تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

آنچه که باید درمورد فرم i-20 بدانید


فرم i-20 چیست و چگونه آن را کامل کنیم؟

فرم I-20 برای افرادی که به دنبال ویزای تحصیلی آمریکا (M,F,J) هستند و برای آن اقدام کرده اند بسیار مهم می باشد. قطعا در این بین به واژه ها و اصطلاحات زیادی برخورد کرده اند که یکی از مهمترین آن ها فرم I-20 می باشد. فرم I-20 ، از سمت دانشگاه برای آن ها صادر می شود و باید همراه خود داشته باشند تا ویزا برای افراد صادر شود. این فرم با توجه به شرایط کنونی به ایران ارسال نمی شود و افراد به مشکل خواهند برد.

صدور فرم I-20

برای صدور فرم I-20 شما باید تمکن مالی ارائه دهید. این فرم در واقع برگه ای شامل هزینه های مخارج زندگی، دانشگاه، خورد و خوراک و … می باشد که با جزییات محاسبه شده است. فرم I-20 برای کسانی که بورسیه تحصیلی دارند و  از دانشگاه فاند دریافت می کنند مورد نیاز نخواهد بود ولی بقیه افراد باید مبلغی در حساب خود قرار دهند و بعد از چند روز به بانک مراجعه کنند و تاییدیه بانکی را که به زبان انگلیسی می باشد ، دریافت و برای دانشگاه ارسال کنند. این به این معنا خواهد بود که در مدت اقامت تحصیلی ، از پس هزینه های خود بر خواهند آمد و برای دولت آمریکا سربار نخواهند بود.

مشخصات فرم I-20

فرم I-20 در 3 صفحه و از روی سوابق تحصیلی SEVIS شما (Student Exchange and Visitor Information System) ایجاد می شود. برای توضیحات بیشتر فرم I-20می توانید مقاله Redesigned Form I-20 SEVIS Fact Sheet را مطالعه نمایید .

صفحه اول فرم  I-20

صفحه اول فرم  I-20 شامل کلیاتی از اطلاعات مربوط به بیوگرافی دانشجو (نام و نام خانوادگی ، کشور محل تولد و اقامت و تاریخ تولد) ، برنامه آکادمیک دانشگاه (اطلاعات دانشگاه ، برنامه آموزشی ، مدت زمان آموزش و …) ، نوع ویزا (M,F,J) ، اطلاعات مالی برای سال اول اقامت دانشجو و موارد دیگر می باشد.

صفحه دوم فرم  I-20

صفحه دوم فرم  I-20 شامل دستورالعمل های مربوط به مجوز کار دانشجویان (OTP  یا CTP) ، اطلاعات مربوط به تغییر وضعیت یا تمدید ویزای F1 تا صدور ویزای کار ( H-1B ) و سایر مجوز های ورود و خروج دانشجو می باشد.

صفحه سوم فرم  I-2

صفحه سوم فرم  I-20، دربرگیرنده اطلاعات مربوط به دستورالعمل های پرینت شده می باشد.

دریافت فرم I-20

پس از صدور فرم I-20 توسط دانشگاه ، به آدرس شما ارسال خواهد شد ولی این فرم با توجه به این که  معمولا به ایران ارسال نمی شود ، دچار مشکل خواهید شد. در صورت ارسال نیز با پست عادی ارسال می شود و کد رهگیری وجود نخواهد داشت و حداقال یک ماه طول خواهد کشید.

موارد نیاز به فرم I-20

پس از دریافت فرم I-20 ، در هنگام مراجعه به سفارت برای مصاحبه ، باید این فرم را به آفیسر نشان دهید .در صورت دریافت ویزای تحصیل و  ورود به خاک آمریکا نیز ، باید این فرم را همراه خود داشته باشید و در هنگام ورود ، به آفیسر فرودگاه و یا آفیسر گمرک ارائه دهید.داشتن فرم I-20 برای دریافت خدمات بیمه ، دریافت گواهینامه نیز مورد نیاز خواهد بود و تاییدیه ای بر ویزای شما مبنی بر حقیقی و قانونی بودن اقامت تحصیلی شما می باشد و شما را مجاز به دریافت برخی از خدمات در آمریکا می نماید.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی