dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

ارزیابی مدارک در منیتوبا کانادا

آمریکا کانادا جابجایی ارزشیابی مدارک در کانادا ارزیابی مدارک در منیتوبا کانادا

هر آنچه در مورد ارزیابی مدارک در منیتوبا کانادا باید بدانید

منیتوبا روند ارزیابی مدارک شغلی و تحصیلی برای متقاضیان تحصیل کرده بین المللی را بهبود می بخشد
رالف آیشلر،  وزیر توسعه اقتصادی و آموزش منیتوبا در مورخ 2 نوامبر 2020 اعلام کرد جهت تسریع ارزیابی مدارک شغلی و تحصیلی مهاجران و دانشجویان و اطمینان از ارزیابی صحیح مدارک قوانین جدید را وضع می نماید.

اصولا برای کار در هرشغلی در کانادا باید مجوز کار ان را بگیرید، مشاغل رگولیتد به دو بخش تقسیم می گردند، مشاغل دارای تخصص و مشاغل فنی و حرفه ای.
مشاغل دارای تخصص حداقل لیسانس مرتبط و مشاغل فنی حداقل فوق دیپلم دارند.

اهداف انجام مشاغل رگولیتد

وزیر توسعه اقتصادی و آموزش منیتوبا کانادا اعلام کرد، هدف ما از بین بردن موانعی است که دانشجویان تحصیل کرده خارجی در منیتوبا زودتر وارد حرفه خود شده و زمانی که درخواست مجوز کاری را ارائه دادند با آنها منصفانه رفتار شود. بسیاری از مهاجران منیتوبا تحصیل کرده و دارای مهارت و تجربه هستند و ما می خواهیم به آنها کمک کنیم که مهارتهای خود را به روز نگه داشته تا پس از ورود به منیتوبا سریعتر در حرفه خود مشغول به کار شده و به رشد اقتصادی منیتوبا کمک کنند. این تغییرات مربوط به قانون ثبت نام در مشاغلی که نیاز به مجوز از استان منیتوبا (regulated professions مشاغل رگولیتد) دارند، می باشد، این قانون در سال 2009تصویب شده است. این برنامه برای کمک به مشاغل نیازمند مجوز از استان که نیازبه ثبت نام دارند و افرادی که در خارج تحصیل کرده و می خواهند به بخش کاری منیتوبا وارد شوند ایجاد شده است. این عمل شفافیت و منصفانه بودن فرآیند ثبت نام را نشان می دهد.

برخی از مشاغلی که مجوزکاری در منیتوبا دارند شامل: 

  • کالج های کمک پرستاران
  • پرستاران استخدام شده
  • داروسازان
  • پزشکان و جراحان
  • انجمن دندانپزشکی
  • حسابداران حرفه ای
  • کالج مددکاران اجتماعی
  • انجمن دامپزشکی منیتوبا

 این اصلاحات به منظور کاهش موانع و ثبت نام درست و به موقع دانشجویان و متخصصان دارای تحصیلات آکادمیک در خارج از منیتوبا تنظیم شده است. 

آنها به تعهدات سال 2019 عمل می کنند که مشاغل نیازمند مجوز را ملزم به داشتن شیوه های ثبت نام سازگار با توافق نامه های تجارت داخلی می کنند. اصلاحات پیشنهادی زمان مشخصی را برای مشاغل نیازمند مجوز مشخص می کند که باعث کوتاه شدن روند ثبت نام می شود. آنها برای تنظیم کنندگان شرایطی را ایجاد می کنند، تا نشان دهند که ثبت نام و ارزیابی برای این مشاغل ضروری است. 
بعلاوه، مشاغل نیازمند مجوز باید ارزیابی از شغل خود را به موسسات تحصیلات تکمیلی ارائه دهند، تا کارفرمایان مطمئن شوند که داوطلبان تحصیل کرده بین المللی روشهایی برای رفع خلاءها و انجام ملزمات ثبت نام را دارند. وزیر اختیار لازم را دارد که قوانین در منیتوبا را با قوانین موجوددر نواسکوشیا، انتاریو، آلبرتاو کبک منطبق و همسو کند. آنها با الزام مشاغل به رعایت قوانین، عدم رعایت توافق نامه های تجارت داخلی را برطرف کرده و با توافق نامه تجارت آزاد کانادا و توافق نامه اروپا  همسو می کنند. این تغییرات موجب ساده شدن اجرای کار می شود.

روند انجام مشاغل نظام مند در منیتوبا کانادا

 منیتوبا برای شفاف سازی این گزارش، مدیر مسئول انتخاب می کند. همچنین کارمندان پشتیبانی هستند که مسئولیت اجرای این کار را برعهده دارند.
در نهایت، اصلاحات جدید نهادهای نظارتی را مجبور کرده تا هرنوع  تغییر در شیوه های ارزیابی و ثبت نام را قبل از اجرای آنها، به مدیران اطلاع داده، تا مدیران بتوانند تغییراتی که اثر منفی بر داوطلبان دارند را اصلاح کنند.
ایشلر در اعلامیه خود می گوید: مشاغل دارای مجوز با فراهم آوردن سطح بالایی از استاندارد کاری وظیفه حفاظت از منافع عمومی منیتوبا رابرعهده دارند، و دولت کانادا درحال بررسی 30 شغل دارای مجوز در منیتوبا است، که این مشاغل تایید شده صاحبان مشاغل را مجبور به برداشتن گام هایی برای بهبود روند ارزیابی و ثبت نام خودشان می کند. 

ایشلر می گوید فقط 16 درصد از متقاضیان تحصیل کرده بین المللی بین سالهای 2015و 2017 در منیتوبا ثبت نام کرده اند که این رقم تنها 41 درصد از کل متقاضیان را نشان می دهد.
ایشلر بیان کرد هدف این کار بهبود مسیرهای مهاجرانی است،  که سعی در ایجاد شغل در منیتوبا را دارند. این برنامه برای کمک به نیروی کار ماهری است که از طریق برنامه مهاجرت استانی به منیتوبا آمده اند تادر حرفه خود شغل پیدا کرده و در نتیجه شکاف های بازار کار را پر کنند.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت