اخبار اخبار اروپا

جزئیات برنامه جدید مهاجرتی بریتانیا در دوران پسابرکسیت اعلام شد

جزئیات اجرایی برنامه جدید مهاجرتی بریتانیا در دوران پسابرکسیت توسط خانم پریتی پتل، وزیر کشور بریتانیا رسما اعلام شد.

جزئیات برنامه جدید مهاجرتی بریتانیا در دوران پسابرکسیت

وزیر کشور بریتانیا روز سه شنبه ۲۹ دسامبر ( ۹ دی ) برنامه تغییرات اساسی در نظام مهاجرتی این کشور را که برای چند دهه نوشته شده، اعلام کرده و از سند ۱۳۰ صفحه‌ای در مورد جزئیات مربوط به مسیرهای اصلی مهاجرت به بریتانیا، از جمله برای کارگران ماهر و نیروهای متخصص ( اسکیلد ورکر ) و دانشجویان را رونمایی کرد.

پتل گفت: «مردم انگلیس به برکسیت رأی دادند برای آن که بتوانند مرزهای خود را پس بگیرند و یك سیاست جدید مهاجرتی مبتنی بر امتیاز را برقرار كنند. اکنون که ما از اتحادیه اروپا خارج شده‌ایم، می‌توانیم از ظرفیت‌های کامل کشور خودمان استفاده کنیم. تغییراتی را که برای بازیابی اعتماد به نظام مهاجرتی خودمان ایجاد کرده‌ایم، از اول ماه آینده یعنی ژانویه سال ۲۰۲۱ در قالب نظامی جدید، عادلانه‌، پایدار و مهارت‌محور اجرا خواهیم کرد.»

دولت بریتانیا پیش از این موارد اصلی در برنامه جدید مهاجرتی خود برای دوران گذار برکسیتی تا آخر سال جاری میلادی را اعلام کرده بود.

این موارد که گفته شده برای دوران پسابرکسیت نیز در نظر گرفته می‌شود، از جمله شامل منع ورود افراد بدون مهارت و بدون دانستن زبان انگلیسی در سطح کافی است

بنا بر سیاست جدید مهاجرتی ، به جز برخی موارد استثنایی، متقاضیان مهاجرت به بریتانیا باید یک پیشنهاد شغلی با حداقل حقوق ۲۵ هزار و ۶۰۰ پوند در سال در این کشور داشته باشند.

اما مهم‌ترین تغییری که در سیاست مهاجرتی بریتانیا اعمال می‌شود، پایان آزادی سفر برای اتباع اتحادیه اروپاست زیرا در دوران پسابرکسیت قرار است با آنها مانند اتباع کشورهای غیراروپایی رفتار شود.

اصلاحات در سیاست مهاجرتی بریتانیا همچنین از تابستان ۲۰۲۱ به بعد به فارغ التحصیلان خارجی دانشگاه‌ها امکان می‌دهد كه پس از اتمام تحصیلات خود باز هم در این کشور بمانند. بدین ترتیب دانشجویانی که دوره‌های مَستر(کارشناسی) و پایین‌تر را در بریتانیا به پایان رسانده‌اند به مدت دو سال و فارغ‌التحصیلان دکترا برای سه سال دیگر اجازه خواهند داشت تا در این کشور بمانند.

در بخش دیگری از برنامه جدید مهاجرتی بریتانیا طرحی با عنوان «استعدادهای جهانی» پیش‌بینی شده که بر اساس آن دانشمندان و پژوهشگران می‌توانند بدون نیاز به پیشنهاد شغلی به بریتانیا مهاجرت کنند.

جزئیات دیگری از امکانات مهاجرتی برای رفع نگرانی‌های مربوط به بازار کار از جمله ویزاهای جدید بهداشتی و درمانی برای کارکنان حوزه بهداشت و درمان می باشد


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023