تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

قوانین اجاره خانه در کانادا و اجاره نامه استاندارد

وی والت آمریکا کانادا زندگی زندگی در کانادا قوانین اجاره خانه در کانادا و اجاره نامه استاندارد

قوانین اجاره خانه در کانادا

یکی از مهم ­ترین دغدغه ­ها برای دارندگان ویزای کانادا در اوایل ورود به این کشور اجاره ­ی خانه است. بسیاری از قوانین اجاره در کانادا خبر ندارند و به دنبال پاسخ ­هایی برای سوالات خود می گردند. برخی افراد که به دنبال خرید خانه هستند هم می­ خواهند اولین خانه­ ی خود را به صورت اجاره­ ای تجربه کنند، تا با محله ­های مختلف و حال و هوای موجود در کشور آشنایی بیشتری پیدا کنند و بتوانند تصمیم بهتری بگیرند. به نظر می­ رسد این کار، تصمیم خوبی برای شروع زندگی در یک کشور جدید می­ باشد. برای آشنایی هرچه بیشتر با قوانین اجاره خانه در کانادا با سالیان سفر همراه باشید.

انواع خانه­ های موجود برای اجاره در کانادا

برای اجاره خانه در کانادا گزینه­ های مختلفی را پیش روی خود خواهید دید که هر کدام برای شرایط و افراد خاصی کاربردی خواهد بود. مثلا آپارتمان­ ها در اندازه های مختلف وجود دارند که انواع یک خوابه، دو خوابه و سه خوابه در دسترس خواهد بود. البته نوع سه خوابه کمتر پیدا می­ شود و معمولا دورتر از نقاط مرکزی قرار دارد. اگر می­ خواهید در نقاط مرکزی زندگی کنید بهتر است با سبک وسیاق زندگی در کانادا سازگاری پیدا کرده و خانه­ های کوچ­تری را انتخاب کنید.

علاوه بر آپارتمان­ ها یک سری واحدهای مجردی نیز وجود دارند که فاقد اتاق خواب هستند. البته نباید از خانه­ های مستقل غافل شد که در زمینی مستقل واقع شده­ اند و می­ توانند بهترین گزینه برای خانواده ­ها باشند. یک سری خانه­ ی دوبلکس و تریپلکس هم وجود دارد که ساکنین آنها معمولا اتاق ­های خود را اجاره می ­دهند. خانه ­های همجوار هم در دسترس می باشد که از چسبیدن چند واحد در یک ردیف تشکیل شده ­اند.

مستاجر و صاحب خانه

قدم اول در اجاره کردن خانه در کانادا دانستن قوانین اجاره در کانادا و آشنایی با مسئولیت­ ها و وظایف مستاجر و صاحبخانه است. البته در برخی موارد یک سرپرست یا مدیر از طرف مالک خانه مسئولیت­ ها را برعهده می­ گیرد و مستاجر به طور مستقیم با این فرد در ارتباط خواهد بود. این قوانین در استان­ های مختلف متفاوت می­ باشد ولی برای استان­ های بریتیش کلمبیا، کبک و اونتاریو به طور عمومی در ادامه شرح داده می­ شود.

مسئولیت­ های صاحب خانه

طبق قوانین اجاره در کانادا، صاحبخانه علاوه بر تحویل خانه به صورت تمیز وظیفه دارد خانه را در وضعیت مناسبی نگه دارد و از ایمنی آن اطمینان حاصل کند. همچنین یک سری از وسایل که در اجاره نامه هم لیست آنها ذکر می­ شود را تهیه کند، این اقلام معمولا شامل یخچال، فر و سیستم گرمایشی می­ باشند و بسته به شرایط می­ تواند اقلام دیگری را هم در برگیرد. قوانین اجاره در کانادا به این صورت است که رسیدگی به تعمیرات خانه و پرداختن هزینه­ های آن هم بر عهده صاحبخانه می­ باشد. خانه باید توسط صاحبخانه بیمه شود و یک کپی از قرارداد اجاره هم باید به مستاجر داده شود.

حق و حقوق صاحبخانه

طبق قوانین اجاره در کانادا صاحب خانه باید اجاره ­ی خود را به موقع دریافت کند و می­ تواند از مستاجر انتظار داشته باشد که از خانه به خوبی نگهداری کند و آن را نظافت نماید. همچنین یادداشت تخلیه منزل هم باید سر وقت به دست صاحبخانه برسد. صاحبخانه باید به موقع از خرابی­ هایی که رسیدگی نکردن به آنها خطرناک است؛ مطلع شود.

مسئولیت­ های مستاجر

مستاجر باید اجاره را به موقع پرداخت کرده و اگر هزینه ­هایی برای آب، برق و گاز بر عهده او است آنها را نیز سر وقت پرداخت نماید، بهداشت و نظافت را رعایت کند و به همسایه­ ها آزار نرساند و از کارهای غیرقانونی و خطرناک دوری کند تا همه­ ی قوانین اجاره در کانادا را رعایت کرده باشد.

حقوق مستاجر

طبق قوانین اجاره در کانادا خانه ای که مستاجر تحویل می­ گیرد باید امن  بوده و بیمه گردد و به تعمیرات در صورتی که برعهده­ ی صاحبخانه باشد فورا رسیدگی گردد. همچنین امکانات عمومی مانند ماشین رختشویی، راهروهای تمیز و غیره آماده باشند.

پیدا کردن یک خانه­ ی خوب

دانستن قوانین اجاره در کانادا به تنهایی نمی­ تواند برای اجاره کردن خانه کافی باشد و شما باید به دنبال خانه ­ای مناسب با شرایط مالی و نیازتان باشید. برای این منظور می­ توانید جاهای مختلفی مانند روزنامه­ های محلی، بوردهای مغازه ­ها، اداره مسکن کالج­ ها، وبسایت­ ها و یا مراجعه حضوری به محله­ ها برای یافتن را برای یافتن خانه مناسب امتحان نمایید. اگر مسافر تور کانادا شدید و نیم نگاهی به مهاجرت داشتید می­ توانید با کمک این روش ­ها اطلاعات مختصری از وضعیت مسکن در کانادا کسب کنید.

سایت اجاره خانه در کانادا

یکی از سایت های دولتی که در زمینه اجاره خانه فعالیت می کند cmhc-sch می باشد. این سایت به دو زبان فرانسه و انگلیسی بوده و خدماتی مثل اجاره، خرید، نگهداری و نوسازی، بیمه و غیره را ارائه می دهد. در صفحه اول این سایت نوشته شده که هر خانه ای داستانی دارد!

اگر شما هم به دنبال سایت اجاره خانه در کانادا هستید می توانید از لینک های زیر استفاده کنید

condos.ca

rentals.ca

4Rent.ca

اجاره استاندارد


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی