تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

بعد از دست دادن شغل خود در کانادا بمانید

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار سراسری کانادا بعد از دست دادن شغل خود در کانادا بمانید

اتباع خارجی که به دلیل کروناویروس شغل خود را از دست داده اند ، این سوال را دارند که آیا وضعیت خود را در کانادا نیز از دست می دهند یا خیر ، و اینکه چگونه از دست دادن اشتغال بر برنامه های مهاجرت کانادایی آنها تأثیر خواهد گذاشت.

28 آوریل 2020

گزینه هایی برای ماندن در کانادا حتی پس از از دست دادن شغل وجود دارد. اگر مجوز کار در کانادا را دارا هستید ، ممکن است گزینه تمدید مجوز شما وجود داشته باشد ، درخواست جدید کنید یا وضعیت خود را به دانشجو یا بازدید کننده تغییر دهید 
– مشروط بر اینکه قبل از پایان وضعیت فعلی خود اقدام کنید. 
* حتی اگر مجوز شما قبلاً تمام شده باشد ، ممکن است گزینه هایی وجود داشته باشد تا وضعیت شما ترمیم شود.

در حالی که درست است که تجربه کاری کانادا برای مهاجرت طبقه اقتصادی بسیار ارزشمند است ، ساکنان موقت که اکنون خود را بیکار می دانند ممکن است بتوانند از وضعیت ضمنی بهره مند شوند .

اکثر ساکنان موقت در کانادا ، از جمله دارندگان پروانه تحصیل و کار ، که متقاضی تجدید وضعیت خود شده اند ، مجاز به اقامت در کانادا تحت شرایط اولیه خود هستند تا اینکه تصمیمی در مورد درخواست آنها گرفته شود.

وضعیت ضمنی تا زمانی که تصمیمی درباره برنامه جدید اتخاذ شود ادامه دارد. در صورت تأیید برنامه ، متقاضی می تواند طبق شرایط اجازه جدید خود به کار یا تحصیل خود ادامه دهد. اگر اینگونه نباشد ، خارجی ها می توانند از کانادا خارج شوند یا متقاضی ترمیم وضعیت باشند اگر کمتر از 90 روز از تاریخ اعتبار اولیه خود پایان یافته باشد. شایان ذکر است که اتباع خارجی نمی توانند در حالی که منتظر تصمیم برای وضعیت ترمیم هستند ، که به وضعیت ضمنی متفاوت است ، به کار یا تحصیل خود ادامه دهند.

اگر اجازه کار من به شغل من بستگی داشته باشد چه می شود؟

اتباع خارجی که دارای پروانه کار خاص کارفرما هستند ، همچنین “مجوزهای کاری بسته” نامیده می شوند ، که شغل خود را از دست می دهند تا زمان انقضاء اجازه کار خود می توانند به طور قانونی در کانادا بمانند. با این حال ، آنها مجاز به کار برای هر کس دیگری در کانادا نیستند.

اگر این مسئله در مورد شما صدق کند و می خواهید شغل جدیدی را شروع کنید ، باید مجوز کار جدید بسته یا انتقال به یک مجوز کار آزاد را بگیرید.

همچنین ممکن است شما متقاضی بمانید که به عنوان بازدید کننده یا دانشجویی در کانادا بمانید تا زمانی که شرایط برنامه مربوطه را برآورده کنید ، و تا زمانی که قبل از انقضاء اجازه کار فعلی خود درخواست دهید. با این حال ، در بیشتر موارد ، شما باید منقضی شوید که کار منقضی شود.

اگر مجوز کار آزاد داشته باشم و شغل خود را از دست بدهم چه می شود؟

مزیتی که دارندگان پروانه کار آزاد می توانند برای کار در هر نقطه در کانادا و تقریباً برای هر کارفرمایی داشته باشند. با این وجود ، برخی از این دارندگان مجوزها ممکن است هنوز بخواهند اقامت خود را در کانادا تمدید کنند تا درخواست اقامت دائم دهند.

همه دارندگان پروانه کار آزاد واجد شرایط تجدید نیستند. این مهم است که تأیید کنید که آیا در صورت برآورده کردن الزامات لازم ، واجد شرایط دریافت برنامه تحت پایلوت همسر یا مشاغل آزاد قانون مجاز برای باز کردن مجوز ، مجوز کارآزاد Bridging یا کلاس Holiday Visa هستید .

برخی از مردم دچار شکاف و شکست می شوند و قادر به تمدید مجوزهای شغلی خود نخواهند بود مگر اینکه دولت با توجه به این شرایط خارق العاده اقدامات ویژه ای را انجام دهد.

با وجود این واقعیت که بسیاری از افراد به دلیل بیماری کورو ویروس شغل خود را از دست داده اند ، کانادا هنوز هم برای کمک به مقابله با چالش های اقتصادی طولانی مدت ، مانند افزایش نیروی کار و کمبودهای در بازار کار ، به مهاجران نیاز دارد . دولت این موضوع را به رسمیت می شناسد و به همین ترتیب همچنان به پذیرش و پردازش برنامه های مربوط به مهاجرت کانادا ادامه می دهد.


متقاضی مجوز کار جدید داده ام . آیا در صورت منقضی شدن مجوز کار من می توانم در کانادا بمانم؟

آره. شما می توانید در کانادا بمانید و ممکن است بتوانید تحت آنچه تحت عنوان وضعیت ضمنی خوانده می شود ، کار خود را ادامه دهید . این بدان معناست که قانون به معنای شما مقیم موقت است. وضعیت ضمنی ادامه می یابد تا زمانی که ما در مورد درخواست جدید شما تصمیم بگیریم. با این حال ، شما باید الزامات زیر را رعایت کنید:

اگر درخواست مجوز کار دیگری کرده اید

  • شما باید در کانادا بمانید و شرایط اجازه کار اصلی خود را رعایت کنید . اگر قبل از اتمام مجوز کار خود درخواست تمدید اجازه کار داده اید ، می توانید تا زمانی که تصمیم خود را در مورد تصمیم خود نگیرید ، تحت شرایطی مانند مجوز موجود خود کار کنید.

در صورت درخواست نوع دیگری از مجوز

  • شما نمی توانید هیچ یک از فعالیت های مجاز به اجازه کار اصلی را انجام دهید . به عنوان مثال ، شما ممکن است به عنوان کارگر به کانادا آمده باشید و سپس برای اجازه تحصیل درخواست کرده باشید. اگر چنین است ، باید منقضی شوید که مجوز کار شما منقضی شود. پس از آن ، تا زمانی که مجوز جدید دریافت نکنید ، نمی توانید کار یا مطالعه کنید.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی