dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

اپلای برای استاد دانشگاهی در آمریکا

آمریکا ایالات متحده آمریکا تحصیلات اپلای برای استاد دانشگاهی در آمریکا

مراحل اپلای برای استاد دانشگاهی در آمریکا: هدف از نوشتن این مراحل این است که متقاضیانی میخواهند برای استاددانشگاهی اپلای کنند یک دید اولیه داشته باشند. طبیعتاً ابتدا باید ریسرچ استیتمنت، ارائه و رزومه خود را به استاد راهنمای دکتری یا منتور پستداک مورد نظرتون بدهید تا مرور کند و فیدبک بدهد. 

چگونه در آمریکا استاد دانشگاه شویم؟

۱. پوزیشنهای استادی چند نوع دارد: 

نوع اوّل: Non-tenure track positions  یا NTTP

این پوزیشنها یا کاملاً ریسرچ محورند، مانند:

◾️assistant research professor, research scientist
◾️assistant professor in residence …

و یا کاملاً تدریس محورند مانند: 

◾️assistant teaching professor
◾️instructor…

این پوزیشنها دو تفاوت عمده با پوزیشنهای گروه دوم دارند، اولاً قرارداد آنها معمولاً سالانه تمدید میشود، دوماً حقوقشان براساس تعداد درسی که تدریس میکنند تعیین میشود و درمورد پوزیشنهای ریسرچ-محور حقوق از منبع فاندهایی که یکی از اساتید آورده یا فاندی که خودتان میاورید پرداخت میشود.

نوع دوم: Tenure Track Positions یا TTP

این پوزیشنها ترکیبی از ریسرچ (معمولاً ۶۰ تا ۷۰ درصد)، تدریس (معمولاً ۲۰ تا ۳۰ درصد)، و سرویس (معمولاً بین ۵ تا ۱۵ درصد) هستند و برخلاف پوزیشن های گروه اول بودجه ی ۳ تا ۶ ساله به آنها اختصاص داده شده و پکیج استارتاپ میدهند ( که شامل استخدام چند دانشجو و هزینه خرید وسایلی مثل کامپیوتر، هزینه سفر رفتن، خرید تجهیزات ریسرچ…). قرار داد این پوزیشنها معمولا ۶ شاله با بررسی سالانه و یک بررسی جدی میان ترم (mid-tenure evaluation) انتهای سال سوم است. بعد از ۵ سال شما باید پکیج تنیور را سابمیت کنید و دانشکده تصمیم میگیرد که شما ارتقا پیدا میکنید یا قراردادتان تمدید نمیشود. 

دانشگاههای مختلف سیاستهای مختلف دارند. غالبا بعد از ۶ سال هم از assistant prof  به assocciate prof  ار تقا پیدا میکنید و هم از tenure track  به tenured تغییر حالت میدهید. ولی برای بعضی دانشگاهها بعد از ارتقا به استاد تمامی tenuredمیشوید. 

۲. دانشگاههای آمریکا از لحاظ ریسرچ طبق دسته بندی مؤسسه ی کارنگی دسته بندی میشوند. گروههایی که هست:

گروه اول: Doctorate-granting Universities

دانشگاههای که مدرک دکتری ارائه می دهند. این گروه همه برنامه دکتری دارند و خودشان به سه زیرگروه تقسیم می شوند که به ترتیب بالا بودن سطح ریسرچ از بالاترین رتبه با کمترین:  

◾️ Doctoral Universities – Very High Research Activity (R1) 
◾️ Doctoral Universities – High Research Activity (R2) 

◾️ Doctoral/Professional Universities (D/PU) 
هدف شما اگه دنبال ریسرچ هستید اول باید دانشگاههای گروه R1 باشه و همزمان برای بکاپ چندتا از گروه R2. 

گروه دوم: Master’s Colleges and Universities

دانشگاههای که تعداد کمی دانشجوی دکتری دارند ولی تاکیدشان بیشتر روی دانشجوها و برنامه های کارشناسی ارشد است.

این گروه سه زیر گروه داره: 

◾️ Master’s Colleges and Universities: Larger programs (M1) are larger programs that awarded at least 200 masters-level degrees 

 ◾️Master’s Colleges and Universities: Medium programs (M2) are medium programs that awarded 100–199 masters-level degrees 

 ◾️ Master’s Colleges and Universities: Smaller programs (M3) are small programs that awarded 50–99 masters-level degrees 

گروه سوم و چهارم مختص دانشجوهای لیسانس و کالجها هستند.

گروه سوم: وبسایتهایی که پوزیشنهای آکادمیا رو پست میکنند:
غیر از لینکدین و indeed  دو سایت زیر را استفاده کنید که تقریباً همه پوزیشنها را دارند و میتونید سرچ ربات بسازید هرروز برای شما لیست پوزیشنهای در شته خاص را میفرستد:

higheredjobs.com/Default.cfm
academickeys.com

چهارم: مدارک لازم. 
رزومه کامل از دوران لیسانس تا دکتری و اکر پستداک بودید پستداک. لیست کامل مقاله ها. علایق. لیست رفرنسهایی که به شما توصیه نامه می دهند. لیست جایزه ها. گرنتها و پروپوزالهایی که کمک کردید بّ استاد یا منتور. سوابق تدریس یا تی اِی بودن. ….

ریسرچ استیتمنت. توضیح اینکه چه ریسرچی انجام دادید و برنامه ق تا ده ساله ی آینده تون برای ریسرچ چیست؟ بهتر است چند نمونه از کارهای چاپ شده خودتان را  ارجاع بدهید. 

تیچینگ استیتمنت. یه کم توضیح قابلیتهای تدریستان و شرح درس یک یا دو درس جدید که میخواهید توسعه و ارائه بدهید.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت