کانادا اخبار اکسپرس اینتری کانادا

کانادا برای اولین بار از سال 2020 مهاجران خارج از کانادا را دعوت کرد

کانادا برای اولین بار از دسامبر 2020 از متقاضیان برنامه اسکیل ورکر فدرال FSWP دعوت کرد

متقاضیان کلاس تجربه کانایی (CEC) نیز در دراو 6 جولای اکسپرس انتری حضور داشتند. این اولین بار از سپتامبر 2021 است که متقاضیان CEC در دراو اکسپرس اینتری قرار می گیرند.

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) در مجموع از 1500 متقاضی در استخر اکسپرس انتری برای درخواست اقامت دائم دعوت کرده است حداقل امتیاز را نیز 557 اعلام کردند.

بیانیه وزیر مهاجرت کانادا در مورد دراو 6 جولای 2022

وزیر مهاجرت کانادا در بیانیه ای کتبی به CICnews گفت: 

امروز، خوشحالم که اعلام کنم دراو های اکسپرس اینتری رسماً از سر گرفته شده است و درخواست‌ها طبق استاندارد پردازش ۶ ماهه ما انجام خواهند شد. من می‌خواهم از متقاضیان در سراسر جهان به خاطر صبرشان تشکر کنم. من مشتاقانه منتظر استقبال از نیروی ماهر هستم که برای رفع کمبود نیروی کار در کانادا ضروری هستند.

چرا دراو اکسپرس اینتری 6 جولای خبر بزرگی است 

بازگشت به دراو همه کتگوری ها به چند دلیل قابل توجه است. برنامه اسکیل ورکر فدرال از زمان راه اندازی آن در سال 1967 تا سال 2020، اصلی ترین روشی بود که کانادا از مهاجران ماهر استقبال می کرد. قبل از کرونا، FSWP حدود 45 درصد از تمام کسانی را تشکیل می‌داد که دعوتنامه ITA اکسپرس انتری دریافت می‌کردند. 

بازگشت دراو اکسپرس اینتری به همه کتگوری ها نیز خبر مهمی برای متقاضیان CEC است. CEC راه اصلی برای دانشجویان بین المللی و جمعیت نیرو کار خارجی کانادا برای به دست آوردن اقامت دائم است. CEC در سال های اخیر پر رنگ تر شده است زیرا کانادا برای دستیابی به اهداف خود در مهاجرت بیشتر به این کتگوری متکی بوده است. قبل از کرونا، CEC تنها 9 درصد از کل 341000 مهاجران را تشکیل می‌داد که مابقی طبقات اقتصادی، خانوادگی و موارد بشردوستانه بودند. سال گذشته، CEC تقریباً یک سوم از 405000 مهاجری را تشکیل می داد که وارد کانادا شده بودند. 

دراو اکسپرس اینتری all Express Entry programs زمانی اتفاق می افتد که IRCC همه متقاضیان موجود در استخر اکسپرس انتری را در نظر می گیرد و دعوت نامه (ITA) برای اقامت دائم را تنها بر اساس امتیاز (CRS) آنها صادر می کند. این بدان معناست که متقاضیان برنامه اسکیل ورکر (FSWP)، تجربه کانادایی (CEC) و اسکیل ترید (FSTP) همگی برای دریافت ITA شانس داشتند. 

از ژانویه 2021، اداره مهاجرت فقط بر دعوت از متقاضیان CEC متمرکز شد. IRCC این کار را انجام داد زیرا که اکثر این متقاضیان در کانادا بودند و نسبت به متقاضیانی که در خارج از کانادا بودند، کمتر با چالش‌های مرتبط با کرونا مواجه بودند. با این حال، IRCC ارسال دعوت نامه برای متقاضیان CEC را در سپتامبر 2021 متوقف کرد تا به عقب‌ماندگی درخواست‌های خود رسیدگی کند. در همین حال، IRCC به برگزاری دراو های دوهفته ای ادامه داده است و فقط از متقاضیان برنامه استانی (PNP) دعوت کرد تا به استان ها و مناطق کمک کنند تا نیازهای بازار کار خود را برطرف کنند.

اکسپرس اینتری کانادا چگونه کار می کند؟ 

اکسپرس اینتری یک فرآیند دو مرحله ای است. 

در مرحله اول، متقاضیان باید اثبات کنند که حداقل معیارها برای یکی از کتگوری های برنامه اکسپرس اینتری را دارند.

اگر ضوابط را برآورده کنند، داوطلبان می توانند پروفایل اکسپرس اینتری خود را در وب سایت IRCC ایجاد کنند. داوطلبان بر اساس ویژگی های خود مانند سن، تحصیلات، نمره مدرک زبان و سابقه کاری، امتیاز دریافت می کنند. تقریباً هر دو هفته یکبار، IRCC از متقاضیانی که دارای بالاترین امتیاز هستند دعوت می کند تا برای اقامت دائم درخواست دهند. 

افرادی که برای دریافت اقامت دائم دعوت شده اند 60 روز فرصت دارند تا درخواست های خود را به اداره مهاجرت کانادا ارسال کنند. هدف IRCC این است که بیشتر درخواست‌ها را ظرف 6 ماه یا کمتر پردازش کند. 

تا سال 2024، کانادا پذیرای بیش از 110000 مهاجر از طریق اکسپرس اینتری در سال خواهد بود.

segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023