تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

ترفندهایی برای افزایش نمره آزمون آیلتس (IELTS)

وی والت مشترک کشورها اطلاعات کاربردی آزمون و یادگیری زبان ترفندهایی برای افزایش نمره آزمون آیلتس (IELTS)

افزایش نمره آزمون آیلتس (IELTS)

حفظ  آرامش برای افزایش نمره آزمون آیلتس

برای تضمین کردن افزایش نمره آزمون آیلتس نباید استرس داشته باشید. اگر استرس داشته باشید سوال ها برایتان سخت خواهد شد و اعتماد به نفس خود را از دست می دهید. لذا پروژه افزایش نمره آیلتس شما با چالش روبه رو خواهد شد.  در این صورت استفاده کردن از کلمات و به کار بردن گرامر ها برای رساندن یک مفهوم برای شما طاقت فرسا خواهد بود.

به یاد داشته باشید که کسی که از شما امتحان می گیرد می خواهد به شما کمک کند و می خواهد شما راحت باشید. نوع سوال ها و آزمون هم به همین شیوه طراحی شده است. یعنی ابتدا از شما سوال های ساده و پایه پرسیده می شود. معمولا این سوال ها در مورد خانواده و موضوع های ساده است.

در سوال های پایانی امتحان گیرنده از شما سوال های پیچیده تری می پرسد. در این جا ممکن است موضوع سوالات برای شما خیلی آشنا نباشد. دوباره باید آرامش خود را حفظ کنید. لبخند بزنید و سعی کنید جواب های عاقلانه ای را ارائه دهید. تصور کنید در حال گفتگو با فرد مورد علاقه خود هستید و نباید به چیز های بد فکر کنید.

برای افزایش نمره آزمون آیلتس به سوالات پاسخ دهید

از توضیحات اضافی پرهیز کنید. سعی کنید بهترین جواب ها را در ذهن خود پیدا کنید و فقط آنها را بگویید. نباید هر چیزی که به ذهنتان می رسد را بگویید. هم چنین باید به ساختار جملات خود هم توجه داشته باشید. برای این که بتوانید برای جواب دادن کمی فکر کنید باید روش های این کار را یاد داشته باشید. نباید در جواب هیچ سوالی بگویید نمی دانم. برای این که بتوانید برای خود کمی زمان بسازید می توانید از این جملات استفاده کنید:

آه این سوال سختی است باید کمی به آن فکر کنم ولی فکر می کنم جواب من این باشد…….
مممم این سوال را دوست داشتم سوال مهمی بود برای جواب آن باید بگویم…..

آمادگی برای جواب دادن به چرا ها برای افزایش نمره آزمون آیلتس

اگر تا کنون در این آزمون شرکت کرده اید حتما متوجه این شده اید که امتحان گیرنده از شما می پرسد چرا؟ دلیلش این است که او می خواهد دانش زبانی شما را بسنجد تا با توجه به آن به شما نمره دهد. برای این که بتوایند در قسمت مکالمه نمره خوبی کسب کنید باید بتوانید برای زمان طولانی صحبت کنید. جواب های کوتاه و یکی دو کلمه ای مناسب نیستند. جواب های کوتاه باعث می شود تا دوباره از شما سوال شود و این ممکن است باعث کاهش نمره شما شود. گاهی وقت ها اگر چرا های زیادی از شما پرسیده شود ممکن است به این دلیل باشد که شما نیمی توانید به خوبی جواب دهید. اما گاهی وقت ها هم به این معنی نیست و نباید بترسید.  چرا پرسیدن کار آنها ست و باید آنرا انجام دهند.

پیش بینی هرچیزی برای افزایش نمره آزمون آیلتس

بعضی از دانش آموزانی که حتی چند بار در این آزمون شرکت کرده اند هم نوع سوالات را نمی دانند. این اشتباه بزرگی است. اگر نوع سوالات را بدانید نصف راه را رفته اید. وقتی که نوع سوالات را بدانید انتظار سوال های سخت و نا آشنا را خواهید داشت برای همین روی این سوال ها کار می کنید تا بتوانید بهتر به آنها جواب دهید.

استفاده از اصطلاحات کاربردی برای افزایش نمره آزمون آیلتس

درباره چیز هایی که می خواهید بگویید فکر کنید. برای مثال ببینید یک جمله را به چند روش می توان بیان کرد. مثلا شما می دانید که در بخشی از امتحان از شما درباره کار و زندگی و خانواده شما پرسیده می شود. برای همین می توانید خود را برای چنین سوال هایی آماده کنید تا بتوانید به خوبی مهارت های خود را نشان دهید. استفاده کردن از گرامر پرزنت پرفکت می تواند افزایش نمره آیلتس را برای شما به همراه داشته باشد.

بعد از سوال های شخصی و ساده سوال ها بیشتر به سمت موضوع های کلی و پیچیده تر کشیده می شوند. اما باز هم ممکن است سوال های ساده ای هم وجود داشته باشد. اگر نمی دانید باید چه بگویید می توانید از همان تکنیکی که گفتیم استفاده کنید. با استفاده از جملات از قبل طراحی شده باید برای خود زمان بسازید تا بتوانید درباره پاسخ ها فکر کنید.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی