به جای دانشگاه از #کالجهاینهچندانمعتبر باشد، احتمال رد شدن درخواست ویزای شما بسیار زیاد است. به خصوص اگر سن تان هم بالا باشد. برای دورههای زبان هم اوضاع به همین ترتیب است.
 6. پذیرش برای رشته های بی ربط: برخی از دوستان متاسفانه به دلیل عدم آگاهی کافی، از رشته هایی پذیرش میگیرند که مشخصا هیچ استفاده ای در ایران ندارد و افسر مهاجرت متقاعد نمیشود که شما با این رشته بی ربط بتوانید در ایران کار کنید و یا نیازتان جهت پیشرفت در کشورتان باشد.
 7. ضعیف بودن نامه ای که دلیل شما برای تحصیل در کانادا را نشان دهد: SOP یا انگیزه نامه بسیار مهم است. در نوشتن آن دقت کنید. چون باید متقاعد کننده بوده و با متن درست نوشته شده باشد
 8. نبودن دلایل کافی برای بازگشت به ایران پس از تحصیل: طبیعی است اگر افسر مهاجرت تشخیص دهد دلایل شما برای بازگشت به کشور کافی نیست، احتمال رجکتی تقریبا قطعی است. مثلا شما با همسر و فرزندان خود در حالی که سن بالایی دارید، برای کالج ادمیشن دریافت کرده اید.

** با تمام اینها هیچکدام از این شرایط رد و یا قبولی پرونده شما را تضمین نمی کند. زیرا این بحث فقط و فقط در انحصار اداره مهاجرت بوده و آنها راجع به شما تصمیم خواهند گرفت. و شخص تصمیم گیرنده پرونده، فردی است که اختیار دارد بر اساس شواهد پرونده و ظن خود، تصمیم به رجکتی یا قبولی بگیرد. لذا مواردی هم بوده که فرد با پرونده خوب، مورد سوءظن افسر قرار گرفته و رجکت میشود. اما مسئله مهم این است که نمیتوان برای هدف و تصمیم بزرگی مثل مهاجرت تحصیلی، که طبیعتا هزینه مالی داشته ( شامل هزینه های امتحان آیلتس، ویزا، اپلیکیشن فی دانشگاه و … ) و رجکتی اش هم در پرونده شما نقطه منفی محسوب می شود، به استثنائات دل خوش کرد و ریسک کرد.


بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت