تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

اخذ اقامت استرالیا از طریق ویزای تحصیلی

وی والت اقیانوسیه استرالیا تحصیلات اخذ اقامت استرالیا از طریق ویزای تحصیلی

چگونگی اقامت تحصیلی استرالیا

دانشجویان بین المللی دلایل مختلفی برای ادامه تحصیل در استرالیا دارند. این کشور یکی از مقاصد مورد علاقه دانشجویان برای اقامت استرالیا از طریق تحصیل است. استرالیا به فارغ التحصیلان بین المللی خود کمک می کند تا از طریق استانداردهای بالای آکادمیک خود و ایجاد برنامه های کارآموزی، در انتخاب حرفه مورد نظر شان موفق باشند و بتوانند برای اقامت دائم اقدام نمایند.

فارغ التحصیلانی که تصمیم به ماندن و کار در استرالیا گرفتند، می توانند به لطف اقتصاد قوی و در حال پیشرفت استرالیا، چشم به فرصت های شغلی جدید بدوزند. به منظور زندگی و کار در استرالیا برای اخذاقامت دائم (PR)، علاقه مندان می توانند از مسیرهای مختلفی اقدام کنند که یکی از آن ها اقامت استرالیا از طریق تحصیل است.
هر ساله اداره مهاجرت استرالیا لیستی از مشاغل مهم که به ثبات و توسعه اقتصادی این کشور کمک می کند فراهم می نماید. به توصیه وزارت آموزش و پرورش لیست مهارت های استراتژیک میان مدت و بلند مدت (MLTSSL) و لیست مهارت های کوتاه مدت (STSOL)، که توسط وزارت کار بررسی می شود، به روز شده و در 1 ژوئیه هر سال منتشر می گردد.

دانشجویان برای دریافت اقامت استرالیا از طریق تحصیل، باید مسیر درستی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کنند که در سال های آینده نیز همواره دارای تقاضا باشد. در ادامه شما را با دوره هایی که چشم انداز روشن برای اقامت استرالیا از طریق تحصیل دارند آشنا خواهیم نمود.

دانشجویان بین المللی بعد از پایان تحصیل خود در استرالیا میتوانند برای حداکثر یک سال در استرالیا اقامت داشته باشند تا دوره های آموزشی تکمیلی را استفاده کنند یا مشغول به کار شوند. در این دوره دانشجویان میتوانند مشغول به کار مرتبط شوند اما اگر در کاری غیر مرتبط با رشته خود مشغول به کار شوند میبایست به دنبال اخذ ویزای کار استرالیا باشند. اخذ ویزای کار هم اگر متقاضی در استرالیا باشد و سابقه اقامت در استرالیا را داشته باشد احتمال ویزا نشدن شخص بسیار کم است.تحصیل در رشته رایانه و فناوری اطلاعات (IT) استرالیا

سرعت تغییر تکنولوژی باعث ایجاد دوره های بیشماری در زمینه رایانه و فناوری اطلاعات در استرالیا شده است. این تغییرات باعث گردیده تا دانشگاه های سراسر کشور و انجمن کامپیوتر استرالیا، به طور مداوم دوره های تخصصی در رشته های سخت افزار، نرم افزار، شبکه، امنیت و توسعه وب را به روز کنند تا رقابت خود را در زمینه دیجیتال حفظ نمایند. تقاضا برای فارغ التحصیلان فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) جهت پاسخ به نیاز روزافزون صنایع به طور مداوم در حال افزایش است و این یکی از راه های اخذ اقامت استرالیا از طریق تحصیل می باشد.
مشاغل فناوری اطلاعات و ارتباطات در لیست مهارت های مورد نیاز عبارتند از: ICT Business Analyst، تحلیلگر سیستم، برنامه نویس تحلیل گر، برنامه نویس توسعه دهنده، مهندس نرم افزار، مهندس شبکه و سیستم های رایانه ای، آزمایشگر نرم افزار، مهندس پشتیبانی ICT و توسعه دهنده وب.تحصیل در رشته آموزش و تدریس استرالیا

فعالیت شغلی در زمینه آموزش، می تواند در جهت الهام بخشیدن به ذهن کنجکاو دانش آموزان باشد. استرالیا به عنوان یکی از قدرتمندترین کشورها از لحاظ داشتن استانداردهای عالی آموزش و پرورش در سراسر جهان شناخته می شود. فارغ التحصیلان بین المللی که مشاغل آموزشی را دنبال می کنند از تقاضای زیادی در موسسات آموزشی برخوردار هستند و می توانند اقامت استرالیا از طریق تحصیل در رشته های آموزشی را بدست آورند.
حرفه تدریس در لیست مهارت های مورد نیاز استرالیا عبارتند از: معلم پیش دبستانی، معلم دبستان، معلم دوره متوسطه، معلم نیازهای ویژه، مدرس دانشگاه ، معلم آموزش حرفه ای و معلم انگلیسی.تحصیل در رشته مهندسی استرالیا

استرالیا یکی از پیشگامان در زمینه مهندسی است. دانشجویان بین المللی برای یادگیری و شروع حرفه خود در رشته های مهندسی به سمت این کشور روانه می شوند. مهندسان راه کارها، نوآوری ها و راه حل های عملی خود را برای چالش های جدید ارائه می دهند. آنها همچنین در زمینه های طراحی، ایجاد، ساخت، نوآوری و اختراع فعالیت می کنند. دنیای امروز به دلیل داشتن ذهن خلاق و سخت کوش مهندسین بهتر شده است. از مهندسین در استرالیا استقبال زیادی می شود تا آن ها بتوانند نیازهای کشور را در جنبه های مختلف برطرف کنند. به همین جهت اقامت استرالیا از طریق تحصیل رشته های مهندسی توصیه می شود.
مشاغل مهندسی مورد نیاز در استرالیا عبارتند از: مهندس شیمی، مهندس مواد، مهندس عمران، مهندس ژئوتکنیک، مهندس برق، مهندس الکترونیک، مهندس مکانیک، مهندس هوانوردی، مهندس کشاورزی، مهندس محیط زیست و مهندس صنایع.تحصیل در دوره های پرستاری و پزشکی استرالیا

جمعیت رو به رشد استرالیا به کادر پزشکی ماهر در زمینه ارائه خدمات درمانی نیاز دارد. دوره های پزشکی و پرستاری هزاران دانشجوی محلی و بین المللی را به خود جذب می کنند. کسانی که مصمم هستند تا اشتیاق خود را نشان دهند و پایه های شغلی را برای یک حرفه امیدوار کننده ایجاد نمایند. همواره در لیست مهارتها، پرستاری یکی از دوره های مورد تقاضا در رشته پزشکی و یک راه مطمئن برای اقامت استرالیا از طریق تحصیل است.
لیست مهارت های مورد نیاز عبارتند از: آموزشگر پرستاری، پرستار ثبت شده (مراقبت از سالمندان)، پرستار ثبت شده (سلامت کودک و خانواده)، پرستار ثبت شده (سلامت جامعه)، پرستار ثبت شده (مراقبت های ویژه و اورژانس)، پرستار ثبت شده (ناتوانی جسمی)، پرستار ثبت شده (توانبخشی)، پرستار ثبت شده (پزشکی)، پرستار شده (تمرین پزشکی)، پرستار ثبت شده (سلامت روان)، پرستار ثبت شده (پس از عمل جراحی)، پرستار ثبت شده (جراحی) و مامایی.تحصیل در رشته های خدمات اجتماعی استرالیا

دوره های خدمات اجتماعی یکی از مشاغلی است که با سرعت زیاد در استرالیا در حال رشد است. دوره های خدمات اجتماعی، دانشجویانی را جذب می کند که می خواهند با افراد مبتلا به مشکلات شخصی یا اجتماعی از نزدیک همکاری کنند. مددکاران اجتماعی به عنوان قهرمانان گمنام دوران مدرن توصیف می شوند. مددکاران اجتماعی این توانایی را دارند که با ارائه مشاوره و پشتیبانی، تأثیر خارق العاده ای در زندگی دیگران بگذارد و کمک کنند تا این افراد بتوانند دوباره به جامعه بپیوندند.
فارغ التحصیلان دوره های خدمات اجتماعی می توانند به راحتی اقامت استرالیا از طریق تحصیل این رشته و رشته های مرتبط آن را بدست آورند. در لیست مهارت های استراتژیک میان مدت و بلند مدت (MLTSSL) مشاغلی مانند مددکار اجتماعی، مددکار جامعه، مددکار رفاهی، مدیر مرکز بهزیستی و مددکار پشتیبانی خانواده ذکر شده است.خدمات خودرو استرالیا

مشاغل خدمات خودرو در استرالیا در چند سال اخیر رشد چشمگیری داشته است. دانشجویان بین المللی که علاقه زیادی به تعمیر خودرو دارند، امکان اقامت استرالیا از طریق تحصیل در رشته های مرتبط با آن را دارا هستند. مشاغل مورد تقاضا شامل برق خودرو و مکانیک خودرو می باشد.
مشاغل مورد نیاز خودرو عبارتند از: برق خودرو، مکانیک موتور دیزل، مکانیک موتور و مکانیک موتور سیکلت.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی