ایالات متحده کار

استخدام پزشک در آمریکا

اگر کسی در ایران پزشکی خوانده باشد و مدارکش را هم آزاد کرده باشد برای شروع کار میتواند در کشورهایی مثل آمریکا، آلمان، کانادا.‌. اقدام کند؟ آیا مدرک پزشکی ایران را قبول میکنند اگر فرد هم از لحاظ رزومه هم  از لحاظ زبان و..‌قوی باشد در بیمارستان ها استخدام میشود؟

تجربیات مهاجرتی: استخدام پزشک در آمریکا

 درمورد دانشجوها یا فارغ التحصیلان پزشکی مستقل از اینکه چقدر رزومه خوبی داشتید و کارتان در رشته خودتان چقدر خوب بوده ، در آمریکا مدرکتان قابل قبول نیست. باید چند تا امتحان استاندارد بدهید تا مدرکتان تازه قابل قبول باشد (حالت معادل سازی مدرک). متقاضیانی بوده اند که (چه با پزشکی عمومی چه تخصص) با هزینه خودشان به آمریکا رفتند ولی نیاز به valid status داشتند. چطوراین راحل میکنند؟

 یک آفر پستداک بدون فاند یا محقق مدعو در آزمایشگاه یک استاد. ولی چون کار تحقیقات بالینی انجام ندادند پس بابت این کار حقوق نمیگیرید. ولی اساتید اگر سلف فاند باشید (یعنی از آنها حقوق نخواهید و صرفا قصد تحقیق داشته باشید به خاطر ویزا)  حاضرن به شما برای ویزا و کار با استتوس معتبر، آفر بدهند .

این دوره به شما فرصت میدهد که درحالیکه تحقیق میکنید برای امتحان ها حاضر میشوید. بعد که امتحانها را پاس کردید دیگر حق انتخاب دارید. میتوانید مثلا برای دوره رزیدنسی اقدام کنید که مراحل خودش را دارد از جمله اپلای کردن و مصاحبه و…


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023