تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

برنامه استارت آپ کانادا برای چه کسانی مناسب است ؟


چرا برنامه استارت آپ ویزای کانادا مناسب برای همه افراد نیست؟

همه افرادی که کمابیش در جریان مولفه های اصی برنامه استارت آپ  Startup Visaهستند از پیش نیاز های پایه و اصلی برای واجد شرایط شدن در این برنامه اطلاع دارند. شخصی می گوید طبق مشخصات لازم این برنامه من مدرک زبان لازم و تمکن مناسب در این برنامه را دارم و طبق چک لیست اداره مهاجرت کانادا واجد شرایط اقدام در این برنامه هستم و البته چندین مجموعه مهاجرتی هم به من اطمینان داده اند که می توانم با اقدام در این برنامه موفق شده و اقامت دائم کانادا را بدست آورم. اما آیا این تمام ماجراست؟!

در برنامه استارت آپ ویزای کانادا حتی به رغم داشتن شرایط اولیه این برنامه لزوما موفق به دریافت اقامت دائم کانادا نمی شوید بلکه رزومه و پس زمینه حرفه ای شخص متقاضی مهاجرت از طریق استارت آپ تعیین کننده قبولی طرح استارت آپی وی و بدست آوردن اقامت دائم کانادا و در نتیجه سود آوری طرح بعد از ورود به کانادا است. البته باز هم این تمام ماجرا نیست!
بعد از اطمینان از واجد شرایط بودن شخص متقاضی با بررسی دقیق پیش زمینه حرفه ای و تخصصی تحصیلات و سوابق کاری وی نقش اصلی وکیل مهاجرتی و مجوعه همکار بر عهده گیرنده پرونده متقاضی در برنامه استارت آپ ویزای کانادا تعیین کننده می شود.

به بیان ساده پس از طی کردن مراحل مقدماتی و بررسی اولیه، پروژه ایجاد شود، توسعه و نهایی سازی طرح استارت آپی را آغاز شود و در این مرحله است که عملا شالوده اصلی پرونده شما بوجود می آید. این مرحله بسیار مهم و پیچیده توسط تیمی متشکل از متخصصان و افراد زبده و با تجربه در این زمینه انجام می گیرد که آشنایی کامل با نیازها و مولفه های اصلی برنامه استارت آپ و همچنین بازار کار و حوزه فناوری های نوین کانادا دارند تا در نهایت طرحی جامع و کامل برای هر فرد و متناسب با پیش زمینه وی آماده گردد.

اهمیت طی کردن این فرایند زمانی مشخص می شود که بدانیم پروژه ی استارت آپی ارایه شده برای شما و تیم استارت آپی مربوط بارها توسط سازمان های صادر کننده نامه حمایتیDesignated Organizations  مورد بررسی و بازبینی قرار می گیرد. مرحله بسیار مهم تر زمانی است که پرونده شما برای بررسی بخش فدرال به اداره مهاجرت کانادا ارسال می شود و در این مرحله آفیسر مربوطه عملا طرح استارت آپی ارایه شده و افراد و کل تیم را در معرض چالش های جدی قرار می دهد.

این مرحله دقیقا جایی است که تجربه به ما نشان داده تنها افراد و تیم هایی موفق به دریافت اقامت دائم کانادا می شوند که طرح هایی استارت آپی واقعی، با پشتوانه علمی و فنی بالا و قابل دفاع داشته باشند. این دقیقا مرحله ایست که ما مزد زحمات و تلاش و زمان فراوانی که در آماده سازی طرح افراد گذاشته ایم را می گیریم.

بطور کلی هر پرونده و طرح بیزینسی در برنامه استارت آپ کانادا باید شرایط زیر را داشته باشد:

1- کسب مدرک زبان معادل CLB 5   معادل  آیلتس جنرال 5 هنگام آماده شدن نامه حمایتی
2- تمکن مالی خوب برای ورود به کانادا جهت ساپورت بیزینس و مخارج خانواده
3- برنامه مدون برای زندگی و کار در هر جای کانادا بجز استان کبک 
4- طی کردن مراحل چک امنیتی و پزشکی کانادا
5- اثبات اینکه یک سازمان تایید شده توسط کانادا، طرح و ایده شما را حمایت می کند
6- تایید اینکه ایده و کسب و کار شما از حداقل الزامات مالکیت برخوردار است
7- افراد حاضر در طرح متناسب با ایده و کمتر از 5نفر باشند
8- افراد با ایده های نو و های تک در حوزه کامپیوتر و پزشکی در اولویت باشند

آیا پزشکان مناسب برنامه استارت آپ کانادا می باشند؟

گروه های مختلف باید جداگانه بررسی شوند مثلا، آیا پزشکان و افراد فعال در زمینه سلامت و بهداشت در برنامه استارت آپ ویزای کانادا قابل بررسی اند؟
کسب و کار در حوزه سلامت و بهداشت جامعه دارای نکات فراوانی است که دولت کانادا برای آن شرایط خاصی را در نظر گرفته است، از سویی استارت آپ های حوزه پزشکی نیازمند بررسی بیشتر و برآورده نمودن حداقل هایی می باشند. 

اگر شما به عنوان پزشک، دندانپزشک، متخصص یا داروساز و… قصد ورود به حوزه استارت آپ کانادا را دارید باید این موارد را در نظر داشته باشید:

1- به خودتان یادآوری کنید که همه چیز زمان می برد

کارآفرینان حوزه بهداشت و درمان بعد از مدت کوتاهی از امتحان ایده یا بررسی عوامل موفقیت ایده، زود منصرف می شوند، آنها بعد از امتحان کردن چند روش تصمیم می گیرند که این راه نتیجه بخش نیست و سپس چیز دیگری را امتحان می کنند. 
سعی کنید به هر روش حداقل 3 ماه زمان بدهید، در طی این مدت سه ماهه روی ایده خود آزمون و خطا کنید، درست است که درآمدی حاصل نمی شود ولی شما را به هدف نزدیکتر می کند. برای موفقیت در بازار کار سلامت و بهداشت کانادا با یک استارت آپ قوی باید حوصله به خرج داد.

2- تکنولوژی را فراموش نکنید

در همه جای دنیا بخش بهداشت و درمان هزینه بر است و تمام سازمان های بهداشتی و بیمه ای در پی جستجوی راهکاری برای کاهش هزینه های مرتبط با درمان و پزشکی اند. در اینجا متخصصین کامپیوتر، مهندسی پزشکی، داروسازی، زیست شناسان و … به کمک می آیند آنها روشها و ابزاری را استفاده می کنند تا هزینه را با حضور تکنولوژی های تک کاهش دهد،مثلا: 

–    بازسازی آسیب های مغزی با کمک زبان: با استفاده از شبیه ساز تحریک کننده عصبی قابل حمل، عصب های خاصی بر روی زبان تحریک می شوند و به کمک آن مغز را وادار می کنند که بخش های آسیب دیده مغز را بازسازی کند.
–    پرینتر چاپ استخوان: پرینتر های سه بعدی و ماده ای هیبریدی می تواند در جای شکستگی استخوان قرار گیرد و مانند یک داربست عمل کند و استخوان طبیعی و واقعی به دور آن رشد کند. بعد از اتمام ترمیم استخوان، این ماده به صورت خود به خود تجزیه می شود.
–    واکسن آلرژی بهار: گرده گل یکی از آلرژی زا ترین موارد در جهان است. گرده گل یک پوسته سفت بیرونی و یک گرده داخلی دارد. محققان در حال قراردادن واکسن به جای گرده گل برای محافظت بیشتر از واکسن در مناطق دوردست هستند.
–    ماساژور بیماران با زخم بستر: با کمک زیر شلواری الکتریکی که محققان کانادایی ساخته اند، هر 10 دقیقه یک بار جریان الکتریکی کوچکی به وجود می آید. این جریان الکتریکی تاثیری شبیه به این دارد که خود بیمار بدنش را حرکت دهد. این جریان الکتریکی باعث می شود که عضلات فعالیت کرده و جریان خون بیشتر شود.
–    استفاده از ادرار به جای سلول های بنیادی: محققان، ادرار را به سلول های مغز تبدیل می کنند. در انستیتوی چین، محققان سلول های زائد ادرار را گرفته و آنها را به سلول های EPC تبدیل کرده اند. در واقع این سلول ها، سلول هایی هستند که بدن به کمک آنها می تواند بلوک های ساختمانی سلول های مغز را به وجود بیاورد و ماده اولیه ان رایگان وبدون احتمال پس زدگی توسط بدن است.
–    ساخت سلول مصنوعی: ژل مخصوص (چهار برابر پهنای یک مارپیچ دوگانه DNA) در جای اسکلت سلولیِ سلول قرار می گیرد و زمانی که هر کدام از سلول ها دچار آسیبی شوند و از کار بیافتند جای آنها را می گیرند. ژله مصنوعی مانند یک صافی عمل کرده که به مایعات اجازه عبور می دهد که سلول آسیب دیده بتواند خود را درمان کند اما به باکتری ها اجازه عبور نمی دهد.
–    رشد بافت های طبیعی بدن در محیط آزمایشگاه: با کمک این تکنولوژی، رشد بافت به صورت سه بعدی و حجمی امکان پذیر می شود. این شبیه سازی سه بعدی نتایجی بسیار شبیه تر به بافت های انسانی به ارمغان می آورد. این تکنولوژی می تواند شروعی باشد برای تولید اندام های طبیعی در خارج از بدن و پیوند آن به بدن بیمار.
–    دی ان ای: تغییر ساختار DNA به معنی تغییر رسالت یک سلول است. مهندسان دانشگاه هاروارد این عبارت را بیشتر به عمل نزدیک کرده اند. آنها از DNA به عنوان بلوک های سازنده در اندازه نانو برای تولید ساختار ها استفاده کردند.

3- انتخاب شریک مهم است

در یک تیم استارت آپ، شریک خوب ضامن موفقیت است پس همکار خود را نه فقط به دلیل آورده مالی بلکه با سطح علمی ان بسنجید. 

4- به بال حقوقی بیشتر فکر کنید

برای پرواز در حوزه استارت آپ پزشکی در کانادا باید دوبال قوی (بال فنی-تخصصی و بال حقوقی) داشته باشید. بال حقوقی فنی و معتبر می تواند به شما در موارد زیر کمک شایانی کند:
–    ثبت ایده و انعقاد قرارداد های مرتبط
–    ثبت شرکت در کانادا
–    کسب مجوز فعالیت برای شروع استارت اپ
–    ایجاد سایت و تبلیغات
–    جذب سرمایه گذار و مشارکت با گروه های مرتبط
–    شفاف سازی و جلوگیری از انحصار اطلاعاتی
–    پیش بینی روش حل و فصل اختلافات
–    توجه به مالکیت کالای استراتژیک تولید شده در استارت اپ
–    عدم افشای اطلاعات طرح و ایده
–    تبدیل کسب و کار حقیقی به حقوقی

5- فضای کسب و کار پزشکی

محل کار که خواه مطب یا یک شرکت تولیدی پزشکی است مهم است، نزدیکی به بیماران، دسترسی برای کارمندان، ساختمانی با تجهیزات مورد نیاز پزشکی از مواردی است که در انتخاب محل شما موثر است. همچنین برای خرید یا اجاره یک کسب و کار استارت آپی مرتبط با پزشکی در کانادا باید وقت بگذارید شاید خرید ملک گزینه خوبی باشد زیرا در صورت شکست طرح، دارایی خوبی برای فروش خواهید داشت.

6- طرح توجیحی یا بیزینس پلن نیاز دارید

باید یک بیزینس پلن خوب و رسمی داشته باشید که تیم شما و بخش حمایت کننده(انکوباتور، انجل، ونچر) بتواند مقابل اداره مهاجرت کانادا در صورت لزوم از آن دفاع کند. بیزینس پلن نقشه راه مالی و فنی شما برای رسیدن به یک استارت آپ موفق در کانادا است تا بتوان از آن سود کسب کرد.

7- مارکت کانادا را بشناسید

بخش بهداشت کانادا به برند تجاری و مخاطب استفاده کننده از خدمات پزشکی توجه خاصی دارد. لذا روی این دو بخش بیشتر تمرکز کنید. استارت اپ موفق حوزه سلامت در کانادا نیازهای مردم را در زمینه پزشکی به خوبی می شناسد.

8- مجوزهای دولتی مهم است

دولت کانادا اهمیت ویژه ای برای بخش بهداشت و درمان قایل است، شما باید از مقررات مرتبط با حوزه سلامت آگاه باشید.

9- روابط خوب

به جای پرسش اینکه شما چه کاری می توانید برای من انجام دهید تا حقوق بگیرید، بپرسید که شما چگونه میتوانید باعث موفقیت کسب و کار نوپای ما در کانادا شوید. این حس اعتماد و دلسوزی را در پرسنل فعال در بیزینس شما بالا می برد و روابطی عالی را در کار شما شکل می دهد که درآن افراد تمایل به معرفی و کمک به شما در صورت نیاز دارند.

10- محصول شما چیست

از خود بپرسید محصولی که دارید برای جامعه مناسب است؟ و مردم چقدر برای بدست آوردن ان حاضر به هزینه کردن می باشند. شاید نیاز باشد که ایده خود را کمی تغییر دهید تا انتظارات مردم را براورده کنید.


بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی