dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

افزایش تعداد دانشگاه و کالج های کانادا مجاز به پذیرش دانشجویان

اخبار آمریکا کانادا اخبار تحصیلی کانادا افزایش تعداد دانشگاه و کالج های کانادا مجاز به پذیرش دانشجویان

دانشگاه ها و کالج های کانادا با کاهش ثبت نام بین المللی و افزایش ثبت نام داخلی روبرو هستند

افزایش تعداد موسسات کانادایی مجاز به پذیرش دانشجویان بین الملل

کانادا لیست موسسات آموزشی مورد تایید (DLI) خود را که مجاز به استقبال از دانشجویان بین الملل در طی همه گیری کرونا هستند، به روزرسانی کرده است.

«DLI» در واقع یک مدرسه، دانشگاه، یا کالج است که مجاز به میزبانی از دانشجویان بین الملل می باشد. کانادا پیش از این، برای جلوگیری از گسترش کووید19، محدودیت های سفر را در موارد غیر ضروری وضع کرده بود.

محدودیت های سفر ابتدا شامل دانشجویان بین الملل جدید بود؛ فقط کسانی که دارای «اجازه تحصیل» یا «تأییدیه» صادر شده در 18 مارس یا قبل از آن بودند، مجاز به سفر به کانادا شدند. با این حال، کانادا اخیراً شروع به کاهش محدودیت ها کرده است تا پذیرای تعداد بیشتری از دانشجویان بین الملل برای ادامه تحصیل در کشور باشد.

موسساتی که در این لیست ذکر می شوند، لازم است دارای «برنامه آمادگی کووید19» باشند که توسط دولت استانی یا قلمرو خود تأیید شده است.

دانشجویانی که در این «DLI» های تأیید شده ثبت نام می کنند، از محدودیت های سفر معاف هستند و به احتمال زیاد مجوز ورود به کانادا را از مقامات مرزی دریافت خواهند کرد.

بسیاری از موسسات برجسته مستقر در انتاریو (مانند دانشگاه های «واترلو»، «ریرسون»، «وینزور»، و «OCAD»)به این لیست اضافه شده اند.

طبق قانون، همه افرادی که وارد کانادا می شوند (از جمله دانشجویان بین الملل) باید دوره 14 روزه قرنطینه اجباری را طی کنند؛ این بدان معناست که باید همواره در خانه بمانند. عدم انجام این مورد ممکن است منجر به جریمه های سنگین شود.

علاوه بر این، مسافران به کانادا (به ویژه از طریق هواپیما) لازم است برنامه «ArriveCAN» را روی گوشی همراه خود نصب کنند. از این افراد خواسته می شود که اطلاعات سفر و تماس، برنامه قرنطینه، و همچنین ارزیابی روزانه علائم کووید19خود را ارائه دهند.

یک برنامه قرنطینه مناسب شامل محل مورد نظر برای قرنطینه و چگونگی تهیه اقلام ضروری (مانند مواد غذایی و دارو) می باشد.

کاهش ثبت نام های بین الملل

بسیاری از دانشگاه های سراسر کشور (از جمله موارد موجود در بریتیش کلمبیا و انتاریو) شاهد افزایش در ثبت نام های داخلی و کاهش در ثبت نام های بین الملل بوده اند. این آمار طبق مطالعه ی انجام شده توسط CourseCompare (برنامه ای برای آشنایی دانشجویان با دوره ها و برنامه های آموزشی مناسب) به دست آمده است.

با این حال، همه ی دانشگاه ها شاهد افت ثبت نام بین المللی نبودند؛ برای مثال، دانشگاه «UBC» اوکاناگان شاهد افزایش 9 درصدی ثبت نام های کارشناسی بین الملل بود. اما به طور کلی، ثبت نام های بین الملل در موسسات آموزشی کانادا، 9 درصد کاهش داشته است. این آمار بر اساس داده های رسمی بیش از 50 موسسه در سراسر کشور می باشد.

یکی از دلایل احتمالی چنین مسئله ای این است که بسیاری از کالج ها و دانشگاه های کانادا به دنبال گسترش آموزش آنلاین خود تا ترم آینده هستند. برخی از دانشجویان، (به ویژه دانشجویان بین الملل که شهریه بیشتری پرداخت می کنند) ممکن است تا زمانی که کلاس ها به شکل حضوری برگزار نشوند، تمایلی به ثبت نام نداشته باشند.

به علاوه، بسیاری از دانشجویان بین الملل در برنامه های عملی تر (مانند بازیگری، پرستاری، مهندسی برق، و تولید فیلم) نام نویسی کرده اند. این برنامه ها ممکن است سخت ترین شرایط را داشته باشند، زیرا ارائه آنها به صورت آنلاین بسیار دشوار می باشد. چنین دوره هایی ممکن است با رعایت فاصله فیزیکی در دانشگاه برگزار شوند. در برخی موارد، دوره ها به تعلیق خواهند افتاد.

با این همه، تعداد ثبت نام های دانشجویان داخلی در دانشگاه ها و کالج های انتاریو، کبک، آتلانتیک کانادا، و بریتیش کلمبیا (که اکثرا بزرگسال هستند)، افزایش قابل توجهی داشته است. این مسئله ممکن است به دلیل سطح بالاتر بیکاری در کانادا باشد.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت