تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

اقتصاد کانادا همچنان در حال رشد است

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار سراسری کانادا اقتصاد کانادا همچنان در حال رشد است

وضعیت اقتصاد کانادا

کانادا 55٪ مشاغل را که به علت کرونا از دست رفته بودند رکاوری میکند.

11 اوت 2020

کانادا شاهد بهبود اقتصادی است زیرا محدودیت های کرونا ویروس در سراسر کشور سهولت دارد.

براساس بررسی نیروی کار ، حدود 55 درصد از 3 میلیون شغل از دست رفته از آوریل تا ماه ژوئیه بازیابی می شوند .

در ماه ژوئیه حدود 419،000 شغل اضافه شده است که نسبت به ماه قبل 2.4 درصد افزایش یافته است. این رشد در مقایسه با نرخ رشد ماه ژوئن با 5.8 درصد کندتر است. آمارهای اخیر بررسی کانادا در مورد اشتغال ، حقوق و دستمزد ، و ساعاتی نشان داد که رکود اقتصادی ناشی از کرونا ویروس پس از سقوط شدید ، شاهد چرخش شدید و رو به بهتر شدن است.

بیشتر مشاغل ایجاد شده مربوط به کار پاره وقت بودند. در ماه ژوئیه 345،000 موقعیت نیمه وقت و در 73،000 شغل تمام وقت وجود داشت.

در ماه ژوئیه تعداد بیشتری از زنان نسبت به اقایان استخدام شده اند ، با این حال ، زنان هنوز به اندازه اشتغال قبل از COVID نزدیک به مردان نیستند. زنان ، LGBTQ2S + و مهاجران به طور نامتناسب تحت تأثیر این بیماری قرار گرفته اند .

منبع: آمار کانادا

سطح اشتغال در کانادا برای مهاجران و اقلیت های مشهود

بیکاری به 10.9 درصد کاهش یافته است ، با این حال ، هنوز هم 2.2 میلیون بیکار در کانادا وجود دارند. نرخ بیکاری افراد 15 تا 69 ساله 11.3 درصد بوده است ، رقمی که تنظیم نشده است تا منعکس کننده تغییرات فصلی در اشتغال باشد.

چندین گروه اقلیت قابل رویت به طور قابل توجهی بالاتر از نرح بیکاری بودند ، از جمله: آسیای جنوبی (17.8 درصد) ، عربها (17.3 درصد) و سیاه پوستان (16.8 درصد) ، {کانادایی ها}. آمار کانادا حاکی از آن است که نرخ بیکاری بالاتر اقلیتهایی که مشخص است می تواند به دلیل تمرکز بیشتر آنها در صنایع ای باشد که با محدودیت بیشتری به دلیل کرونا روبرو هستند مانند خدمات غذایی و خرده فروشی .

مهاجران اخیراً شاهد افزایش چشمگیر اشتغال بودند. و کانادا برای سومین ماه متوالی شاهد افزایش 2.1 درصدی اشتغال بوده است. آمار کانادا این روند را به تعداد مهاجران جدیدی که در ماه های اخیر به کانادا آمدند نسبت داد. کانادا در ماه ژوئن بیش از 19،000 مهاجر جدید را برای اقامت دائم پذیرفت 
به این نکته نیز توجه داشته باشید در ژوئن 2019 کانادا 34000 مهاجر جدید را پذیرفته بود که به دلیل کرونا این امار در در ژوئن امسال پایین آمده است. امارهای مشابه نیز درباره مهاجران پذیرفته شده برای ماه ژوئیه ماه آینده در دسترس خواهد بود.

سرعت بهبود اقتصاد کانادا متفاوت است

میزان اشتغال در کلیه استانها به جز نیوبرانزویک افزایش یافته است ، اگرچه اشتغال برای کارمندان کم دستمزد سریعتر افزایش پیدا میکند.

آمارگیری نیروی کار کانادا

هر ماه آمار کانادا یک بررسی گسترده برای ارزیابی داده های نیروی کار کانادا انجام می دهد.

آخرین نتایج نیروی کار منعکس کننده شرایط بین 12 تا 18 ژوئیه بود. مشاغل و اماکن کار در سراسر کانادا دوباره به فعالیت خود ادامه می دادند. اگرچه اقدامات محدودیت ها در اثر coronavirus در حال كاهش بودند ، اما الزامات محدودیت تجمع ، فاصله اجتمایی و غیره همچنان وجود دارد. در اواخر ماه ژوئن ، کانادا به عنوان بخشی از تلاش های خود برای متوقف کردن شیوع کرونا ویروس ، محدودیت های سفر را برای مسافران بین المللی تا ماه ژوئیه تمدید کرد .

این بررسی نیروی کار منحصر به فرد بود زیرا شامل اطلاعاتی درباره شرایط بازار کار اقلیت های قابل مشاهده بود.

آماری کانادا در بررسی ژوئیه می گوید: “با افزودن یک سؤال جدید از نظرسنجی و معرفی روشهای جدید آماری ، LFS اکنون می تواند تأثیرات اقتصادی COVID-19 بر گروههای مختلف کانادایی را کاملاً مشخص کند.”


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی