تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

افزایش 40 درصدی شهروندی کانادا تا 2024

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار سراسری کانادا افزایش 40 درصدی شهروندی کانادا تا 2024

تغییرات سیاستی که کانادا طی یک دهه گذشته انجام داده ، به روند طبیعی شدن آسیب رسانده است ، یک مطالعه جدید آماری در کانادا که نشان می دهد تعداد کمتری از مهاجران اخیر تابعیت کانادا را به دست آورده است باعث نگرانی می شود ، اما پیشرفت ها در افق است. 

شهروندی شدن یکی از زندگی بسیار مهم مهاجران کانادا است. این پایان سفر جدیدشان و آغاز سفرشان به عنوان کانادایی با همان حقوق متولد کانادا است. این موارد شامل حق رأی ، نامزدی برای مشاغل سیاسی ،
به دست آوردن رفتارهای ترجیحی هنگام استفاده از مشاغل دولتی ، مسافرت با گذرنامه کانادایی و سفر نامحدود در خارج از کانادا است.

کانادا به حمایت از سفر شهروندی مهاجران افتخار می کند زیرا نرخ بالای شهروندی این کشور نشانگر مهمی است که کانادا کار خوبی در تسهیل ادغام انجام می دهد. یک مطالعه سال 2018 توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) گزارش داد که 91 درصد از مهاجران که حداقل 10 سال در کانادا زندگی کرده بودند ، در مقایسه با میانگین 63 درصد از OECD ، تابعیت داشتند. مقصد های برتر دیگر برای مهاجران مانند استرالیا (81 درصد) و ایالات متحده (62 درصد) از مرز کانادا عقب مانده اند.

کسب شهروندی کاهش یافته است

افزایش 40 درصدی شهروندی کانادا تا 2024

استانداردهای عملکرد بهتری را تنظیم کنید

به گفته آندرو گریفیت ، محقق سیاست شهروندی کانادا ، یکی از زمینه های اصلی بهبود ، معرفی استانداردهای عملکردی بهتر است که به دولت فدرال امکان می دهد تا چه میزان به سرعت در حال تبدیل شدن مهاجران به اتباع است.

در یک ستون اخیر ، گریفیت اظهار داشت که دولت فدرال تمایل دارد موفقیت را بر اساس تعداد کل مهاجران واجد شرایط که تابعیت می کنند ، اندازه گیری کند ، صرف نظر از زمان انتقال به کانادا.

محدودیت این رویکرد این است که چگونه نمی توان اصلاحات سیاست مهاجرت و شهروندی و شرایط اقتصادی و اقتصادی را در جذب شهروندان از ورود مهاجران اخیر تأثیر گذاشت.

گریفیت استدلال می کند که یک رویکرد محتاطانه تر برای سنجش اثربخشی کانادا در حمایت از ادغام و کسب شهروندی با تعیین استانداردهای عملکردی است که بطور رسمی میزان شهروندی مهاجران اخیر (کسانی که در 5-9 سال در کانادا هستند) را اندازه گیری می کند.

این امر کانادا را قادر می سازد تا مطابق آنچه که لازم است برای ارتقاء نرخ شهروندی بالاتر در بین این گروه ، تعدیل سیاست انجام دهد.

40 درصد تا سال 2024 افزایش می یابد؟

سکوی مبارزات انتخاباتی لیبرال پیش بینی کرده بود که آنها 110 میلیون دلار در 2023-2024 برای پردازش درخواست های شهروندی در مقایسه با 75 میلیون دلار هزینه شده برای سال مالی دولت فدرال آینده هزینه کنند.

این افزایش 40 درصدی هزینه ها نشان می دهد دولت انتظار دارد تا سال 2024 افزایش 40 درصدی در شهروندان جدید داشته باشد.

در صورت بروز این وضعیت ، کانادا در سالهای آینده میزان نزول طبیعی خود در بین مهاجران اخیر را معکوس می کند – و این منجر به تقویت رهبری کانادا در بین همسالان OECD در تسهیل ادغام خواهد شد.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی