dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

آینده مهاجرت کانادا چگونه خواهد بود ؟

اخبار آمریکا کانادا اخبار سراسری کانادا آینده مهاجرت کانادا چگونه خواهد بود ؟

فاکتورهای داخلی و خارجی وجود بسیاری وجود دارد که باید هنگام تصور آینده سیستم مهاجرت کانادا در نظر گرفت. 

مهاجرت کانادایی با توجه به آمار جمعیتی ، اقتصادی ، سیاسی ، ظرفیت پردازش و ظرفیت ادغام تازه واردین کانادا شکل می گیرد . و بدون شک تعداد مهاجرین تحت تاثیر شرایط جهانی و کشورها باقی خواهد ماند.


عوامل داخلی موثر در مهاجرت کانادا 

از نظر داخلی ،  کانادا هنوز به دنبال مهاجرین جدید است تا بهبود اقتصادی خود را پس از ویروس کرونا افزایش دهد. وزیر مهاجرت کانادا ، مارکو مندیچینو ، قول داد که مهاجرت پس از کرونا “یک ارزش پایدار” باقی خواهد ماند. مندیچینو اخیراً با وزیران امور مهاجرت استان دیدار کرده و در مورد میزان مهاجر پذیری کانادا تا سال 2023 صحبت کرده ، و همیطور درمورد اهمیت دانشجویان بین المللی برای کانادا و  سایر موضوعات  مربوط به آینده مهاجرت کانادا ، بحث کرده است.   

طبق یک نظرسنجی اخیر انجمن مطالعات کانادایی ، خود کانادایی ها ، به ویژه نسل های جوان ، همچنین نگاه کلی نسبت به مهاجرت را حفظ می کنند و میدانند که مهاجراین برای آینده کانادا مهم هستند (حدود 61 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی اظهار داشتند که آنها معتقدند مهاجرت به بهبود اقتصادی دراز مدت کانادا کمک خواهد کرد).

عوامل جمعیتی که نیاز کانادا به مهاجران را برانگیخته است تغییر نکرده اند. کانادا دارای جمعیت پیر و نرخ زاد و ولد پایین است.

بیش از 9 میلیون بومر تا سال 2030 به سن بازنشستگی می رسند و نرخ زاد و ولد کانادا در حدود 1.6 نوزاد برای هر زوج است که برای افزایش جمعیت 2.1 مورد نیاز است. نرخ زاد و ولد کانادا ممکن است  به دلیل عدم اطمینان اقتصادی ناشی از COVID-19 حتی بیشتر افت کند.  

هیئت کنفرانس کانادا: تا 2034، انتظار می رود مهاجران 100 درصد رشد جمعیت کانادا را تشکیل بدهند

مهاجران در ایجاد شغل و موفقیت در بازار کار به خوبی عمل می کنند. آمار کانادا اخیراً دریافت که مشاغل تحت مالکیت مهاجران احتمال پیشرفت و نوآوری بیشتر دارند. مهاجرانی که از طریق برنامه استانی PNP یا کلاس تجربه کانادایی فدرال CEC به کانادا می آیند ، در بازار کار نسیت به سایر مهاجران بهتر عمل میکنند (علت این است که این مهاجران احتمالا در قبل در کانادا کار و زندگی کرده اند).


کدام دسته از مهاجران در بازار کار کانادا عملکرد بهتری دارند ؟


در همین حال ، مهاجرانی که تحت  برنامه کارگر ماهر فدرال به کانادا مهاجرت میکنند  نیز با موفقیت در بازار کار ادغام می شوند و آمار نشان میدهد این دسته از مهاجرین تمایل بسیاری دارند که  پس از پنج سال ، درآمدی بیشتر از متولیدن کانادا داشته باشند.

عوامل جهانی موثر در مهاجرت کانادا 

هنگامی که کانادا برنامه مهاجرت خود را مشخص میکند ،  به دنبال علاقه اتباع خارجی است که می خواهند به کانادا بیایند. علاوه بر این، کانادا بر اساس شرایط جهانی مانند بحران ها ، اهداف مهاجرت را تنظیم می کند.

عنوان مثال وضعیت و بحران سوریه ، دولت کانادا را وادار کرد اهداف مهاجرت در کلاس اقتصادی را کاهش دهد تا فضای بیشتری برای پذیرش سوری ها در 16-2015 ایجاد شود.

در این سال، همه گیری کرونا، به مهاجرت ضربه زده است. کانادا از ماه ژوئن شروع به بازیابی و پذیرش مهاجران کرد ، و حدود 19000 مهاجر جدید پذیرفت. اگرچه از 34000 نفر پذیرفته شده در ژوئن 2019 پایین است. 

نظرسنجی جدید خدمات جهانی آموزش (WES)
مشخص میکند که بیماری همه گیر ویروس کرونا ، علاقه جهانی به مهاجرت به کانادا را افزایش داده است ، بسیاری از مردم در خارج از کشور کانادا اعلام کردند که کانادا در مقایسه با کشورشان کمتر دچار رکود شدید اقتصادی شده و عملکرد بهتری داشته است.

شرایط بهتری در این پاییز به وجود خواهد آمد

چالش های اقتصادی در خارج از کشور شمشیری دو لبه است. ای امر باعث میشود تقاضا برای مهاجرت به کانادا را در میان برخی از مهاجران افزایش می دهند ، در حالی که این مسئله در میان سایر بخشهایی که تحت تأثیر عواملی مانند از دست دادن شغل یا کاهش ارزش پول آنها قرار خواهد گرفت ،  کاهش می یابد.

هزینه های مهاجرت به کانادا در ماه آوریل افزایش یافت ، در حالی که برخی از ارزهای جهانی کاهش یافتند. نیجریه که یکی از کشورهای اصلی منبع مهاجران کانادایی است ، با کاهش قیمت نفت شاهد کاهش ارزش پول آن بود و همینطور ایران نیز به شدت ارزش پولی ملی خود را از دست داده و یکی از بی ارزش ترین پول های دنیا به حساب می آید ، سایر کشورهای نفت خیز نیز با تهدید مشابه پول خود روبرو هستند ، یعنی کسانی که درآمد کمتری دارند مهاجرت دشوار تر خواهد بود.

آینده مهاجرت کانادا در سال 2021 و بعد از آن همچنان مبهم خواهد ماند تا زمانی که بیماری همه گیر ویروس کرونا به تهدید سلامت و اقتصاد جهان ادامه دهد. 

اقتصاد کانادا شاهد بهبودی است ، 55 درصد مشاغل از دست رفته به دلیل همه گیری از ژوئن بازیابی شده است ، علاوه بر این ، نگرش نسبت به مهاجرت هنوز نسبتاً مثبت است و خارجی ها هنوز هم می خواهند به کانادا بیایند.

اینها همه عواملی هستند که هنگام اعلام برنامه مهاجرت 2023-2021 کانادا (تا اول نوامبر سال 2020) مورد توجه قرار خواهند گرفت.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت