تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

افزایش حداقل دستمزد در کبک کانادا 2021

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار کبک افزایش حداقل دستمزد در کبک کانادا 2021

افزایش 3.1 درصدی حداقل دستمزد در کبک

حداقل دستمزد از اول ماه می 2021 به 13.50 دلار افزایش خواهد یافت

«ژان بوله»، وزیر کار، اشتغال و تعاون، گفته است:  «افزایش 0.40 دلاری در دستمزد ساعتی به 287 هزار کبکی از جمله 164هزار و هفتصد زن کمک می‌کند. با این حال، ما باید یک دوره مشاوره 45 روزه را سپری کنیم تا تصمیم نهایی را بگیریم.»

دولت در بیانیه‌ای اعلام کرده است، این افزایش حداقل دستمزد در کبک ۵۰ درصد از اهداف دولت در افزایش میانگین دستمزد ساعتی را  محقق می‌کند.

حداقل دستمزد کارگرانی که انعام دریافت می‌کنند نیز با  0.35 سنت افزایش به 10.80 می‌رسد.

وزیر «بوله» اظهار کرد: «همانطور که می‌دانید، بحران سلامتی که با آن مواجه هستیم، چالش‌هایی بسیاری برای کارمندان و کارفرمایان به ارمغان آورده است.»

وی افزود: «با این حال، با توجه به شرایط فعلی بحران ناشی از کرونا، مهم است که حداقل دستمزد را به روشی متعادل و منطقی تغییر دهیم تا علاوه بر ایجاد انگیزه‌ای برای کار، از بروز فقر نیز کاسته شود. به همین دلیل ما چالش‌هایی که امسال مشاغل و کارگران را درگیر کرده است را در تعیین حداقل افزایش دستمزد در نظر می‌گیریم.»

کمپین 15-10-5 افزایش حداقل دستمزد به 13.50 دلار در ساعت را نپذیرفت و گفته است این میزان افزایش از دستیابی به هدف 15 دلار در ساعت بسیار دور است.

آنها معتقدند که امسال بار زیادی بر دوش کارگران و کارکنان بوده است و آنها همواره در معرض خطر سلامتی بوده‌اند و دولت باید با افزایش دستمزد آنها به 15 دلار در ساعت موافقت کند.

در مقابل، «فدراسیون کسب و کارهای مستقل کانادا» (CFIB) معتقد است، اکنون زمان افزایش حداقل دستمزد نیست، زیرا بسیاری از کسب و کارهای کوچک دچار بحران هستند.

آنها می‌گویند دولت برای مقابله با فقر از روش‌های دیگری همچون اعتبارات مالیاتی استفاده کند.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی