کانادا اخبار انتاریو

انتاریو نامزد دریافت اقامت دائم را تا 2022 دوبرابرمیکند

تخصیص فعلی 6،650 نامزد کم تقاضا برای استعدادهای خارجی ست.

17 دسامبر 2019

انتاریو به دنبال دو برابر شدن تعداد کاندیداهای مهاجرتی است که می تواند از طریق برنامه نامزدی استانی کانادا برای اقامت دائم کانادا معرفی کند. 

این استان مایل است تخصیص خود را تحت برنامه نامزد استان یا PNP از 6،650 در سال جاری به 13.300 در سال 2022 افزایش دهد.

وزیر مهاجرت انتاریو ، ویک فدلی ، رسما درخواست افزایش نامه ای را که اخیراً به همتای جدید فدرال خود ، مارکو مندیچینو ارسال کرده است. 

PNP با مدیریت فدرال اجازه می دهد تا استانها و قلمروهای شرکت کننده هر سال تعداد مشخصی از نامزدهای مهاجرت طبقه اقتصادی را برای اقامت دائم کانادا انتخاب کنند.

تخصیص هر استان تحت PNP مطابق با اهداف پذیرش سالانه برنامه ، که توسط مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) تعیین شده است ، تعیین شده است.

هدف پذیرش PNP برای سال جاری 61000 اقامت دائم جدید است که این افزایش 6000 درصدی برای هدف سال 2018 از 55000 است. 

هدف پذیرش PNP در سال 2020 67800 است. 

سالهای اخیر شاهد هستیم که مؤلفه PNP انتاریو ، برنامه نامزد مهاجرین انتاریو (OINP) ، بیشترین تخصیص را در بین استانها و قلمروهای شرکت کننده دریافت می کند.

در سال 2019 ، این تعداد 6،650 نامزدی بود که نسبت به سال گذشته فقط 50 مورد افزایش داشته است. 700 نامزد اضافی که هفته گذشته اعطا شد ، تخصیص سال 2019 خود را به 7،350 اعلام کرد.

تخصیص کمبود نیازهای نیروی کار

در بیانیه نامه ای به CIC News ، OINP گفت تخصیص آن در چند سال گذشته از نیاز واقعی نیروی کار در استان کم شده است.

در این بیانیه آمده است: “کارفرمایان همچنان ابراز ناامیدی می کنند که تعداد محدود نامزدها مانع تلاش آنها برای استخدام استعدادهای خارجی شده است ، که در نهایت بر رشد و پایداری مشاغل آنها تأثیر می گذارد.”

OINP گفته است كه نامه ارسال شده به منديچينو “توسعه مشترك يك فرآيند برنامه ريزي چند ساله” را با هدف دو برابر كردن تخصيص OINP به 13300 تا سال 2022 ارائه مي دهد.

در این بیانیه آمده است: “ما منتظر پاسخ دولت فدرال هستیم.” 

OINP گفت که این کشور همچنین در حال بررسی راههای “اعمال استقلال بیشتر و کنترل در انتخاب مهاجران به استان” است.

OINP در مورد چگونگی توزیع نامزدهای اضافی OINP در میان 9 جریان مهاجرت موجود خود یا چه درصد به سه مسیر مطابق با سیستم ورود فدرال فدرال اختصاص داده است . 

یکی از این جریان ها ، جریان اولویت های سرمایه انسانی ، امسال برای رفع نیازهای هدفمند نیروی کار در بخش IT در انتاریو استفاده شده است.

OINP همچنین اظهار نکرده است که چگونه تخصیص افزایش یافته به نفع پایلوت پیشنهادی منطقه ای مهاجرت منطقه ای انتاریو ، که می تواند در اوایل سال 2020 راه اندازی شود و به جذب مهاجران به جوامع کوچکتر در استان متمرکز خواهد بود ، سود می برد .

صندوق های فدرال رزرو می گوید پایلوت جدید به پر کردن شکاف ها کمک می کنند

در بیانیه دبیر مطبوعاتی مندیچینو ، متیو ژنست ، آمده است كه این همکاری برای رویکرد IRCC برای برنامه ریزی در مورد میزان مهاجرت ، مهم است ، که شامل 27،000 پذیرش اضافی از طریق PNP طی سالهای آینده است.

جنت گفت: “ما می فهمیم که استان ها و سرزمین ها نقش مهمی در جذب و حفظ افراد تازه وارد برای کمک به رشد اقتصاد ما دارند.” 

“ما با استان ها و سرزمین ها رایزنی کرده ایم تا اطمینان حاصل کنیم که برنامه سطح ، الزامات آنها را برای پر کردن کمبود نیروی کار و جذب استعدادهای لازم برآورده می کند.”

Genest همچنین به برنامه پیشنهادی نامزد شهرداری  برای شهرداریهای کوچکتر و یک پایلوت جدید مهاجرت فدرال اشاره کرد که مهاجران اضافی را به جوامع روستایی و دوردست در انتاریو و استانها و قلمروهای غربی کانادا وارد می کند.

روستایی و شمال مهاجرت پایلوت شمارش پنج جوامع انتاریو در میان بخشی 11 گرفتن در این برنامه، که دارای یک کلاه سالانه 2750 متقاضیان علاوه وابستگان آنها.

فشار استانی برای کنترل بیشتر مهاجرت

فشار انتاریو برای قدرتهای جدید در زمینه مهاجرت ، به دنبال اقدامات اخیر دولت ساسکاچوان برای کنترل بیشتر مهاجرت به آن استان است. 

ساسکاچوان تا سال 2030 هدف جمعیتی 1.4 میلیون نفر از ساکنان را تعیین کرده است و در حال برنامه ریزی برای رشد اقتصادی است که می تواند 100000 شغل را در طی این مدت اضافه کند. 

افزایش مهاجرت برای این برنامه ها حیاتی تلقی می شود و وزیر مهاجرت استان ، جرمی هریسون ، مندیسینو را برای درخواست مذاکره رسمی نوشت.

در حال حاضر ، کبک تنها استان کانادا است که با موفقیت در مورد کنترل بیشتری در مورد کنترل مهاجرت با دولت فدرال مذاکره کرده است. 

توافق نامه کانادا-کبک در سال 1991 به کبک اعطای کنترل کامل بر انتخاب مهاجران طبقه اقتصادی از جمله قدرت های دیگر اعطا کرد.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023