تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

بازگشایی مدارس و دانشگاه/کالج های کانادا برای ورود دانشجویان بین المللی

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار تحصیلی کانادا بازگشایی مدارس و دانشگاه/کالج های کانادا برای ورود دانشجویان بین المللی

موسسات کانادایی با برنامه های آمادگی برای ویروس کرونا می توانند از تاریخ 20 اکتبر پذیرش دارندگان اجازه تحصیل را آغاز کنند.

موسسات یادگیری تعیین شده (DLI) اکنون فارغ از تاریخ اخذ استادی پرمیت قادر به پذیرش دانشجوی بین المللی هستند. DLI کالج ها ، دانشگاه ها و سایر موسسات آموزشی مورد تأیید دولت برای استقبال از دانشجویان بین المللی است.

بازگشایی مدارس و دانشگاه های کانادا

پیش از این ، تنها دانشجویان بین المللی که می توانستند به کانادا سفر کنند ، که از تاریخ 18 مارس 2020 ، تاریخی که محدودیت های سفر ویروس کرونا در کانادا اعمال می شود ، دارای استادی پرمیت معتبر بودند .

اگر دانشجو هستید و قصد تحصیل در کانادا را دارید، باید شرایط زیر را دارا باشید تا بتوانید در دوره ویروس کرونا به کانادا آمده و تحصیل خود را حضوری ادامه دهید:

 • باید ویزای تحصیلی معتبر یا معرفی نامه ای داشته باشید که نشان می دهد ویزای تحصیلی شما تایید شده است؛
 • شما باید دارای یک برنامه آمادگی COVID-19 که توسط استان یا قلمرو آن تأیید شده است باشید ،
 • باید در یکی از موسسات آموزشی موسوم به DLI که دارای برنامه آمادگی برای مبارزه با کروناست و تایید شده اند تحصیل کنید .

اگر کلیه مدارک مورد نیاز را داشته باشید و DLI شما ، در لیست تأیید شده موسسات آموزشی DLI باشد ، سفر شما به کانادا ضروری تلقی می شود .

اما اگر دارای شرایط زیر باشید سفرتان به کانادا به عنوان دانشجو غیرضروری تلقی می شود و طبیعتا حق ورود به کانادا را نخواهید داشت :

 • برنامه تحصیلی شما لغو یا به حالت تعلیق درآمده است؛
 • شما به هر دلیلی غیر از تحصیل وارد کانادا می شوید.

دانشجویان همچنان باید در بدو ورود به کانادا خود را تا 14 روز قرنطینه کنند.

برای استقبال از دانشجویان جدید بین المللی ، DLI ها باید یک برنامه آمادگی برای ویروس کرونا داشته باشند که توسط استان یا قلمرو آنها تأیید شده باشد. در برنامه ها باید نحوه مدیریت دوره قرنطینه اجباری برای دانشجویان ، از جمله ترتیب حمل و نقل به محل قرنطینه دانشجو ، شرح داده شود.

در این برنامه همچنین باید اطلاعاتی را درمورد چگونگی دسترسی و تهیه اقلام مورد نیاز برای قرنطینه مانند غذا ، دارو و بیمه درمانی ارائه داده شود.

دانشجویان بین المللی می توانند در صورت داشتن سوال در مورد برنامه های آمادگی خود ، مستقیماً با موسسه خود تماس بگیرند.

 فقط دانشجویانی که به دانشگاه ها و موسسات موسوم به DLI می روند اجازه سفر به کانادا را خواهند داشت. اداره مهاجرت و شهروندی کانادا گفته است تعداد بیشتری از دانشگاه ها به فهرست DLI افزوده شده اند. در وبسایت اداره مهاجرت کانادا فهرست کاملی از DLI های تایید شده آمده است و در صورت اضافه شدن تعداد بیشتری از دانشگاه ها این فهرست به روزرسانی خواهد شد (همچنین در وبسایت وی والت این فهرست ارسال شده است که در صورت هرگونه تغییر بروز رسانی خواهد شد، لیست کامل موسسات آموزشی تعیین شده DLI را از اینجا می توانید مشاهده کنید).

دانشجویانی که به موسسات DLI مورد برای تحصیل تایید نخواهند رفت ، در صورت تلاش برای سفر به کانادا ، مجاز به سوار شدن در پرواز خود نخواهند بود یعنی نمیتوانند به کانادا ورود کنند.

به علاوه اعضای خانواده های دانشجویان نیز نمی توانند قبل از آنها با کانادا بیایند.

چند دانشگاه/کالج برای برنامه آمادگی COVID-19 کانادا تایید شده اند؟

 • همه DLI های دوره متوسطه برای دانشجویان بین المللی در کبک تأیید شده است ، با این حال دولت کبک همچنان توصیه می کند که این فهرست مطالعه شود.
 • در استان های آلبرتا و بریتیش کلمبیا 39 موسسه آموزش عالی تایید شدند.
 • در استان منیتوبا 10 موسسه ،
 • در استان نیو برانزویک 13 موسسه ،
 • در نیوفاندلند و لابرادور 3 موسسه،
 • در استان انتاریو 14 موسسه،
 • در جزیره پرنس ادوارد 5 موسسه،
 • در ساسکاچوان 7 موسسه و
 • در یوکان 1 موسسه تایید شدند.
 • اما در نوا اسکوشا، نوناوات و مناطق شمال غرب کانادا مدارس و موسسات آموزش عالی مجوز استقبال از دانشجویان بین المللی را نگرفته اند و تایید نشدند.

مدارس ابتدایی و متوسطه بر اساس استان های کانادا

اما مدارس ابتدایی و دبیرستان های کانادا  برای بازگشایی از مقررات استانی یا منطقه ای پیروی می کنند.

هم اکنون تمامی مدارس ابتدایی یا دبیرستان های کبک به روی دانش آموزان خارجی باز هستند.

کلیه مدارس ابتدایی و متوسطه دولتی و خصوصی برای بازگشایی در استانهای نیوبرانزویک ، جزیره پرنس ادوارد ، مانیتوبا و بریتیش کلمبیا تایید شده اند.

مدارس ابتدایی و دبیرستان ها در این استان ها و مناطق کانادا حق بازگشایی و پذیرش دانش آموزان خارجی را ندارند: آلبرتا، انتاریو، ساسکاچوان، یوکان، نوناوات، نوا اسکوشا، مناطق شمال غرب و نیز نیوفاندلند و لابرادور.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی