تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

متقاضیان اقامت موقت در کانادا نیاز به بیومترک ندارند

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار سراسری کانادا متقاضیان اقامت موقت در کانادا نیاز به بیومترک ندارند

نیازی به بیومتریک برای متقاضیان اقامت موقت در کانادا نیست

متقاضیان در کانادا هستند اکنون از شرط سنجش بیومتریک معاف هستند

17 ژوئیه سال 2020

الزامات بیومتریک به طور موقت توسط مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) برای متقاضیان مقیم موقت که در حال حاضر در کانادا هستند ، کنار گذاشته شده است.

این بدان معناست که داوطلبانی در کانادا که مایل به درخواست ، تمدید یا بازیابی مجوزهای تحصیلی ، مجوزهای کار یا ویزاهای بازدید کننده هستند ، می توانند این کار را بدون تکمیل شرایط بیومتریک انجام دهند . این مسئله در مورد داوطلبانی که مایل به درخواست اجازه اقامت موقت نیز هستند صادق است.

جمع آوری بیومتریک شامل گرفتن اثر انگشت و عکس از کلیه متقاضیان ویزای بازدید کننده ، اجازه کار ، اجازه تحصیل ، اقامت دائم ، بشر دوستانه ، تمدید اقامت در کانادا یا تمدید اجازه تحصیل یا کار آنها است.

این تغییر برای همه برنامه های جدید و مداوم حتی اگر فرم درخواست متقاضیان خارج از کانادا باشد ، عملی می شود. این حتی در صورتی که سیستم می گوید هزینه بیومتریک مورد نیاز است نیز صادق است. در این حالت ، نامزد هنوز نیازی به پرداخت هزینه ندارد.

با این حال ، این تغییر برای نامزدهایی که در حال حاضر در کانادا نیستند صدق نمی کند. این نامزدها هنوز هم ملزم به ارائه بیومتریک خود هستند.

ازکانادا زمان ابتلا به بیماری همه گیر COVID-19 ، IRCC اقدامات خاصی را برای اطمینان از سلامتی و ایمنی همه انجام داده است.

متقاضیان قبلاً باید اطلاعات بیومتریک خود را در دفتر محلی خدمات کانادا ارسال کنند . با این حال ، به دلیل بیماری همه گیر ، IRCC ابتدا تصمیم گرفت در صورت عدم توانایی متقاضی قادر به ارائه بیومتریک خود ، تا زمانی که آنها نتوانند این کار را انجام دهند ، رد نمی شوند.

با تغییر جدید ، IRCC نیازهای بیومتریک را به طور کلی کاهش میدهد و احتمالاً باعث آرامش خاطر به افرادی در کانادا می شود که حاکی از وضعیت آن هستند .

وضعیت ضمنی بدان معنی است که یک نامزد می تواند به طور قانونی در کانادا بماند تا زمانی که منتظر تصمیم IRCC باشد. 

ساکنین کانادا که از این شرط معافیت بهره مند می شوند نیز می توانند از اقتصاد رو به بهبود و بازار کار استفاده کنند.

کانادا برنامه یارانه دستمزد را گسترش داده است که به مشاغل واجد شرایط با دستمزد کارمندان کمک می کند. 

الزام چشم پوشی بیومتریک ، برنامه افزایش یارانه دستمزد ها ، همراه با اقتصادی که بیش از 1.2 میلیون شغل در طی دو ماه گذشته ایجاد کرده است ، همه نمایانگر چرخش مثبت وقایع پس از چند ماه دشوار به دلیل COVID-19 هستند.

در صورت درخواست ویزا از داخل کانادا چه باید کرد؟

اطمینان حاصل کنید که هزینه برای بیومتریک خود 85 دلار کانادا را پرداخت نکنید ، حتی اگر از شما خواسته شده باشد. 

اگر در کانادا هستید ، در حال حاضر ملزم به ارائه بیومتریک خود نیستید ، حتی اگر نامه دستورالعمل بیومتریک را دریافت کرده باشید.

اگر منتظر تصمیم نهایی هستید اما قبلاً هزینه بیومتریک را پرداخت کرده اید چه باید کرد؟

اگر قبلاً هزینه بیومتریک را پرداخت کرده باشید ، پس از پردازش درخواست شما 85 دلار کانادا بازپرداخت خواهد شد.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی