تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

اطلاعات مهم برای مسافران کانادا


اطلاعات ضروری برای مسافران واکسینه شده کانادا

مسافران خارجی کانادا که واکسن کرونا زده اند می‌توانند بدون محدودیت وارد کانادا شوند.

در تازه ترین اقدام کانادا اعلام کرده است که از تاریخ پنجم جولای ۲۰۲۱ راس ساعت ۰۰:۰۱ بامداد به وقت استاندارد شرقی، آندسته از مسافران خارجی که در برابر ویروس کرونا کاملا واکسینه شده اند و از محدودیت های ورود به کانادا معاف هستند، نیازی به رعایت قرنطینه ندارند.

گفتنی است مسافرانی که قبل از تاریخ و ساعت فوق وارد کانادا شده اند همچنان موظف به رعایت قرنطینه و پروتکل های بهداشتی هستند.

کانادایی ها، دارندگان اقامت دائم کانادا و خانواده هایشان و نیز نیروی کار خارجی موقت و دانشجویان بین المللی که در آندسته از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کانادا حضور می یابند که دارای پلن و برنامه مشخصی برای مقابله با کرونا هستند، از محدودیت های سفر به کانادا معاف اند.

علاوه بر این دارندگان کارت COPR یا کارت تاییدیه اقامت دائم یا به انگلیسی Confirmation of Permanent Residence نیز هم اکنون معاف از محدودیت ها هستند و می توانند وارد کانادا شوند.

وزیر بهداشت کانادا گفته است که کانادا در تلاش است تا مدرک واکسیه شدن مسافران خارجی قابل بررسی باشد و آنها واکسینه شدن خود را با مدرک ثابت کنند و دولت فدرال هم باید این مدرک را قبول کند.

کانادا تنها افرادی را واکسینه کامل می داند که واکسن مورد تایید کانادا را زده باشند. این بدین معنیست که تنها زمانی واکسینه کامل تلقی می شوید که چهارده روز قبل از سفر به کانادا ۲ دوز از واکسن فایزر، یا ۲ دوز از واکسن مودرنا یا  ۲ دوز از واکسن آسترازنکا و یا ۱ دوز از واکسن Janssen زده باشید؛ و یا اینکه ترکیبی از اینها را به طوری زده باشید که مورد تایید کانادا باشد.  

اگر در دو استان مختلف  دو دوز جداگانه دریافت کرده باشید باید برای هر یک از این دوزها مدرک ارائه کنید. اگر قصد دارید در آینده نزدیک به کانادا سفر کنید موارد زیر را حتما مد نظر قرار دهید.

حالا برای محکم کاری و اینکه شاید دولت کانادا شما را واکسینه کامل تلقی نکند، قبل از آمدن به کانادا باید برنامه ای برای قرنطینه خود داشته باشید.

72 ساعت قبل از آمدن به کانادا باید تست کرونا دهید. همچنین باید برای تست کرونا به محض ورود در کانادا از قبل ثبت نام کرده باشید. 

حتما اپلیکیشن  ArriveCAN را از اپ استور یا Google Play Store بر روی تلفن همراه خود دانلود و نصب کنید. اگر تلفن همراه هوشمند ندارید و یا به اطلاعات مورد نیاز این اپلیکیشن هنگان سفر دسترسی ندارید می توانید این اطلاعات را در وبسایت ArriveCAN وارد کنید.

شما باید در اپلیکیشن یا وبسایت مزبور اطلاعات زیر را وارد کنید:

  • اطلاعات تماس و اطلاعات سفر
  • برنامه قرنطینه
  • تاریخچه ی سفر خود ظرف مدت ۱۴ روز اخیر
  • مدرک واکسینه شدن خود به زبان انگلیسی یا فرانسه
  • تست خودارزیابی علایم کرونا 
  • تاییدیه ی نتیجه ی منفی تست کرونا و یا نتیجه ی مثبت کرونا که بین ۱۴ تا ۹۰ روز قبل از سفر داده شده است.

مدارک واکسینه شدن خود را اعم از نسخه ی دیجیتالی یا کاغذی با خود همراه داشته باشید. 

در مرز کانادا چه کار باید کرد؟

وقتی وارد کانادا شدید از ما پرسش هایی می پرسند و شما باید مدارکی نظیر نتیجه ی منفی تست کرونا و مدرک واکسینه شدن کامل خود را ارائه کنید.

 وقتی کم کم به مامور مرز نزدیک شدید حتما حواستان باشد که رسید ArriveCAN را روی تلفن خود آماده داشته باشید. مامور ممکن است از شما بخواهد رسید را نشان دهید.

همچنین از شما پرسش هایی در مورد وضعیت سلامت و اینکه واجد شرایط ورود به کانادا هستید یا خیر و نیز پرسش هایی مربوط به واکسیناسیون می پرسند. وقتی به محض ورود به کانادا خدمات اخذ تست کرونا وجود داشته باشد باید تست کرونا را به طور کامل همانجا بدهید. در غیر این صورت از شما می خواهند که کیت تست کرونا را با خود به خانه یا هتل ببرید و آنجا تست کرونا بدهید.

اگر دارای علایم کرونا باشید و یا مامور تشخیص دهد که از محدودیت های ورود به کانادا معاف نیستید باید از دستور العمل هایی که مامور دولت به شما می دهد تبعیت کنید.

پس از ورود به کانادا

اگر از محدودیت های سفر به کانادا معاف هستید، علایم کرونا هم ندارید و کاملا هم واکسینه شده اید باید در هتلی که دولت کانادا در نظر گرفته بمانید. نیازی به قرنطینه نیست و روز هشتم ورودتان به کانادا نیز نیازی به انجام تست مجدد ندارید.

کانادا برای کودکان زیر ۱۲ سال واکسن تاییدشده ای ندارد. کودکانی که به کانادا سفر می کنند باید به محض رسیدن به خانه قرنطینه شوند. آنها نیازی به ماندن در هتل ندارند. اگر بنا به دلایل پزشکی و سلامتی نمی توانید واکسن کرونا بزنید باید خود را قرنطینه کنید و روز هشتم ورودتان به کانادا تست کرونا دهید. این در مورد تمام افراد بالای ۵ سال صدق می کند.

اگر در بدو ورود به کانادا تست کرونا نداده اید و در عوض کیت تست خانگی دریافت کرده اید باید تست را انجام داده و آن را به آزمایشگاه بفرستید.  اگر نتیجه ی تست شما مثبت شود باید خود را قرنطینه و از دیگران جدا کنید.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی