تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

لیبرال اولویت مهاجرت کانادا در نامه جدید موافقتنامه

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار سراسری کانادا لیبرال اولویت مهاجرت کانادا در نامه جدید موافقتنامه

مدیریت ورود بیش از یک میلیون ساکن دائم جدید و ایجاد یک برنامه جدید نامزد شهرداری از جمله وظایفی است که نخست وزیر کانادا جاستین ترودو به وزیر جدید مهاجرت ، شهروندان خود ، مارکو مندنیکو واگذار کرده است. 

13 دسامبر 2019

این مسئولیت ها و دیگران در نامه نامه مندیت مندینو ، که دولت فدرال جمعه منتشر کرده است ، بیان شده است .

این نامه حاوی هیچ گونه تعجب آور نیست و مطابق با سیاست های تصویب شده توسط حزب لیبرال کانادا در اولین دوره خود در بین سال های 2015-2019 است. این همچنین نشان دهنده قول هایی است که لیبرال ها در این پاییز در پیشنهاد موفق خود برای دومین دوره ریاست جمهوری از این بستر انتخاب کردند.

جنبه های اصلی نامه Mandate از Mendicino می خواهد:

از اجرای مؤثر برنامه افزایش سطح سالانه مهاجرت کانادا برای سالهای 2020-2022 اطمینان حاصل کنید ، و در این مدت بیش از یک میلیون ساکن دائمی جدید به کانادا جذب شوید. 

اگر روندهای اخیر نشانه ای از آنچه در آینده است ، دولت فدرال همچنان به افزایش سطح مهاجرت سالانه توسط حدود 10،000 ساکن دائم جدید در سال 2022 ادامه خواهد داد .

این بدان معناست که کانادا 341،000 مهاجر را در سال 2020 ، 350،000 در 2021 و به طور بالقوه حدود 360،000 در 2022 هدف قرار خواهد داد.

با استانها و سرزمین ها همکاری کنید تا تمرکز تازه ای در ارائه خدمات تسویه حساب با کیفیت بالا برای اطمینان از حل و فصل موفقیت آمیز و ادغام کانادایی های جدید انجام شود.  به منظور اندازه گیری دقیق نتایج ، به یک رویکرد دقیق به داده ها نیاز دارید.

کانادا بیش از هر کشور دیگری برای تسویه حساب و حمایت از سرمایه گذاری سرمایه گذاری می کند تا به مهاجران کمک کند تا در بازار کار آماده شوند ، مهارت های زبانی خود را بهبود بخشند ، ارتباطات جامعه برقرار کنند و در جامعه کانادا ادغام شوند. این هزینه بیش از 1.5 میلیارد دلار هزینه دولت فدرال در هر سال ، به علاوه صدها میلیون هزینه اضافی برای تسویه حساب توسط استان ها و قلمروها دارد.

یکی از چالش های کانادا ، سنجش چگونگی ترجمه برنامه های مختلف تسویه حساب به نتایج اقتصادی و اجتماعی بهتر برای مهاجران است. با استفاده از “رویکرد دقیق تر به داده ها” برای اندازه گیری نتایج تسویه حساب ، دولت فدرال و شرکای استانی و سرزمینی آن قادر خواهند بود تا شناسایی کنند که برنامه های تسویه حساب برای کمک به مهاجران در رشد کانادا موثر است.

یک برنامه نامزد شهرداری ارائه دهید که به جوامع محلی ، اتاقهای بازرگانی و شوراهای کار محلی اجازه می دهد تا به طور مستقیم از مهاجران دائم حمایت کنند. حداقل 5،000 فضای جدید برای این برنامه اختصاص داده می شود.

ایجاد یک برنامه نامزد شهرداری (MNP) یک وعده انتخاباتی است که با هدف پرداختن به یک چالش طولانی مدت: تشویق مهاجران به اسکان در خارج از بزرگترین شهرهای کانادا مانند Halifax ، مونترال ، اتاوا ، تورنتو ، وینیپگ ، کلگری ، ادمونتون و ونکوور.

MNP می تواند شهرهای کوچکتر را با قدرت انتخاب قابل مقایسه با برنامه هایی که در کمک به حوزه های قشر کم جمعیت در جذب مهاجران بیشتر ، موفق شده اند ، فراهم کند ، از جمله برنامه های انتخاباتی استانها (PNP) و پایلوت مهاجرت آتلانتیک (AIP).

شما همچنین می توانید مراحل دائمی پایلوت مهاجرت اقیانوس اطلس را انجام دهید.  حداقل 5،000 فضای جدید برای این برنامه اختصاص داده می شود.

اطلس مهاجرت پایلوت (AIP) در جذب مهاجران بیشتر به اقیانوس اطلس استان کانادا نیوفاندلند و لابرادور، جزیره پرنس ادوارد، نوا اسکوشیا، و نیوبرانزویک موفق شده است. از زمان راه اندازی در سال 2017 ، این کشور برای آوردن بیش از 4000 مهاجر به آتلانتیک کانادا استفاده شده است. ثابت ماندن AIP به ارتقاء جمعیت بیشتر و رشد اقتصادی در منطقه اقیانوس اطلس کمک خواهد کرد.

طرحی را برای از بین بردن هزینه های شهروندی برای کسانی که الزامات لازم برای به دست آوردن آن را برآورده کرده اند ، ارائه دهید.

در پاسخ به بازخورد مبنی بر اینکه هزینه های درخواست تابعیت کانادا خیلی زیاد است ، دولت فدرال به دنبال چشم پوشی از این هزینه ها خواهد بود. براساس پیش بینی های دولت فدرال ، ما می توانیم انتظار داشته باشیم که تعداد مهاجران تابعیت 40 درصد تا سال 2024 را 40 درصد افزایش دهند، که بخشی از این سیاست پیشنهادی تشکر می کند.

حمایت از وزیر ایمنی عمومی و آمادگی اضطراری در مورد مهاجرت غیرقانونی ، از جمله استراتژی جدید اجرای مرز و ادامه کار با ایالات متحده برای نوسازی توافق نامه امن کشور سوم.

در سال 2002 که به منظور محدود كردن چه كسی می تواند در گذرگاه های مرزی بین كانادا و ایالات متحده درخواست حفاظت بشر دوستانه كند ، امضا شده است ، توافق نامه كشورهای ایمن (STCA)  در اولین دوره ریاست جمهوری خود به سردرد بزرگی برای لیبرال ها تبدیل شده است.

از سال 2017 ، بیش از 50 هزار نفر پس از عبور از داخل کانادا در خارج از گذرگاه های مرزی تحت پوشش این توافق ، از یک راه حل در STCA برای درخواست حمایت بشر دوستانه ه استفاده کرده اند. بستن این حفره یک هدف اصلی برای مدرن سازی STCA خواهد بود ، اما دولت های پیاپی دولت ایالات متحده علاقه چندانی به شرکت در این گفتگو با کانادا نشان نداده اند.

با حمایت وزیر امور زنان و برابری جنسیتی و توسعه اقتصادی روستایی و وزیر تنوع و شمول و جوانان ، برای اجرای برنامه های آزمایشی به منظور ترغیب بیشتر تازه واردان برای اسکان در مناطق روستایی کانادا تلاش می کنیم.

این بند حاکی از آن است که دولت فدرال برای ترغیب مهاجرت در خارج از بزرگترین شهرهای کانادا ، برنامه های آزمایشی بیشتری را انجام خواهد داد. علاوه بر PNP ، AIP و MNP ، دولت فدرال همچنین پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی (RNIP) را نیز دارد که در سال 2019 برای ارتقاء توزیع گسترده تر مهاجران در سراسر کشور (روندی موسوم به “منطقه بندی”) راه اندازی کرد.

هنوز مشخص است که چه نوع هدف سیاسی نیاز به راه اندازی پایلوت فدرال اضافی برای ارتقاء منطقه ای دارد.

موارد قابل توجه

در حالی که قرار نیست نامه های اجباری جامع باشد ، مندیتیچین حاوی برخی از موارد برجسته است.

به عنوان مثال ، هیچ اشاره ای به برنامه والدین و مادربزرگ ها و پدر بزرگها ها نشده است که طی یک دهه گذشته با چالش هایی روبرو بوده اند و می توان تصور کرد که در سال 2020 برای دولت فدرال اولویت خواهد بود.

همچنین ، دولت فدرال زمانی تلاش های کانادا را برای استقبال از کارآفرینان و سرمایه گذاران هدایت می کرد اما در سال های اخیر پشتوانه ای را برای استان ها و سرزمین ها در نظر گرفته است. راه‌اندازی پایلوت جدید برای استقبال بیشتر از کارآفرینان و سرمایه گذاران مطابق با خواست دولت فدرال برای ارتقاء نوآوری ، کارآفرینی و استقبال بیشتر از سرمایه گذاری مستقیم خارجی به کانادا است.

با این وجود ، با توجه به این که لیبرال ها در اولین دوره وظیفه خود تغییراتی در سیستم مهاجرت ایجاد کرده اند ، منطقی است انتظار داشته باشیم که آنها از معرفی پیشرفت های دیگری که در بالا و فراتر از آنچه در نامه موافقت وزیر مندیچینو موجود است جلوگیری نکنند.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی