کانادا اخبار سراسری کانادا

انتقال صنعت فیلم آمریکا به کانادا

آگاهان صنعت می گویند تعداد زیادی از تولیدات عمده آمریکایی در حال مهاجرت مجدد به کانادا هستند.

افزایش پرونده های Covid-19 در کالیفرنیا ، پروتکل های ایمنی و بهداشتی صادره توسط اتحادیه های هالیوود ، همراه با کمبود آزمایش ، استودیوهای بزرگ فیلم را وادار می کند تا به کانادا نگاه کنند تا تولید فیلم به راه بیفتد.

Solstice Studios یکی از آنهاست. این استودیو قرار بود آوریل گذشته فیلمبرداری فیلم بلند جدید خود را با بن افلک در لس آنجلس آغاز کند. بر اساس مقاله اخیر در وب سایت CNBC ، این فیلم در عوض در اکتبر در ونکوور کانادا فیلمبرداری خواهد شد. اگرچه تولید فیلم بخاطر ویروس کرونا قطع شد ، اما این عمدتا به دلیل عدم دسترسی به آزمایشات گسترده کرونا بوده است که نشد در پاییز امسال فیلم برداری در اپمریکا از سر گرفته شود.

کمبود آزمایشگاه ، تأخیر در دریافت نتایج و هزینه های اضافی زیاد این پروسه در ایالات متحده ، استودیوها را در معرض نقض توافق نامه خود با اتحادیه های صنفی بازیگران و خدمه قرار می دهد و استودیوهای بزرگ و شرکت های تولیدی را مجبور می کند تا به دنبال گزینه های دیگری باشند.

در کانادا ماجرا متفاوت است. طبق همین مقاله ، به عنوان مثال Solstice Studios به راحتی به آزمایشات و نتایج سریع آزمایشگاه دسترسی خواهد داشت.

در ماه های اخیر ، بیماری همه گیر ویروس کرونا باعث اختلال بی سابقه ای در صنعت سرگرمی کانادا شده است. با این حال ، با کنترل ویروس کرونا ، کانادا وارد مرحله بازگشایی خود شد و در اکثر مناطق کشور ، صنعت با اجرای پروتکل های ایمنی و بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس ، توانست در ماه ژوئن فعالیت خود را از سر بگیرد.

مدیر عامل Creative B.C که سازمانی ست وقت حمایت از صنعت فیلم بریتیش کلمبیا اخیرا در مصاحبه ای به سی بی سی نیوز گفت: در هفته گذشته در B.C. بین 40 تا 50 پروژه فیلم در مراحل پیش تولبد قرار داشته اند یا در حال ورود به مرحله تولید بوده اند.

از طرف دیگر james monk مدیر تولید فیلم در شهر سوری B.C. نیز به سی بی سی نیوز گفت: که این شهر در آستانه ثبت رکوردشکنی دیگری در زمینه صدور مجوزهای فیلم برداری قرار دارد و انتظار دارد که در ماه جاری امسال سطح فیلمبرداری ها مشابه سال قبل بشود.

COVID-19 از ژانویه در ایالات متحده در حال گردش است و در حال حاضر این کشور با بیش از شش میلیون مورد بیشترین تعداد آلودگی به ویروس کرونا را دارد. در کانادا موارد ویروس کرونا بسیار کمتر است ، از اوایل سپتامبر تقریباً 130،000 مورد تأیید شده و مشکوک به ویروس کرونا هستند.

تولید فیلم و برنامه های تلویزیون کانادا پیش از ویروس کرونا در حال رونق بود زیرا هزینه های تولید در کانادا به طور قابل توجهی پایین تر است و چالش های موجود در ایالات متحده سبب شده که این روند بیشتر از پیش باشد.

نحوه دریافت اجازه کار برای فیلم یا تلویزیون در کانادا چگونه است ؟

افرادی که در تولیدات سینمایی و تلویزیونی مشغول به کار هستند می توانند از طریق گروه معاف از ارزیابی تاثیرات بازار کار (LMIA) که برای بسیاری از دریافت کنندگان مجوز کار لازم است وارد کانادا شوند. شرکت های تولید کننده خارجی و کانادایی که در کانادا کار میکنند می کنند ، اگر بتوانند اثبات کنند که کاری که توسط تبعه خارجی انجام می شود برای تولید کانادا ضروری است ، می توانند از دسته مجوز کار تولید برناه های تلویزیون و فیلم استفاده کنند.

همچنین ممکن است افراد واجد شرایط درخواست ویزا به عنوان بازدید کننده کسب و کار باشند. به طور معمول سه دسته از افراد در صنعت سرگرمی که مشغول به کار هستند می توانند تحت این مسیر اقدام کنند:

1- تهیه کنندگان فیلم که برای کار در یک فیلم ، نمایش تلویزیونی یا مستند وارد کانادا می شوند که باید یک تولید کننده خارجی باشد.
2- پرسنل ضروری که برای کار در یک هدف گذاری تجاری با سرمایه خارجی وارد کانادا می شوند. این افراد باید برای مدت زمان کوتاه و معمولاً بیش از دو هفته وارد کانادا نشوند.
3- هنرمندانی که برای یک کنسرت یا نمایش و یا برای دریافت نامزدی دریافت جایزه وارد کانادا میشوند.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023