تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

کدام دسته از مهاجران در بازار کار کانادا عملکرد بهتری دارند ؟

وی والت آمریکا کانادا اطلاعات کاربردی بازار کار کانادا کدام دسته از مهاجران در بازار کار کانادا عملکرد بهتری دارند ؟

عملکرد مهاجران در بازار کار کانادا

در تاریخ 18 اوت ، آمار کانادا دو مطالعه جدید منتشر کرد ، این مطالعهای انجام شده توسط Statistics Canada با همکاری مهاجرت ، و شهروندی کانادا (IRCC) صورت گرفته است .

مهاجراني كه از طريق برنامه نامزدي استاني (PNP) و كلاس تجربه كانادا (CEC) اقامت دائم مي گيرند نسبت به كساني كه از طريق برنامه كارگر ماهر خارجي (FSWP) و برنامه ماهر كبك (QSWP) مهاجرت مي كنند عملکرد بهتری در بازار کار کانادا دارند

مطالعه دوم به این می پردازد که استخدام از قبل تعیین شده و سابقه کار متقاضی مهاجرت در کانادا چه تبعات اقتصادی برای وی در پی دارد.

چرا مهاجران PNP و CEC در بازار کار کانادا عملکرد بهتری دارند ؟

مهاجران PNP و CEC عملکرد بهتری در بازار کار کانادا دارند زیرا احتمالاً آنها از قبل تجربه کار کانادایی داشته اند ( کلاس CEC حتما با تجربه کار کانادایی مهاجرت میکنند )

کارگران خارجی موقت پیش از اخذ اقامت دائم تجربه خوبی کسب میکنند. علاوه بر این ، بسیاری از کارگران خارجی موقت دانشجویان کانادایی بودند که مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) دریافت کردند. در این حالت ، آنها احتمالاً قبل از به دست آوردن اقامت دائم ، چندین سال در کانادا زندگی می کردند. این بدان معناست که آنها نه تنها توانایی نشان دادن دانشهایی را که کارفرمایان به دنبال آن هستند نشان میدهند ، بلکه در مهارت زبانی نیز بسیار پیشرفت کرده اند.

این نشان می دهد که تحصیل در کانادا به دلایل مختلفی از جمله اخذ مدرک ، کسب تجربه کار در کانادا و غیره ، میتوانید بسیار مفید باشد و در حالت عادی نسبت به کسانی که تحصیل نکرده اند پیشرفت بهتری داشته باشید.

این مطالعه همچنین نشان می دهد که دو سوم ساکنین دائم که از طریق PNP انتخاب شده اند ، کارگران خارجی موقت در کانادا بوده اند ، همانطور که تقریباً همه کسانی که از طریق CEC انتخاب شده اند.

و تنها یک چهارم از طریق FSWP یا QSWP انتخاب شده اند.

تجربه کانادا برای مهاجرت اهمیت بسیاری خواهد داشت. تحقیقات قبلی نشان داده است که این تجربه نشانگر این است که یک متقاضی مهاجرت به سرعت در بازار کار کانادا ادغام می شود.

اکثریت قریب به اتفاق مهاجران استانی (93 درصد) و مهاجران با تجربه کانادایی (95 درصد) پس از اقامت دائم در اولین سال اشتغال پیدا کردند.

برای مهاجران FSWP (کارگر ماهر فدرال) ، با 80 درصد فقط کمی پایین تر است.

از آنجا که بسیاری دیگر از مهاجران PNP و CEC قبل از درخواست مهاجرت ، سابقه کار در کانادا را داشتند ، این ممکن است توضیح دهد که چرا این گروه ها بیشتر از مهاجران FSWP درآمد کسب می کنند ، به خصوص در چند سال اول آنها به عوان مقیم دائم کانادا.

در حقیقت ، مهاجران CEC در اولین سال پس از اقامت دائم ، 56 درصد بیشتر از همتایان خود در FSWP را کسب کردند. تا سال پنجم ، مهاجران CEC هنوز 30 درصد بیشتر از مهاجران FSWP درآمد داشتند.

مهاجران PNP همچنین در سال اول درآمد بالاتری داشتند. با این وجود ، آنها همچنین در پنجمین سال پس از مهاجرت ، درآمد قابل توجهی پایین تر از مهاجران FSWP داشتند. یعنی پس از گذشت پنج سال درآمد مهاجران FSWP از PNP ها بیشتر شده است.

یکی از دلایل این امر ممکن است به این دلیل باشد که مهاجران PNP احتمالاً برای مشاغل کم مهارت یا متوسط ​​انتخاب می شوند.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که مهاجران FSWP هنوز هم در بازار کار خوب عمل می کنند. در حقیقت ، تحقیقات قبلی نشان می دهد که آنها به سرعت در بازار کار کانادا ادغام می شوند. 

این امر به این دلیل است که مهاجران FSWP دارای خصوصیات حیاتی هستند که به آنها در موفقیت ، (از جمله مهارت بالای زبان و سطح تحصیلات) کمک می کند.

نکته برجسته دیگر این است که این مطالعه برای مهاجران طبقه اقتصادی بین سالهای 2009 تا 2016 است.

با توجه به اینکه Express Entry در سال 2015 معرفی شد و داده های نتایج بازار کار به اندازه گروه های قبلی مهاجرین جامع نیست ، ممکن است شاهد باشیم که مهاجران FSWP با توجه به ماهیت رقابتی اکسپرس اینتری ، در آینده نتایج اقتصادی قوی تری نسبت به همگروه های خود داشته باشند.

نتایج بازار کار تجربه کار در کانادا در مقابل پیشنهاد شغلی قبل از مهاجرت

مطالعه دوم نشان داد که افراد با تجربه کار در کانادا وضعیت بهتری دارند .
در حقیقت ، مهاجران اقتصادی که قبل از اقامت دائم در کانادا تجربه کاری داشته اند ، نسبت به افرادی که تجربه کار در کانادا را ندارند ، 8 درصد در بازار کار بهتر بوده است.

مهاجران دارای پیشنهاد شغلی قبل از مههاجرت ، طی دو سال اول پس از اقامت دائم ، 15 درصد بیشتر از کسانی که پیشنهاد شغلی نداشته اند درآمد داشته اند.

شاید به همین دلیل ، به متقاضیان مهاجرت که یک پیشنهاد کار دارند بین 50 تا 200 امتیاز اضافی درسیستم جامع رتبه بندی (CRS) داده میشود. ( CRS سیستم سیستمی است که بر اساس  سن ، تحصیلات ، سطح زبان و میزان سابقه کار کانادایی و غیره برای ورود به اکسپرس اینتری امتیاز بندی میکند )

علاوه بر این ، مهاجران که قبل از اقامت دائم در کانادا درآمد بالایی داشتند ، تقریباً دو برابر کسانی که تجربه کار کانادایی نداشتند ، درآمد داشتند.

این حتی بعد از کنترل عوامل دیگری مانند آموزش نیز صادق است.

این مطالعه همچنین نشان می دهد که داشتن پیشنهاد شغلی قبل از مهاجرت با دستمزد بالاتری همراه بوده است.

به طور کلی ، هر دو تجربه کار کانادایی و همچنین اشتغال از با پیشنهاد شغلی پیش از مهاجرت ، شاخص های مهمی برای نتایج بازار کار هستند.

داشتن تجربه کار کانادایی قبل از مهاجرت بعد از اقامت دائم ، راه خوبی برای درآمد مهاجران بوده است.

برنامه های مهاجرت اقتصادی کانادا

Express Entry ، سیستمی است که دولت فدرال برای مدیریت برنامه های اقامت دائم بکار میبرد و شامل سه دسته اصلی میشود: CEC ، FSWP و برنامه معاملات فدرال ماهر (FSTP)
و برنامه های استانی PNP

کاندیداهای PNP باید در صورت تمایل به دریافت دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم از طریق سیستم اکسپرس اینتری ، واجد شرایط یکی از برنامه های استانی باشند. ( هر استان برنامه های خود را دارد )

نامزدهای واجد شرایط برای یکی از سه برنامه مهاجرت اقتصادی وارد استخر اکسپرس اینتری می شوند و سپس ارزیابی می شوند و نمره CRS دریافت می کنند. این نمره بر اساس چندین عامل از جمله سن ، تجربه کار ، تحصیلات و مهارت زبان داده میشود. IRCC مرتباً دراو هایی ( قرعه کشی برای ارسال دعوت نامه ) را برای اکسپرس اینتری انجام می دهد كه در آن از متقاضیان دعوت می شود كه برای اخذ اقامت دائم و مهاجرت به کانادا درخواست كنند. 


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی