تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

کانادا 2019 از بیش از 400000 دانشجو استقبال کرد

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار سراسری کانادا کانادا 2019 از بیش از 400000 دانشجو استقبال کرد

تعداد مجوزهای تحصیلی که از سال 2015 شروع به کار کردند ، تقریباً دو برابر شده است. بیشتر دانشجویان از هند ، چین ، کره جنوبی ، فرانسه ، ویتنام ، ژاپن ، برزیل ، ایران ، نیجریه ، ایالات متحده و کشورهای دیگر وارد کشور می شوند.

13 فوریه 2020

مجوز تحصیل یک سند صادر شده توسط مهاجرت و شهروندیکانادا (IRCC) که اجازه می دهد تا اتباع خارجی به تحصیل در یک موسسه آموزش تعیین شده در کانادا است.

تعداد مجوزهای تحصیلی صادر شده از تعداد کل دانشجویان بین المللی در کانادا متفاوت است. IRCC هنوز داده هایی را درباره جمعیت دانشجویی بین المللی کانادا در سال 2019 منتشر نکرد. با این حال ، داده های تأیید مجوز مطالعه تازه منتشر شده به شدت نشان می دهد که جمعیت اکنون بیش از 600000 نفر است. در صورت اثبات این امر ، جمعیت دانشجویی بین المللی کانادا از سال 2009 ، زمانی که 200000 نفر در آن حضور داشتند ، سه برابر شده است.

10 کشور برتر بین المللی منبع دانشجویی

هند همچنان با حاشیه گسترده کشور پیشرو در بین دانشجویان دانشجویی بین المللی است. در سال 2019 ، نزدیک به 140،000 مجوز تحصیل به اتباع هند صادر شد که 35 درصد از کل مجوزهای تحصیلی صادر شده را نشان می دهد.

اتباع چینی 85000 مجوز تحصیل یا 21 درصد از کل صادر شده را دریافت کردند.

کره جنوبی با 17000 مجوز تحصیل یا 4 درصد از کل سومین دور بود.

از بین ده تیم برتر فرانسه ، ویتنام ، برزیل ، ایران ، نیجریه ، ایالات متحده و ژاپن قرار گرفت.

مجوزهای تحصیل براساس کشور تابعیت و سال مؤثر بودن آنها

رشد جمعیت دانشجویی بین المللی کانادا در چند کشور مبدا متمرکز است. با این وجود تعداد مجوزهای تحصیل برای اتباع هندی كه از سال 2015 بیش از چهار برابر شده اند ، راه را هند پیش می برد.

رشد نیز از ویتنام به دست می آید. در حالی که تنها 3000 دانش آموز ویتنامی در سال 2015 مجوز تحصیل دریافت کردند ، این رقم از آن زمان به 12000 نفر افزایش یافته است.

ایران یکی دیگر از منابع مهم رشد است که تعداد مجوزهای تحصیلی صادر شده به ایرانیان چهار برابر شده در سال 2019 در مقایسه با سال 2015 نزدیک به 10،000 نفر است.

برزیل ، فیلیپین ، بنگلادش ، کلمبیا ، ترکیه ، مراکش و الجزایر از جمله کشورهایی هستند که در مقایسه با سال 2015 نرخ رشد حداقل 60 درصد را ثبت کرده اند.

چرا دانشجویان بین المللی به کانادا می آیند

کانادا هم اکنون چهارمین جمعیت دانشجویی بین المللی در جهان را در پشت ایالات متحده ، انگلستان و استرالیا دارد.

طبق تحقیقات دفتر آموزش بین المللی کانادا ، دانشجویان بین المللی با کیفیت آموزشی که توسط دانشگاه ها و کالج های آن ارائه می شود ، به کانادا کشیده می شوند.

آنها همچنین به واسطه شهرت کانادا به عنوان یک جامعه باز و پذیرا جذب می شوند.

دلار نسبتاً ضعیف کانادا یکی دیگر از عوامل است. در حالی که دانشجویان بین المللی شهریه شهریه بالاتری نسبت به دانشجویان کانادایی پرداخت می کنند ، هزینه هایی که در کانادا متحمل می شوند مقرون به صرفه تر از هزینه هایی است که دانشجویان دیگر بین المللی در سایر مناطق برتر متحمل می شوند.

شاید بزرگترین مزیت کانادا بسته تحصیل-کار-مهاجرت آن باشد.

دانشجویان بین المللی واجد شرایط کار در کانادا برای پشتیبانی مالی خود در طول تحصیل هستند. پس از اتمام تحصیلات ، بسیاری از آنها واجد شرایط دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی هستند تا بتوانند برای مدت زمانی تا سه سال تجربه کار کانادایی بیشتری کسب کنند.

آنها سپس می توانند برای بیش از 80 برنامه مهاجرت طبقه اقتصادی که توسط دولت فدرال و همچنین استان ها و قلمروها ارائه شده است ، اقدام کنند. بسیاری از این برنامه ها در معیارهای انتخاب خود به دانشجویان بین المللی سابق اولویت دارند زیرا تحقیقات دولت فدرال نشان می دهد که دانشجویان بین المللی پیشین بسیار سریع در اقتصاد کانادا ادغام می شوند.

از آنجا که جمعیت جهانی دانشجویان بین المللی همچنان رو به رشد است و کانادا به عنوان یک مقصد تحصیل به طور فزاینده ای جذاب می شود ، به نظر می رسد که جذب دانشجویان بین المللی این کشور همچنان در سالهای آینده به دستاوردهای جامد خود ادامه دهد.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی