تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

اکسپرس اینتری کانادا: متقاضیان


اکسپرس اینتری کانادا

Express Entry به خودی خود یک برنامه مهاجرتی نیست ، بلکه سیستمی است که توسط مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) برای انتخاب نامزدهای مهاجرت به کانادا با استفاده از برنامه های مهاجرت اقتصادی زیر استفاده می شود:

 • طبقه کارگر ماهر فدرال 
 • کلاس معاملات ماهر فدرال 
 • کلاس تجربه کانادایی
 • بخشی از برنامه های استانی

صلاحیت خود را تعیین کنید

داوطلبان واجد شرایط مهاجرت به کانادا تحت برنامه مهاجرت اقتصادی فدرال می توانند وارد استخر Express Entry شوند. در نتیجه ، اولین گامی که باید برداشته شود تعیین صلاحیت شما برای یکی از این برنامه ها است.

اگر واجد شرایط هستید ، می توانید به مرحله بعدی روند بروید.

اگر در حال حاضر واجد شرایط نیستید ، ممکن است تلاش کنید تا با بهبود عوامل اصلی سرمایه انسانی خود در زمینه هایی مانند، پیشنهاد شغلی ، تجربه کاری ، نمره مدرک زبان و مدرک تحصیلی ، واجد شرایط شوید. واجد شرایط بودن برای یکی از برنامه های مهاجرت اقتصادی فدرال ، اولین قدم برای مهاجرت به کانادا از طریق Express Entry است.

ایجاد پروفایل آنلاین اکسپرس اینتری

متقاضیان اقامت دائم کانادا که واجد شرایط یکی از برنامه های مهاجرت اقتصادی فدرال هستند با ایجاد یک پروفایل آنلاین ابراز علاقه برای مهاجرت به کانادا می کنند. آنها اطلاعاتی در مورد مهارت های خود ، تجربه کاری ، توانایی زبان ، تحصیلات و سایر اطلاعات شخصی خود ارائه می دهند.

داوطلبانی که از معیارهای یکی از برنامه های مهاجرت اقتصادی فدرال ذکر شده را دارا برخوردار باشند ، در گروهی از نامزدها قرار می گیرند که براساس یک سیستم جامع رتبه بندی ، امتیاز بندی می شوند . اگر داوطلب قبلاً پیشنهاد کاری معتبری از کارفرمای کانادایی یا نامزدی استانی نداشته باشد ، می تواند در بانک کار کانادا ثبت نام کند. از تاریخ 6 ژوئن 2017 ، ثبت نام در این وب سایت Job Bank کانادا دیگر اجباری نیست. با این حال ، ثبت نام در این وبسایت ممکن است دید یک نامزد را برای کارفرمایان کانادایی بهبود بخشد.

امتیاز بندی در اکسپرس اینتری

همچنین عوامل زیر نیز بروی امتیاز مهاجران تاثیر دارد (این عوامل مثل شرایط همسر ممکن است امتیاز را بهبود ببخشد و یا کاهش دهد):

 • عوامل اصلی سرمایه انسانی | core human capital factors (تجربه کاری ، نمره مدرک زبان و مدرک تحصیلی) ;
 • در صورت وجود، شرایط همسر همراه یا عوامل شریک زندگی مشترک ،
 • پیشنهاد شغلی ،
 • نامزدی استانی ،  
 • تحصیل در کانادا ،
 • خواهر و برادر درکانادا ،
 • مدرک زبان فرانسه. 

در مجموع ، 1200 امتیاز تحت سیستم جامع رتبه بندی (CRS) ارائه می شود.

دولت کانادا بر اساس رتبه بندی ، نامزدها را از استخر Express Entry انتخاب می کند. بر این اساس ، به نفع یک داوطلب است که برای بهبود امتیاز خود در استخر اکسپرس انتری تلاش کند تا شانس دریافت دعوتنامه برای اقامت دائم را به حداکثر برساند.

دریافت دعوتنامه اکسپرس اینتری و مهاجرت به کانادا

دولت کانادا و دولت های استانی و همچنین کارفرمایان کانادایی می توانند مهاجران جدید را از استخر Express Entry انتخاب کنند.

از داوطلبان با بالاترین رتبه (یعنی متقاضیانی که بیشترین امتیاز/ شانس را برای موفقیت اقتصادی در کانادا دارند) و کسانی که پیشنهاد شغل معتبر یا نامزدی استانی دارند ، دعوت می شود تا برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند . از این مرحله ، داوطلبان برای ارسال درخواست الکترونیکی برای اقامت دائم ، 60 روز فرصت دارند. 

هدف اداره مهاجرت و شهروندی کانادا بررسی درخواستها طی شش ماه از تاریخ ارسال است. داوطلبان باید اطمینان حاصل کنند که تمام فرم های لازم را تکمیل کرده و کلیه مدارک را در این بازه زمانی ارائه می دهند. پس از اتمام مراحل ، نامزدهای موفق و وابستگان آنها (همسر و فرزندان) به عنوان مقیم دائم وارد کانادا می شوند.

داوطلبانی که در استخر Express Entry قرار دارند و پس از 12 ماه دعوت نامه درخواست اقامت دائم کانادا دریافت نمی کنند ، در صورت داشتن حداقل ضوابط حداقل یکی از برنامه های مهاجرت اقتصادی ، می توانند مشخصات خود را دوباره ارسال کنند و مجددا وارد استخر شوند.

نحوه آماده شدن برای اکسپرس انتری و مراحل آن

 1. ارائه مدرک زبان
  • تست زبان انگلیسی ، ایلتس جنرال ، CELPIP جنرال ،
  • آزمون زبان فرانسه ، TEF کانادا ، و TCF کانادا ، مورد قبول هستند.
 2. ارزیابی اعتبار آموزشی / مدرک تحصیلی (ECA)
 3. درباره سیستم جامع رتبه بندی (CRS) بیشتر بیاموزید و از  ابزار رایگان CRS Calculator استفاده کنید.
 4. گواهی عدم سوپیشینه و مدیکال
 5. برنامه های موجود استانی که با سیستم اکسپرس اینتری مرتبط هستند را بررسی کنید .
 6. برای جستجوی موقعیت های شغلی موجود در سراسر کانادا از سایت های کاریابی استفاده کنید .

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی