تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

چرا کانادا دراو اکسپرس انتری را این هفته برگزار نکرد

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار اکسپرس اینتری کانادا چرا کانادا دراو اکسپرس انتری را این هفته برگزار نکرد

قرعه کشی اکسپرس انتری این هفته به دلیل تغییرات اخیر که در سیستم جامع امتیاز بندی امتیاز CRS انجام شده توسط دولت فدرال اتفاق نیفتاد.

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) در وب سایت خود ،  توضیح می دهد که عدم برگزاری دراو اکسپرس انتری در نتیجه ی اعلامیه ای ست که اخیرا در مورد اعطای امتیاز بیشتر به متقضیان فرانسه زبان اعلام کرد .

IRCC اشاره می کند که:

امتیازات CRS تمام پروفایل های موجود در استخر اکسپرس اینتری بعد از اعمال این تغییرات بروز رسانی می شوند. که این آپدیت ممکن است تا دو هفته طول بکشد.

سیستم مهاجرت اکسپرس اینتری کانادا

اکسپرس اینتری خود به تنهایی برنامه مهاجرت نیست بلکه سیستم مدیرت برنامه هایی مهاجرتی ست که زیر شاخه های اکسپرس اینتری هستند ، در اکسپرس اینتری به داوطلبان از طریق سیستم جامع امتیاز بندی CRS براساس موارد ذکر شده در زیر امتیاز داده میشود.

هر دو هفته ، معمولاً روز چهارشنبه ، IRCC یک دراو اکسپرس انتری برگزار می کند و از داوطلبان با بالاترین امتیاز برای درخواست اقامت دائم دعوت می کند.

آخرین مورد در چهارشنبه 14 اکتبر برگزار شده که این قرعه کشی یکی از بزرگترین دراو های تاریخ اکسپرس اینتری بوده است.

 متقاضیان مهاجرت بی صبرانه منتظر برگزاری دراو این هفته بودند که قرار بود چهارشنبه گذشته یعنی در تاریخ 28 اکتبر 2020 برگزار شود ، اما عدم برگزاری دراو این شائبه را در ذهن متقاضیان ایجاد کرده که شاید عدم برگزاری قرعه کشی به همه گیری کرونا مرتبط باشد.

با این حال ، IRCC روشن کرده است که عدم قرعه کشی در این هفته به بیماری همه گیر کرونا مربوط نیست.

در عوض، همانطور که قبلا توسط کانادا و وی والت اعلام شد، متقاضیان فرانسه زبان اکسپرس انتری تا 30 امتیاز بیشتر در سیستم جامع امتیاز دهی دریافت می کنند و بنابراین اداره مهاجرت و شهروندی کانادا باید امتیاز متقاضیان در پروفایلشان را به روزرسانی کند.

وقتی این به روزرسانی انجام شد متقاضیان مهاجرت کانادا می توانند امید داشته باشند که دراو اکسپرس انتری برای ارئه دعوتنامه مهاجرت طبق روال سابق خود هر دو هفته یک بار برگزار شود.

اعلامیه دیروز برنامه سطوح مهاجرتی کانادا در تاریخ 2021-2023 بیشتر این قضیه را روشن می کند که اداره مهاجرت قصد دارد سیستم اکسپرس اینتری را به حالت عادی برگرداند. طبق برنامه جدید مهاجرت ، کانادا قصد دارد سالانه (طی سه سال آینده) بیش از 400،000 مهاجر را جذب کند که از این تعداد ، به طور متوسط ​​110،000 مهاجر از طریق برنامه های سیستم اکسپرس انتری بین سالهای 2021-2023 پذیرفته می شوند.

هدف از این تغییر این است که تعداد بیشتری از نیرو ماهر فرانسه زبان در سراسر کانادا جذب شوند، که شامل 4/4 درصد از کل مهاجران خارج از کبک است (این رقم در حال حاضر 2.8 درصد است) ، هدف از تغییرات CRS کمک به IRCC برای دستیابی به این هدف است.

Express Entry اصلی ترین راه مدیریت برنامه های نیرو ماهر در کانادا است. این مدیریت برای برنامه های زیر اعمال میشود:

لازم به ذکر است که متقاضیان با دریافت نامزدی استانی 600 امتیاز اضافی به علاوه امتیاز داده شده در سیستم CRS دریافت می کنند که میتوان گفت با دریافت این امتیاز دریافت دعوتنامه (ITA) برای درخواست مهاجرت کانادا تضمین می شود.

کانادا در سال 2020 میلادی 82850 ITA صادر کرده است، که از زمان راه اندازی Express Entry در سال 2015 بالاتر از دیگر زمان های مشابه در هر سال است.

اکنون که کانادا بر اساس برنامه مهاجرت 2021-2023 به استقبال جذب بیش از 400000 مهاجر جدید در سال خواهد رفت ، باید انتظار داشت که تعداد صدور ITA ها همچنان افزایش خواهد یافت.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی