dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده و تاثیرات مهاجرت

اخبار آمریکا ایالات متحده انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده و تاثیرات مهاجرت

انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده و تاثیرات مهاجرت ایالات متحده استعداد خارجی کانادا را از دست می دهد و هیچ نامزد ریاست جمهوری بر اصلاحات در مهاجرت مبتنی بر اشتغال تأکید نمی کند

11 مارس 2020


درباره سیاست مهاجرت در آمریکا ، دو پیشگام در مسابقه دموکرات حرفهای زیادی برای گفتن درباره چگونگی خنثی کردن سیاست های دولت ترامپ در مورد مهاجران و مهاجران بدون سند دارند. با این حال ، آنها بسیاری از تلاشهای انتخاباتی خود را در زمینه مهاجرت اقتصادی جایی که به نظر می رسد برنده شدن کانادا است ، متمرکز نکردند.

از آنجا که ایالات متحده ، تجدید درخواست های موقت کاری خود را با نام H-1B برای کارگران ماهر دشوارتر می کند ، برخی از مهاجران کانادا را به عنوان جایگزین انتخاب می کنند .

جولیا گلات ، تحلیلگر ارشد سیاست در موسسه سیاست مهاجرت ، گفت: “کانادا برای ایجاد ویزا سریع [برای کارگران خارجی] خوب بوده است ،” گفت: “برای بعضی از ما ناظران نزدیک این نگرانی وجود دارد که کانادا در مسابقه استعدادیابی پیروز شود.”

گلات همچنین گفت در حال حاضر کانادا کار بهتری برای جذب دانشجویان بین المللی انجام می دهد.

گرچه هنوز تعداد دانشجویان بین المللی بیشتری در ایالات متحده وجود دارد ، از زمان تصدی دونالد ترامپ ، میزان ثبت نام در این دانشگاه کاهش یافته است. در همین حال ، کانادا شاهد رشد نمایی در ثبت نام های دانشجویی بین المللی است .

تغییرات دولت ترامپ در سیاست مهاجرت ، بیش از مهاجرت طبقه اقتصادی در کانادا را تحت تأثیر قرار داد. در کانادا پس از عقب نشینی موقت از وضعیت حفاظت شده موقت (TPS) برای 60،000 هائیتی گزارش شده در نوامبر 2018 ، کانادا شاهد افزایش حفاظت بشر دوستانه بود که از طریق زمین از ایالات متحده به سر می برند.

دموکرات ها بر مهاجرت اقتصادی بر انسان دوستانه تأکید دارند

رأی دهندگان آمریکایی در حال تصمیم گیری هستند که در انتخابات نوامبر 2020 چه کسی را به دست ترامپ واگذار کند. پس از انتخابات مقدماتی سوپر سه شنبه ، اکنون قرار است سناتور آمریکایی برنی سندرز و جان بایدن معاون رئیس جمهور پیشین باشد.

هر دو کاندیدای دموکرات ، بسترهای مهاجرتی خود را با انتقاد از سیاست های اجرا شده توسط دولت ترامپ در چهار سال گذشته ، مانند پایان دادن به ممنوعیت مسلمانان ، محافظت از مهاجران که به عنوان کودکان به آمریکا آمده اند و به عنوان “رویاپرداز” شناخته شده اند ، و اجرای یک مهلت اخراج.


انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده و تاثیرات مهاجرت

برگرفته از صفحات وب نامزدها.

به نظر می رسد موضوع بهبود برنامه ها برای مهاجران طبقه اقتصادی به پشت وعده هایی مبنی بر لغو اصلاحات مهاجرتی دوران ترامپ برمی گردد.

کریستوبال رامن ، یک تحلیلگر ارشد سیاست در مرکز سیاست دو قطبی ، به CIC News گفت که در کلیه سکوهای کاندیدای رهبر دموکرات ، هیچکدام بازنگری گسترده ای از مهاجرت مبتنی بر اشتغال ارائه نداده اند.

رامن گفت: “هیچ نگرش چشمگیر برای تغییر سیستم مهاجرت قانونی وجود ندارد. ” در عوض ، آنچه شما دارید تدابیر جزئی برای این برنامه ها پیشنهاد شده است ، و این میزان دامنه آن است. “

رامن توضیح می دهد ، یك چنین “ترفند جزئی” ، برنامه بایدن برای گسترش تعداد ویزاهای دارای مهارت بالا و از بین بردن ویزاهای مبتنی بر اشتغال در كشور است وی گفت این تنها وعده دموکراتیک است که نشان می دهد تلاشی برای برگرداندن آنچه دولت ترامپ برای مهاجرت مبتنی بر اشتغال انجام داده است.

وی گفت: “گرچه فکر نمی کنم این نظارت ناشی از تحرک علیه این گروه ها باشد ، از آنجا که مهاجران مبتنی بر اشتغال مجبورند با موضوعاتی مانند عقب ماندگی های طولانی برای کارتهای سبز مبتنی بر اشتغال که می توانند دهه ها برای اتباع برای برخی از کشورها مانند چین باشد ، مقابله کنند. و هند ، “رامن در یک ایمیل نوشت.

“بدون این پیشنهادات ، ایالات متحده نمی تواند بحث قوی در مورد راه هایی که ما می توانیم برای ایجاد یک سیستم مهاجرتی که این مشکلات را برطرف کند و نیاز مهاجران مستقر در اشتغال ، کارفرمایان آنها و نیروی کار آمریکایی را برآورده کند ، بحث و گفتگو جدی انجام دهد.”

از نظر گلات ، تأکید بر مهاجرت در پاسخ به پیامد انسان دوستانه سیاست های مهاجرت ترامپ است.

گلات گفت: “توجه ملی به بحران موارد بشر دوستانه در مرز جنوب غربی منحرف شده است.” تعداد درخواست کنندگان حفاظت بشر دوستانه بسیار زیاد بوده است. تصمیمات عادی ، جدایی خانواده ، بر دل ما فشار آورده است. “

علاوه بر این ، از آنجا که مهاجرت ایالات متحده به نامزدهای مهاجرت که خانواده در آن ایالت ها
زندگی می کنند اولویت دارد ، برخی ممکن است تأکید بر مهاجرت مبتنی بر اشتغال را تهدیدی
برای مکان هایی بدانند که برای اعضای خانواده محفوظ باشد.

متن ایالات متحده در تضاد آشکار با کانادا است. بر اساس سرانه ، کانادا سه برابر مهاجران از ایالات متحده استقبال می کند برخلاف ایالات متحده ، اکثر مهاجران کانادا از طریق بیش از 80 جریان مهاجرت مختلف زیر کلاس اقتصادی می شوند .

تفاوت عمده بین دو کشور کنترل مرزها است. گفتمان و سیاستهای مهاجرت ایالات متحده تحت سلطه این واقعیت است که این کشور از نظر تاریخی شاهد جریان گسترده مهاجرت های نامنظم از مرزهای جنوبی خود بوده است. در صورت عدم وجود مهاجرت نامنظم قابل توجه و پایدار ، کانادا اکنون می تواند هر سال حدود یک میلیون تازه وارد به عنوان مهاجران ، دانشجویان بین المللی و کارگران خارجی موقت را پذیرا باشد ، در عین حال پشتیبانی عمومی از مهاجرت را حفظ می کند.

بدون حمایت عمومی ، برنده نهایی انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در ماه نوامبر برای دستیابی به سرمایه سیاسی لازم برای معرفی اصلاحات مهاجرت طبقه اقتصادی تلاش خواهد کرد. این امر به کانادا اجازه می دهد تا در صدر مسابقات جهانی استعدادها باقی بماند.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت