کانادا اخبار سراسری کانادا

اداره مهاجرت کانادا خدمات حضوری را از سر می گیرد

مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) در حال آزمایش پروتکل ها و رویه های جدید برای ارائه خدمات غیرحضوری در طی شیوع ویروس کرونا است.

خدماتی که از 21 سپتامبر ارائه میشود شامل موارد زیر است:

  • تابعیت : Expo ونکوور؛ برای آزمایش مجدد دانش شهروندی و جلسات دادرسی شهروندی برای تعداد معینی از متقاضیان بازگشایی خواهد شد. IRCC قرار ملاقات ها را از طریق ایمیل تعیین می کند.
  • اقامت دائم : دفاتر IRCC برای خدمات مربوط به اقامت دائم در اتوبیکوک ، انتاریو و مونترال ، کبک بازگشایی می شوند. با افرادی که باید کارت اقامت دائم خود را تحویل بگیرند یا مصاحبه اقامت دائم خود را انجام دهند (تعیین اقامت دائم) ، IRCC از طریق ایمیل برای تعیین وقت قبلی با آنها تماس می گیرد.
  • موارد بشر دوستانه: خدمات محدود مربوط به موارد بشر دوستانه در دفاتر IRCC در کلگری ، ادمونتون ، همیلتون و آبشارهای نیاگارا از سر گرفته می شوند. IRCC قرار ملاقات ها را از طریق epost ، سرویس آنلاین کانادا پست به اطلاع متقاضیان خواهد رساند (افرادی که نیاز به جمع آوری یا ارسال مدارک ، ارائه بیومتریک یا مصاحبه دارند). اداره مهاجرت کانادا همچنین اعلام کرد که اگر این پایلوت “خوب پیش برود” ، آنها دفاتر خود را برای ارائه خدمات برای موارد بشردوستانه در ونکوور (هورنبی) ، مونترال و اتوبیکوک در آینده باز می کنند.

در گزارش رسانه ای اداره مهاجرت آمده است: “IRCC برای رزرو قرار ملاقات با متقاضیان با توجه به وضعیت پرونده ، موقعیت در کانادا و سایر عوامل تماس خواهد گرفت.” انتخاب متقاضیان عمدتا براساس تاریخ درخواست افراد است. “

اداره مهاجرت کانادا تنها در صورت داشتن وقت از پیش تعیین شده به داوطلبان مهاجرت اجازه استفاده از خدمات حضوری را می دهد.

اداره مهاجرت همچنین تعیین وقت برای ارائه بیومتریک را شروع می کند. متقاضیان اقامت دائم در کانادا که منتظر انجام بیومتریک هستند ، طی چند ماه آینده از طریق سرویس کانادا/ Service Canada برای رزرو نوبت تماس می گیرند. IRCC می گوید ، افرادی كه در منطقه ای زندگی می كنند كه افراد بیشتری منتظر انجام بیومتریك هستند ، مانند منطقه تورنتو بزرگ ، باید مدت بیشتری منتظر بمانند.

همچنین اداره مهاجرت کانادا اعلام میکند: “ما می دانیم که این یک زمان چالش برانگیز و ناامیدکننده است و ما از صبر شما سپاسگزاریم.” “سرویس کانادا در اسرع وقت با شما تماس خواهد گرفت.”

IRCC همچنین هشدار می دهند که متقاضیان اقامت دائم که منتظر بیومتریک هستند ، نباید به مرکز خدمات کانادا مراجعه کنند ، مگر اینکه از قبل وقت گرفته شده باشد. متقاضیانی که اطلاعات تماس آنها تغییر کرده است یا اگر نماینده ای از طرف آنها دسترسی دارد ، می توانند جزئیات را از طریق وبفرم IRCC به روز کنند.

دفاتر اداره مهاجرت کانادا

اداره مهاجرت کانادا برای حفاظت از جان و سلامتی کارکنان و متقاضیان در برابر ویروس کرونا اقدامات زیر را به کار می بندد:

  • از متقاضیان خواسته می شود قبل از مراجعه ، پرسشنامه ارزیابی برای سلامت خود را تکمیل کنند.
  • این سوالات مجدداً هنگام ورود متقاضی به دفترپرسیده خواهد شد تا IRCC بتواند تعیین کند که آیا متقاضی می تواند وارد محل شود.
  • همه باید ماسک بزنند ، فاصله اجتماعی خود را حفظ کنند و علائمی را که برای تردد متقاضیان را هدایت می کنند دنبال کنند.
  • اگر مراجعه کنندگان بیمار به نظر برسند ، از آنها خواسته می شود قرار ملاقات خود را برای زمان دیگری تنظیم کنند.

لازم به ذکر است که اداره مهاجرت در واکنش به شیوع ویروس کرونا در 18 مارس خدمات خود را تعطیل کرد. در طول چند ماه گذشته ، خدمات مهاجرتی تا جایی که امکانش بوده ارائه شده است اما با این حال ارائه خدمات به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

آژانس بهداشت عمومی کانادا و مقامات مسئول سلامت منطقه ای دستورالعمل ها و توصیه هایی را برای ارئه خدمات در طی کرونا تنظیم کرده اند. IRCC دفاتری را كه خدمات حضوری در آنها ارائه می شود را تحت نظر دارد تا به برنامه ريزی مجدد خدمات بيشتری در آينده ارائه كنند.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023