dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

راهنمای انتقال دانشجو به دانشگاه های آمریکا

آمریکا ایالات متحده آمریکا تحصیلات تحصیل در آمریکا راهنمای انتقال دانشجو به دانشگاه های آمریکا

انتقال به دانشگاه ایالات متحده از کشور خود: راهنمای دانشجویی

سالانه بیش از یک میلیون دانشجو از دانشگاههای محل تحصیل خود، به یکی از دانشگاه‌های ایالات متحده منتقل می‌شوند. این خبری خوب برای علاقمندان برای تحصیل در این کشور است. این مسیر سخت اما ممکن است. در ادامه اشاره کوتاهی به روند ورود به دانشگاههای آمریکا می نماییم.
به طور معمول، اکثر دانشگاه های ایالات متحده کسانی را می پذیرند که تا دو سال تحصیل در دانشگاه دیگری داشته باشند. به مهلت های ثبت نام دانشگاه توجه کنید. اگر قصد دارید دانشجوی انتقالی شوید، شروع به جمع آوری مدارک خود کنید، زیرا ترجمه و ارزیابی آنها زمان بر است.


⬅️ با مشاور تحصیلی خود مشورت کنید
دانشگاه حال حاضر شما یک سیاست در مورد فرآیند انتقال خواهد داشت. بهترین فردی که می توانید با او صحبت کنید، یک مشاور تحصیلی است که شما را در این فرآیند راهنمایی کند. آنها تمام اطلاعات ضروری، مهلت‌ها، مدارکی که باید جمع‌آوری کنید، هزینه‌های پیش‌بینی‌شده، و هرگونه تغییری را که باید در ویزای دانشجویی خود ایجاد کنید، بررسی می‌کنند. به یاد داشته باشید که در مورد واحدهایی که می توانید انتقال دهید و اینکه آیا می توانید از نتایج آزمون مهارت انگلیسی خود در دانشگاه انتخابی خود در ایالات متحده استفاده کنید سؤال کنید.


⬅️ فرآیند را در اسرع وقت شروع کنید
برای تأیید انتقال خود به بخش، رئیس دانشکده یا مقامات مربوطه مراجعه کنید. زمان در اینجا بسیار مهم است زیرا اسناد و فرآیندهای وجود دارد که باید قبل از پایان مهلت تکمیل شوند.


⬅️ پرداخت ها را انجام دهید
بسته به زمان انتقال، ممکن است بدهی هایی به دانشگاه فعلی خود داشته باشید. هر گونه پرداخت معوقه را قبل از خروج تسویه کنید تا روند انتقال تا حد امکان راحت باشد. سپس مبلغی را که باید به دانشگاه جدید خود پرداخت کنید، را اماده نمایید.


⬅️ مدارک مورد نیاز را تهیه نمایید
برای اطلاعات کامل در مورد مدارکی که برای تکمیل انتقال به آنها نیاز دارید، به وب سایت دانشگاه مقصد مراجعه کنید. معمولا مدارکی مانند مدرک تحصیلی و ریز نمرات، آزمون های استاندارد زبان انگلیسی، مدارک مربوط به دریافت ویزا، توصیه نامه، رسید پرداخت ها و….


🔸 توجه داشته باشید که دوره و دانشگاهی که در نظر گرفته اید، باید امکان دریافت ویزا بعنوان یک دانشجوی انتقالی را فراهم نماید و مورد تایید اداره امور آموزشی و فرهنگی وزارت امور خارجه باشد.

منبع: Study International

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت