تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

ارسال ریزنمرات از دانشگاه آزاد

وی والت مشترک کشورها تحصیلات ارسال ریزنمرات از دانشگاه آزاد

تجربه ارسال ریزنمرات از دانشگاه آزاد

این تجربه به درد کسایی میخوره که حداقل یک مقطع رو در دانشگاه آزاد خونده باشند و دانشگاه مقصد ازشون ریز نمراتشون رو به صورت ایمیل از طریق آدرس ایمیل رسمی دانشگاه میخواد.

1️⃣ اول ریز نمرات و مدرک رسمی دریافت شده رو به یک دارالترجمه رسمی میبرید برای ترجمه رسمی به همراه مهر مترجم، دادگستری، و امور خارجه.

2️⃣ برای ارسال ایمیل، نیاز به تشکیل پرونده در دانشگاه آزاد دارید. این کار حتما حتما حضوری باید صورت بگیره. واحد های شهرستان، تلفنی و آنلاین هم نمیتونید اقدام کنید.

آدرس محل تشکیل پرونده در واحد علوم تحقیقات:
دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات – دانشکده علوم انسانی – طبقه دوم اتاق ۲۰۱- واحد امارات (سرکار خانم هاشمی)
✳️مدارک لازم برای تشکیل پرونده رو لیست وار میگم:

  • فرم ارزیابی (از انتشارات دانشکده تهیه شود)
  • یک کپی از فیش واریز هزینه ی تشکیل پرونده (حدود ۱۰۰ هزار تومان هستش. همکف دانشکده بانک ملت شعبه داره، شماره حساب واریزی هم روی فرم ارزیابی هست، از اونجا میتونید واریز کنید)
  • یک عدد کپی کارت ملی
  • دو عدد کپی از دانشنامه اصلی
  • یک عدد کپی از ریز نمرات اصلی
  • یک عدد کپی از ترجمه ی دانشنامه اصلی
  • یک عدد کپی از ترجمه ی ریز نمرات اصلی
  • نسخه اصلی دانشنامه (برای بررسی)
  • نسخه اصلی ریزنمرات (برای بررسی)
  • نسخه اصلی ترجمه های دانشنامه و ریزنمرات (برای بررسی)

3️⃣ بعد، یک هفته بعد از روز تشکیل پرونده (مثلا اگه این هفته شنبه رفته باشید، شنبه ی هفته بعد)، یه ایمیل به این آدرس verifications@intl.iau.ir میزنید. و توی این ایمیل، آدرس ایمیل حداکثر دو دانشگاه که ریزنمراتتون رو به صورت ایمیلی خواستند رو میفرستید. (در صحت اون آدرس ها دقت کنید. چندبار چک کنید بعد بفرستید بره)

✳️فرمت ایمیل هم به این صورته:

عنوان:
نام و نام خانوادگی کامل متقاضی به همراه نام موسسه یا دانشگاه مقصد
متن:
احتراما اینجانب ………. فارغ التحصیل مقطع ……….. در رشته ……….. از واحد دانشگاهی ………….. تقاضای ارسال فایل اسکن دانشنامه، ریزنمرات و ترجمه های آنها به موسسه/دانشگاه ………………….به آدرس ایمیل ……………….. را دارم.
آدرس سایت رسمی دانشگاه/موسسه مقصد: …………………..
آدرس ایمیل رسمی دانشگاه/موسسه مقصد: …………………..

4️⃣ بعد، اسکن خوانا و رنگی از تمام صفحات مدارک مورد نظر رو که همون دانشنامه، ریزنمرات، و ترجمه هاشون هستند، به صورت یک فایل پی دی اف با حجم حداکثر 5 مگ آپلود می کنید به ایمیل. عکس فیش رو هم آپلود میکنید به ایمیل. اگه ایمیل توسط دانشگاه دریافت بشه، حتما به صورت خودکار یه ایمیل جواب میاد.

5️⃣ بعد از اون اگه مدارکتون مشکلی نداشته باشه، ایمیل رو بعد از حداقل۲۰ روز کاری میزنن میره. اگر هم نواقصی چیزی بود، حتما با ایمیل میگن بهتون.

در کل این پروسه زیاد سخت نیس ولی برای دانشجوهای واحد های شهرستان ها یکم سخته که پاشن برن تهران. اینم در نظر داشته باشید، برای هر بار ارسال فیزیکی، و یا هر دو ایمیل آدرس، باید برید تشکیل پرونده بدید و اون هزینه۱۰۰ تومن رو بدید

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی