کانادا اخبار تحصیلی کانادا

اقدامات کانادا برای حمایت از دانشجویان بین المللی

مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) خلاصه ای از اقدامات موقت را که در حال حاضر برای دانشجویان بین المللی ارائه میدهد را منتشر کرده است ( استادی پرمیت و اجازه کار پس از فارغ التحصیلی در حال اجرا است). 

منتشر شده در 13 سپتامبر ، 2020 در ساعت 01:00 EDT

محدودیت های شدید مسافرتی برای کنترل شیوع ویروس کرونا تأثیر مهمی در برنامه های مهاجرتی کانادا در ماه های اخیر داشته است. محدودیت های سفر ، و سایر موارد ، ورود دانشجویان بین المللی به کانادا را محدود می کند. بر اساس دستورالعمل دولت فدرال ، فقط دانشجویان بین المللی که تحت این سه دسته قرار می گیرند می توانند در حال حاضر وارد كانادا شوند: 

  • دانشجویان بین المللی که اجازه ی تحصیل معتبر دارند ، یا
  • دانشجویانی که تحصیل آنها و ویزایشان قبل از 18 مارچ 2020 صادر شده است ، یا
  • دانشجویان بین المللی که از ایالات متحده می آیند.

کانادا سهم مهمی را که دانشجویان بین المللی در زندگی اجتماعی و اقتصادی کشور دارند ، به رسمیت می شناسد. به همین دلیل اقدامات مختلفی را برای اطمینان از اینكه دانشجویان بین المللی برای تحصیل كانادا را انتخاب می كنند ، انجام داده است. این تغییرات شامل یک پروسه اجازه تحصیل در دو مرحله و شروع تحصیل به صورت آنلاین است که این زمان برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) محاسبه می شود.  

برای کسانی که این تغییرات را دنبال می کنند یا ممکن است برنامه های آنها تحت تأثیر قرار بگیرد، در اینجا یک نمای کلی تلفیقی از سیاست های موقت فعلی در مورد تحصیل در کانادا آورده شده است .

این اطلاعات بر اساس آخرین اقدامات تسهیل کننده برای پشتیبانی دانشجویان بین المللی متاثر از بیماری همه گیر COVID-19 منتشر شده در وب سایت دولت کانادا است. 

تحصیل آنلاین کانادا

استادی پرمیت کانادا

شیوع ویروس کرونا باعث شده دانشجویان خارجی بتوانند مدارکی را که معمولاً برای مجوزهای تحصیل در کانادا نیاز دارند ، دریافت نکنند. 

برای رفع مشکلات به وجود آماده و کمک به این اوضاع ، IRCC یک فرآیند تأیید دو مرحله ای را اجرا کرده است که امکان شروع ترم پاییز را به صورت آنلاین و بدون اجازه تحصیل نهایی برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است. کسانی که نتوانسته اند داده های بیومتریک ، نتایج آزمایش مدیکال (معاینه پزشکی) مهاجرت یا سایر مدارک مورد نیاز را ارائه دهند ، هنوز هم می توانند برای استادی پرمیت یا همان مجوز تحصیل واجد شرایط باشند. افرادی که در مرحله اول تأیید شده اند قبلاً اکثر معیارهای استادی پرمیت را داشته اند.     

همچنین اداره مهاجرت و شهروندی کانادا IRCC ، اظهار داشته است كه درخواستهاي كامل استادی پرمیت كه قبلاً ارسال شده اند ، در اسرع وقت بررسی مي شوند.   

دانشجویانی که هر دو مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارند ، با کاهش محدودیت های سفر ، می توانند به کانادا سفر کنند.

 برنامه اجازه کار پس از فارغ التحصیلی کانادا

پس از اینکه فرد دانشجو برنامه تحصیلی خود را در یک موسسه تعیین شده کانادا (به عنوان مثال دانشگاه یا کالج) به پایان رساند ، ممکن است تا سه سال مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) را دریافت کند . مدت زمان نهایی PGWP به مدت تحصیل فرد در یک دانشگاه یا کالج کانادا بستگی دارد. 

قبل از کرونا ، تحصیل آنلاین برای PGWP نمیشد. اما طی ماه های گذشته IRCC مجموعه ای از اطلاعیه ها را ارائه داده است که در نتیجه اداره مهاجرت و شهروندی کانادا به شما اجازه میدهد با تحصیل آنلاین برای دریافت ویزای کار پس از تحصیل واجد شرایط باشید. 

در حال حاضر ، دانشجویان می توانند تا 30 آوریل 2021 از خارج از کشور به صورت آنلاین تحصیل کنند ، بدون اینکه صلاحیت آنها یا مدت زمان مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی را تحت تأثیر قرار دهند. یک شرط وجود دارد: دانشجویان باید بتوانند حداقل 50 درصد از برنامه تحصیلی خود را در کانادا انجام دهند. 

علاوه بر این ، دانشجویانی که در برنامه های 8 تا 12 ماهه که در ترم های بهار ، تابستان یا پاییز (مه-سپتامبر) 2020 شروع شده اند ، ثبت نام می کنند ، حتی اگر کل دوره خود را کامل کنند ، می توانند برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی درخواست دهند (50 درصد برای این افراد در نظر گرفته نمیشود). 

سرانجام ، دانشجویانی که در یک دوره “با تاریخ شروع” بین ماه مه و سپتامبر سال 2020 ثبت نام کرده اند ، که تا 30 آوریل 2021 به صورت آنلاین تحصیل می کنند و از بیش از یک دوره واجد شرایط تحصیل فارغ التحصیل می شوند ، ممکن است بتوانند مدت زمان دوره های خود را ترکیب کنند تحصیل در هنگام درخواست PGWP در آینده همین شرایط در مورد دانشجویان در این شرایط نیز وجود دارد که مستلزم تکمیل 5 0 درصد از کل تحصیلات آنها در کانادا است. 

سرانجام ، دانشجویانی که در دوره ای که از ماه مه تا سپتامبر 2020 شروع میشود ثبت نام کرده اند، که تا 30 آوریل 2021 به صورت آنلاین تحصیل می کنند، و از بیش از یک دوره واجد شرایط تحصیلات فارغ التحصیل شده اند، ممکن است بتوانند مدت زمان برنامه های تحصیلی خود را هنگام درخواست PGWP در آینده ترکیب کنند. همین شرایط در مورد دانشجویان در این شرایط نیز صدق می کند، که مستلزم آن است که 50 درصد از کل تحصیلات آنها در کانادا به پایان برسد.

دانشجویانی که از قبل در کانادا بوده اند

IRCC گفته است که دانشجویان در حال حاضر در کانادا برای زمستان، بهار و تابستان شرایط خواهد خود را از دست نمی واجد شرایط بودن برای به دست آوردن PGWP اگر آنها مورد نیاز برای تکمیل بیش از 5 0 درصد از آنها برنامه آنلاین، کاهش مطالعات خود را به پاره وقت و یا به دلیل محدودیت هایی که برای یادگیری در کلاس در نتیجه همه گیر ایجاد شده است ، استراحت کامل داشته باشید. 

IRCC گفته است كه دانشجوياني كه براي زمستان در كانادا حضور دارند، اگر لازم باشد بیش از 50 درصد برنامه خود را به صورت آنلاین انجام دهند ، شرایط بهار و تابستان صلاحیت خود را برای دریافت PGWP از دست نمی دهند. همچنین گفته شده است ، به دلیل محدودیت های اعمال شده برای شرکت در کلاس های حضوری ، در نتیجه بیماری کرونا ، تحصیلات خود را به نیمه وقت کاهش داده و یا به طور کامل تعطیل کنید.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023