کانادا اخبار نوا اسکوشیا

اولین دراو مهاجرت نوا اسکوشیا کانادا در 2021

نخستین قرعه‌کشی نوا اسکوشیا در سال جدید

نوا اسکوشیا در ۱۹ ژانویه، تعدادی از داوطلبان مهاجرت را برای ثبت درخواست نامزدی استانی برای دریافت اقامت دائم از طریق استریم Labour Market Priorities دعوت کرد.

برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا Nova Scotia Nominee Program تعداد دعوتنامه‌های صادر شده در این قرعه‌کشی را اعلام نکرده است.

این استریم با Express Entry در ارتباط است. به این معنا که کسانی که دعوتنامه دریافت کرده‌اند باید پروفایل معتبر در سیستم Express Entry فدرال داشته باشند.

در این قرعه‌کشی، نامزدها می‌بایست شغل اصلی تحت عنوان یک متصدی امور مالی داشته باشند (با کد طبقه‌بندی ملی مشاغل ۱۱۱۴).

در قرعه‌کشی‌های قبلی، این استریم برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان رسانه‌ها، کارگران صنعت خودرو و همچنین پرستاران را هدف قرار داده بود.

داوطلبان همچنین باید نمره معیار زبان CLB برابر با ۹ یا بالاتر داشته باشند که از قرعه‌کشی قبلی بالاتر است.

کسانی که در قرعه‌کشی امروز دعوتنامه دریافت کرده‌اند، باید تا ۱۸ فوریه ۲۰۲۱ درخواست خود را ارسال کنند.

داوطلبان لازم است یک نسخه از آزمون‌های زبان، مدرک تحصیلی و مدرک استخدام خود را داشته باشند.

دولت فدرال کانادا و همچنین دولتهای استانی‌ کانادا بصورت دوره‌ای از اشخاصی که امتیاز بالایی دارند یا سابقه کار در یکی از مشاغل مورد نیاز دارند، دعوتنامه برای تکمیل پرونده صادر و ارسال می‌کنند.

تکمیلی:

دعوت از متقاضیان اکسپرس انتری در اولین پذیرش استانی نووا اسکوشیا در سال 2021

در جدیدترین پذیرش استانی نووا اسکوشیا در تاریخ ۱۹ ژانویه ۲۰۲۱ (۳۰ دی ۹۹)، این استان دعوت نامه های جدیدی را برای متقاضیان برنامه مهاجرتی اولویت های بازار کار که همسو با سیستم اکسپرس انتری می‌باشد، صادر کرده است. تعداد دعوتنامه‌های صادر شده در این دوره از پذیرش مشخص نشده است.

روش اولویت‌‌های بازار کار (The Labour Market Priorities Stream) به استان نووا اسکوشیا این امکان را می‌دهد که بر اساس نیازهای بازار کار استان، متقاضیان واجد شرایط را از میان دارندگان پروفایل در سیستم جامع اکسپرس انتری فدرال انتخاب کرده و برای آن‌ها دعوتنامه صادر کند.

در پذیرش‌های گذشته این استان، برنامه نویسان و توسعه دهندگان رسانه‌های تعاملی، نیروی کار فعال در صنعت خودرو و پرستاران، گروه‌هایی بودند که دعوتنامه دریافت کردند.

متقاضیان واجد شرایط در این پذیرش علاوه بر دارا بودن پروفایل اکسپرس انتری باید از یک کارفرما در نووا اسکوشیا، جاب آفر حداقل یک ساله برای یک کار حرفه ای تمام وقت داشته باشند. منظور از تمام وقت، کار مداوم و حداقل ۳۰ ساعت در هفته است.

داوطلبان همچنین باید دارای مدرک دیپلم متوسطه کانادا یا معادل آن و یک سال سابقه کار حرفه ای مرتبط با شغل مد نظر استان داشته باشند. در این پذیرش، داوطلبان اکسپرس انتری با حداقل نمره زبان CLB 9 دعوتنامه دریافت کرده اند.

پذیرفته شدگان، اکنون ۳۰ روز فرصت دارند تا درخواست خود را تکمیل و‌ نهایی کنند.

برای اینکه متقاضیان از طریق برنامه اولویت های بازار کار استان نووا اسکوشیا پذیرش بگیرند، ابتدا باید برای ساخت پروفایل در سیستم اکسپرس انتری اقدام کنند.

اکسپرس انتری یک برنامه مهاجرتی است که متقاضیان سه دسته اصلی مهاجرت اقتصادی کانادا را مدیریت می کند: برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSWP)، نیروی فنی فدرال (FSTC) و تجربه کانادایی (CEC).

امتیاز داوطلبان با توجه به عواملی مانند سن، تحصیلات، تجربه کاری و توانایی در زبان انگلیسی و فرانسوی محاسبه می شود.

قابل ذکر است متقاضیانی که از طرف یک استان انتخاب می‌شوند در سیستم جامع رتبه بندی اکسپرس انتری، ۶۰۰ امتیاز اضافی کسب می‌کنند و احتمال پذیرش خود را برای دوره‌های بعدی قطعی می‌کنند.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023