تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

استادی پرمیت برای ویزای تحصیلی کانادا

وی والت آمریکا کانادا تحصیلات تحصیل در کانادا استادی پرمیت برای ویزای تحصیلی کانادا

اقدامات جدید COVID-19

* پرونده متقاضیان تحصیلی کانادا در ترم سپتامبر بدون ارائه بایومتریک بررسی خواهد شد.

– اگر پرونده خود را سابمیت کنید، به شرطی که دوره تحصیل در کالج یا دانشگاهی که برای آن اقدام کرده اید برای ترم سپتامبر به صورت آنلاین باشد، در دو مرحله بررسی خواهد شد:

1. مرحله اول بررسی اولیه واجد شرایط بودن متقاضی است و در صورتی که پرونده متقاضی در این مرحله پذیرفته شود، به متقاضی اجازه داده می شود تحصیل خود را بدون ارایه بایومتریک به صورت آنلاین شروع کند. به این مرحله Approval in principle گفته می شود.

2. پس از آنکه متقاضی تحصیل آنلاین را شروع کرد و زمانی که موفق شد بایومتریک خود را ارایه کند، مرحله دوم و نهایی بررسی پرونده Study Permit وی انجام خواهد شد.

* طبیعی است پس از اینکه مرحله نهایی پرونده متقاضی به اتمام برسد، دانشجو می تواند به کانادا سفر کرده و درس خود را به صورت حضوری ادامه دهد.
* طبق اعلامیه قبلی اداره مهاجرت، مدت زمانی که متقاضی به صورت آنلاین تحصیل کرده نیز در محاسبه مجوز کار پس از تحصیل وی لحاظ خواهد شد.

به طور خلاصه:

* شما می‌توانید پرونده خود را سابمیت کرده و نگران بازگشایی مرز ها و دفاتر vac نباشید.

– اما توجه کنید این موضوع اصلا به معنی اخذ ویزای تحصیلی راحت تر، آسان تر شدن پروسه ویزا، شروع درس بدون قبولی پرمیت و یا عدم نیاز به انگشت‌ نگاری نیست.
– پروسه صدور ویزا و سخت گیری های اداره مهاجرت تغییری نکرده و کماکان شرایط مانند قبل است مگر آنکه خروجی های دفتر ترکیه برای ایرانی ها چیزی به جز این موضوع را اثبات کند.
– با اینکه چندین پرونده از ماه فوریه از طریق دفتر ما سابمیت شده است، اما هنوز هیچ نتیجه ای از دفتر ترکیه دریافت نکرده ایم.
– لذا پیش بینی اینکه کرونا تاثیر مثبت یا منفی بر روی پرونده های تحصیلی خارج از کانادا داشته، امکان پذیر نیست.
– پرونده های Inside-Canada بدون هیچ مشکلی در حال انجام بوده و نتایج کاملا رضایت بخش است. اما در مورد پرونده هایی که از خارج از کانادا سابمیت می‌شوند فعلا نمی‌توان اظهار نظر کرد. باید صبور بود و منتظر نتایج خروجی.

استادی پرمیت کانادا

اگر شهروند کانادایی یا مقیم دائم نیستید و می خواهید برای مدت طولانی تر از شش ماه در مقطع متوسطه بعد از دوره متوسطه در کانادا تحصیل کنید ، به اجازه تحصیل در کانادا نیاز دارید.

 • درباره مجوزهای مطالعه
 • الزامات واجد شرایط بودن
 • حداقل بودجه
 • تحصیل در کبک
 • مراقبت های بهداشتی
 • دریافت کمک با درخواست اجازه تحصیل در کانادا
 • سوالات متداول

درباره مجوزهای تحصیل در کانادا

اجازه تحصیل در کانادا چیست؟

سندی که توسط مهاجرت و شهروندی صادر شده است به کسی که می خواهد برای تحصیل به کانادا بیاید یا ادامه تحصیل در کانادا را ادامه دهد.

اگر تصمیم به ادامه تحصیل در کانادا را دارید، لازم است به خاطر داشته باشید ،که به عنوان یک غیر کانادایی (فردی که در کانادا بدنیا نیامده است.) لازم است که اجازه تحصیل داشته باشید.

قبل از درخواست برای دریافت اجازه تحصیل لازم است که از یک دانشگاه، کالج و یا مدرسه پذیرش داشته باشید. همچنین لازم است مدارکی نظیر اثبات پذیرش، تایید هویت، اثبات تمکن مالی و نامه ی انگیزیشی مربوط به ادامه تحصیل را برای دریافت اخذ پذیرش ارائه دهید.

شرایط لازم برای اجازه تحصیل در کانادا چیست؟

در حداقل زمان ، شما باید یک نامه قبولی را از یک موسسه یادگیری تعیین شده (DLI) و حداقل بودجه ارائه دهید (به تصویر زیر مراجعه کنید). مستندات اضافی بستگی به شرایط شما دارد. شرایط ویزای تحصیلی کانادا شامل پرداخت هزینه ویزای دانشجویی و امکان ارائه اثبات بودجه برای اجازه تحصیل در کانادا نیز می باشد. اطلاعات بیشتر در مورد اثبات بودجه و الزامات عمومی برای اجازه تحصیل در کانادا را می توان در زیر مشاهده کرد.

واجد شرایط بودن

واجد شرایط بودن به منظور تحصیل در کانادا

 • شما باید از یک مرکز اموزشی (مدرسه، کالج یا دانشگاه) یا هر انسیتو دیگر در کانادا پذیرش داشته باشید.
 • لازم است ثابت کنید که می توانید هزینه تحصیل و هزینه زندگی خود و افراد تحت تکفل خود را پرداخت نمایید.
 • شما باید یک فرد قانون مند باشید و بدون سابقه قضایی که برای دولت کانادا مخاطره آمیز باشد. لازم است که مدرک مصونیت قضایی را داشته باشید.
 • از نظر فیزیکی و روحی باید از سلامت کافی برخوردار باشید و در صورت لزوم تست های پزشکی درخواستی دولت کانادا را انجام دهید.
 • باید بتوانید به افسر مهاجرت ثابت کنید که بعد از اتمام دوره و پایان زمان اقامتتان کشور کانادا را ترک می کنید.

موارد استثنا

در بعضی موارد شما برای تحصیل در مدارس کانادا نیازی به ویزای تحصیلی (Study Permit) ندارید، در ادامه چند مثال و استثنا برای شما آمده است:

 • اگر قصد شرکت در برنامه یا دوره ی کوتا مدت (کمتر از شش ماه) را دارید، لازم نیست که ویزای تحصیلی دریافت کنید. لازم است که دوره تحصیلی خود را در مدت زمان معین شده به پاین برسانید. حتی اگر احتیاجی به ویزای تحصیلی ندارید پیشنهاد می شود که قبل از ورود به  کانادا برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید. اگر شما تصمبم دارید بعد از گذراندن دوره ی کوتاه مدت تحصیلات خود را در کانادا ادامه دهید لازم است برای اخذ ویزای از مرکزی (Canadian Visa Office) خارج از کشور کانادا اقدام نمایید.
 • اگر شما یک عضو از خوانواده ی  نمایندگان خارجی دپارتمان (Department of Foreign Affairs, Trade and Development Canada DFATD) شما احتیاجی به اخذ ویزای تحصیلی ندارید.
 • در صورتی که شما عضو نیروی مسلح هستید و مشمول قانون مهاجرت نیروهای نظامی می شوید، نیازی به دریافت ویزای تحصیلی ندارید و در صورتی که یکی از اعضای خوانواده شما قصد تحصیل در کانادا را داشته باشد لازم است که مدارک مورد نیاز را فراهم کنند.

آیا فعالیت هایی وجود دارد که مجوز تحصیل در کانادا لازم نیست؟

به طور کلی ، اجازه تحصیل برای موارد زیر لازم نیست:

 • حضور در پیش دبستانی؛
 • تکمیل یک برنامه یادگیری از راه دور؛
 • دوره های حسابرسی زیر (در صورتی که دانشجو مجاز به شرکت در یک دوره دانشگاهی بدون اخذ اعتبار باشد)
 • گذراندن دوره های درج شده در بسته های تور به عنوان یک فعالیت ثانویه برای گردشگران.
 • گذراندن دوره ای که ماهیت علمی ، حرفه ای یا حرفه ای نداشته باشد و مورد علاقه عمومی باشد و می تواند طی مدت مجاز به هنگام ورود به کانادا به پایان برسد. یا
 • گذراندن دوره یا برنامه تحصیلی شش ماه یا کمتر است که می تواند طی مدت مجاز به هنگام ورود به کانادا تکمیل شود.

علاوه بر این ، برخی از اعضای خانواده یا کارمندان خصوصی که با نماینده خارجی معتبر شده توسط امور جهانی گل کانادا و همچنین اعضای نیروهای مسلح از کشورهای خاص همراه هستند ، ممکن است بدون اجازه مطالعه بتوانند بیش از شش ماه تحصیل کنند.

پس از اتمام یک برنامه تحصیلی ، فارغ التحصیلان ممکن است واجد شرایط دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی باشند .

آیا اعضای خانواده می توانند متقاضی را به کانادا همراهی کنند؟

یک همسر همراه یا شریک زندگی عادی ممکن است بتواند اجازه کار آزاد دریافت کند و فرزندان خردسال ممکن است بتوانند در مدارس ابتدایی و متوسطه کانادا تحصیل کنند.

درخواست مجوز تحصیل خود را از کجا ارسال کنید؟

روند ارسال درخواست اجازه تحصیل در کانادا بستگی به کشور مورد نظر شما دارد. برای اطلاع از شرایط خود با صفحه رسمی دولت کانادا مشورت کنید .

مجوز تحصیل در کانادا: شرایط لازم برای واجد شرایط بودن

برای واجد شرایط بودن برای اجازه تحصیل در کانادا ، دانشجویان آینده باید:

 • دریافت نامه پذیرش از DLI.
 • بودجه کافی را برای تأمین سال اول شهریه و همچنین هزینه های زندگی و حمل و نقل برگشت اثبات کنید.
 • مقامات مهاجرت کانادایی را راضی کند که آنها در پایان دوره مجاز با اجازه تحصیل ، کانادا را ترک خواهند کرد. و
 • در کانادا پذیرش می شود (بررسی های پیش زمینه پلیس یا پزشکی ممکن است درخواست شود).

بسته به شرایط متقاضی ممکن است نیازهای دیگری وجود داشته باشد.

درخواست اجازه تحصیل در کانادا

با ویزای موقت، افرادی که قصد دریافت ویزای تحصیلی دارند برای دریافت این ویزا می توانند از طریق ایمیل یا به صورت انلاین اقدام کنند. به منظور دریافت این ویزا لازم است که موارد زیر را فراهم نمایید:

 • اطلاعات پزشکی : در صورتی که افسر پرونده اطلاعات پزشکی شما را لازم داشته باشد، دستورالعمل و راهنمایی های لازم را برای شما ارسال می کنند. درخواست این اطلاعات حداقل سه ماه به پروسه دریافت ویزای شما اضافه می کند.
 • اطلاعات امنیتی : اگر می خواهید در کانادا تحصیل کنید لازم است که شما وهر فرد از خوانواده تان که با شما می آیند و 18 سال به بالا هستند لازم است که مدرک سوپیشنه را داشته باشند.

مدت زمان دریافت ویزای تحصیلی با توجه به اینکه مدارک خود را از طریق کدام سفارت ارسال کرده اید و درخواست از طریق کدام سفارت بوده متغیر است. مرکز اخذ ویزا مدارک شما را به منظور کامل بودن و صحیح بودن بررسی می کند و اگز مدارک شما کامل نباشد،وارد مرحله بررسی نمی شود و به شما برگردانده می شود.

در صورتی که مدارک شما کامل باشد، مرکز مربوطه تصمیمی مبنی برانجام مصاحبه با شما خواهد گرفت و در صورتی که زمان مصاحبه برای شما در نظر گرفته شود، افسر ویزا با شما تماس خواهد گرفت و زمان و مکان مصاحبه را به شما اطلاع خواهد داد.

اگر شما هریک از اطلاعات ارتباط (تلفن،آدرس، ایمیل و …) خود را بعد از ارسال مدارک تغیر دادید، لازم است که مرکزی که برای انها مدارک خود را ارسال نموده اید  را مطلع نمایید.

اگر مدارک شما تایید شد، اطلاعات زیر را دریافت می کنید:

 • یک نامه ی تاییده دریافت خواهید کرد. این نامه ویزای  تحصیلی شما نیست. این نامه را با خود به همراه داشته باشید و در زمان ورود به خاک کانادا به افسر مهاجرت نشان دهید.
 • در صورتی که شما از کشوری بیایید که طبق قوانین کانادا علاوه بر ویزای تحصلی به ویزای اقامت موقت (Temporary Resident Visa) نیز احتیاج داشته باشید این ویزا برای شما صادر خواهد شد. TRV در پاسپورت شما خواهد بود. انقضای این ویزا نشان دهنده ی تاریخی است که باید وارد خاک کانادا شوید. شما باید قبل از اینکه TRV منقضی شود وارد خاک کانادا شوید. TRV همچنین نشان دهنده ی این است که شما می توانید یک بار (a single-entry Visa) یا جند بار (a multiple-entry Visa) وارد خاک کانادا شوید.

حال در صورتی که مدارک شما تایید  نشود، مرکز مربوطه نامه ایی همراه با توضیحات و دلیل عدم صدور ویزا برای شما ارسال خواهد کرد. اپلیکیشن شما به چند دلیل پذیرفته نمی شود:

 • شما نتوانستید تمکن مالی خود را اثبات کنید.
 • چک آپ یزشکی شما در صورت درخواست انجام آن رد شده است.
 • شما نتوانستید افسر مربوطه را قانع کنید که هدفتان از درخواست ویزا صرفا تحصیل می باشد.
 • افسر ویزا توضیحات و دلایل شما مبنی بر ترک کشور کانادا بعد از اتمام دوره ی تحصیلاتتان را نپذیرفته است.

زمانی که با هدف ادامه تحصیل وارد کانادا می شوید، با یک افسر از دفتر (Canada Border Service Agency (CBSA ملاقات خواهید کرد که این ملاقات در مکانی نطیر فرودگاه اتفاق می افتد. CBSA مسئول فعالیت های مرزی در بدو ورود به خاک کانادا می باشد. در اینجا لازم است که مدارک تحصیلی، ویزای دانشجویی و TRV خود را در صورتی که لازم باشد بررسی کنند.

حداقل تمکن مالی برای استادی پرمیت کانادا

متقاضیان اجازه تحصیل در کانادا باید ثابت کنند که در صورت امکان ، در کانادا می توانند از خود و اعضای خانواده همراهی کنند.

اثبات بودجه پروانه تحصیل با اثبات:

 • در صورت انتقال پول به کانادا ، اثبات حساب بانکی کانادایی به نام شما.
 • گواهینامه سرمایه گذاری تضمین شده (GIC) از یک موسسه مالی کانادایی شرکت کننده؛
 • اثبات وام دانشجویی / تحصیلی از یک بانک؛
 • صورت های بانکی برای چهار ماه گذشته؛
 • پیش نویس بانکی که می تواند به دلار کانادا تبدیل شود.
 • اثبات پرداخت شهریه و هزینه مسکن؛
 • نامه ای از طرف شخص یا مدرسه که به شما پول می دهد؛ و / یا
 • اثبات بودجه پرداخت شده در داخل کانادا ، اگر بورس تحصیلی دارید یا در یک برنامه آموزشی با بودجه کانادا قرار دارید.

حداقل الزامات بودجه در زیر آورده شده است. شرایط لازم برای دانشجویان مقیم استان کبک متفاوت است و این جدول اول را دنبال کنید.

حداقل تمکن مالی: کلیه استانها به جز کبک

افرادی که به کانادا می آیندمقدار بودجه مورد نیاز در هر سال (اضافی برای شهریه)مقدار بودجه مورد نیاز در هر ماه (اضافی به شهریه)
شما (دانشجو)10،000 دلار833 دلار
عضو خانواده اول4000 دلار333 دلار
برای هر یک از اعضای خانواده همراه اضافی3000 دلار255 دلار

حداقل تمکن مالی برای کبک

افرادی که به کانادا می آیندمقدار بودجه مورد نیاز در هر سال (اضافی برای شهریه)مقدار بودجه مورد نیاز در هر ماه (اضافی به شهریه)
شما (دانش آموز)11000 دلار917 دلار
عضو اول خانواده (18 سال یا بالاتر)5،100 دلار425 دلار
عضو اول خانواده (زیر 18 سال)3800 دلار317 دلار
هر یک از اعضای خانواده همراه اضافی (18 سال یا بالاتر)5125 دلار427 دلار
هر یک از اعضای خانواده همراه همراه (زیر 18 سال)1،903 دلار159

تحصیل در کبک

همانطور که در بخش فوق آمده است ، دانش آموزانی که مایل به شرکت در یکی از بسیاری از دانشگاه ها و کالج ها در مونترال یا هر مکان دیگری در کبک هستند ، الزامات جداگانه ای دارند.

تقریباً در همه موارد ، افرادی که مایل به تحصیل در کبک هستند نیز باید قبل از شروع تحصیل در کبک ، تقاضای گواهی پذیرش کبک ( گواهی نامه قبول شدن از کبک یا CAQ) را دریافت کنند. این مستلزم هزینه های اضافی و زمان پردازش در مقایسه با زمان های معمول پردازش ویزای دانشجویی در کانادا است.

CAQ عموماً برای مدت زمان مطالعه ، حداکثر 49 ماه اعتبار دارد.

مراقبت های بهداشتی کانادا

دولت کانادا هزینه های پزشکی دانشجویان بین المللی را پرداخت نمی کند. پوشش پزشکی برای دانشجویان بین المللی بسته به جایی که شما زندگی می کنید متفاوت است. دانشجویان آینده نگر بین المللی ، و همچنین ورودهای جدید در کانادا که در عدم اطمینان باقی مانده اند ، تشویق می شوند تا با موسسه ای که درخواست کرده اند / برای آنها درخواست کرده اند / تماس بگیرند ، برای اطلاعات بیشتر در مورد بیمه درمانی شرکت کنند.

دریافت کمک با درخواست مجوز تحصیل در کانادا

با مشاوران با تجربه و تنظیم شده در زمینه مهاجرت در کانادا که مشاوره ارائه می دهند کار می کند. مشاورانی که با آنها کار می کنیم در صورت کاربرد با شما و خانواده شما آشنا می شوند و نوع مشاوره متخصص یک به یک را ارائه می دهند که بسیاری از تازه واردان به کانادا بسیار با ارزش می دانند. اگر تصمیم دارید که خدمات مشاور خود را تا تمام مدت برای به دست آوردن وضعیت جدید خود در کانادا حفظ کنید ، هزینه مشاوره از تراز هزینه ها کسر می شود.


بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی