تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

ارزیابی آیلتس برای اپلای و مهاجرت


ارزش آیلتس برای اپلای دانشگاه‌های خارج

مدرک IELTS، یکی از مدارک اصلی برای کسانی است که قصد اپلای دانشگاه‌های خارج در مقطع مستر و دکترا را دارند. برای اپلای این دانشگاه‌ها، مدارکی چون IELTS، TOEFL، جی آر ای و جی‌مت ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد. بنابراین باید طبق قوانین دانشگاه مقصدتان، مدرک زبان مورد نیاز را ارائه دهید.

ارائه مدرک IELTS به دانشگاه مقصد برای اپلای، نشان دهنده تسلط متقاضی به زبان انگلیسی است. در وب سایت دانشگاه جایی که به مدارک مورد نیاز اشاره شده است می‌توانید نمره IELTS را که دانشگاه جهت اپلای دانشجو در نظر گرفته شده است را ببینید. با این حال بهتر است بدانید تسلط بر زبان انگلیسی برای اپلای دانشگاه‌های خارجی، یک مبحث جداگانه از مدرک زبان و فراتر از آن است. اما داشتن مدرک زبان IELTS مورد نیاز دانشگاه می‌تواند پروسه اپلای شما را راحت‌تر کند. تحصیل موفق شما در یک دانشگاه خارجی نیازمند تسلط به زبان انگلیسی در سطحی فراتر از یک مدرک است.

کسب مدرک IELTS یا TOEFL کاملا بستگی به هدفی دارد که شما دنبال می‌کنید. اگر رشته و دانشگاهی که شما قصد اپلای آن را دارید از شما مدرک IELTS بخواهد، طبیعتا باید به دنبال IELTS باشید. اما اگر دانشگاه از شما مدرک TOEFL بخواهد پس نیازمندی شما، مدرک IELTS است. از نظر سطح زبان، می‌توان گفت فاصله بین این دو مدرک بسیار کم شده است. در حدود ۹۰ درصد از دانشگاه‌هایی که مقاطع تکمیلی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند هم مدرک IELTS و هم TOEFL را برای اپلای، پذیرش می‌کنند.

در مواردی نیز دیده شده است که متقاضی، دو دانشگاه را برای اپلای در نظر گرفته که یکی مدرک IELTS و دیگری مدرک TOEFL را پذیرش می‌کند. در این موارد داشتن هر دو مدرک زبان، می‌تواند شما را به اهدافتان نزدیک کند. اما اگر دروس یک دانشگاه به زبانی غیر از زبان انگلیسی ارائه می‌شد، نیازمند داشتن مدرک زبانی مانند آلمانی، فرانسوی و یا هر زبان دیگری خواهید بود که مورد نیاز دانشگاه است. اگر در این زمینه، نیاز به دریافت بورسیه و یا فاند داشته باشید باید حتما مدرک زبان برای دانشگاه را آماده کنید.

IELTS، معمولا در دانشگاه‌های کشورهایی مانند کانادا و استرالیا از متقاضی، درخواست می‌شود. اگرچه هر دانشگاه ممکن است حد نصاب خود را داشته باشد. اما می‌توان مطمئن شد که در حدود بیشتر از ۹۰ درصد دانشگاه‌ها حد نصاب بین ۶/۵ تا ۷/۵ را برای IELTS و ۸۹ الی ۱۰۰ را برای TOEFL در نظر گرفته‌اند. برخی کشورها نیز ممکن است مدرک جی آر ای را نیز از شما بخواهند.

مدرک IELTS برای اپلای دانشگاه‌های خارج، یکی از مدارک اصلی، محسوب می‌شود. اگر خیلی زود و در سن پایین شروع به خواندن زبان کنید و با گرفتن دیپلم، هم‌زمان بتوانید مدرک زبان انگلیسی را در هر نوعی که نیاز دارید را هم بگیرید، راه شما برای دست یافتن به دانشگاه‌های خارج برای تحصیل در حدود ۶۰ درصد هموار خواهد بود. با این حال در هر مرحله‌ای که شما تصمیم بگیرید مدرک زبان را دریافت کنید، کمی تلاش بیشتر می‌تواند شما را به هدفتان برساند.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی