اخبار آمریکا ایالات متحده

آمریکا و کانادا موافقت می کنند مرزها را برای محدود کردن کورنا ویروس ببندند

آمریکا و کانادا موافقت می کنند مرزها را ببندند

در حرکتی که “بی سابقه” خوانده می شود کانادا و ایالات متحده مرزهای خود را برای ترافیک غیر ضروری بسته می کنند.

18 مارس 2020

کانادا و ایالات متحده برای بستن مرزهای خود به سفرهای غیر ضروری به توافق متقابل رسیده اند. این معامله یکی دیگر از اقدامات اساسی است که کشورها برای محدود کردن گسترش کروناویروس (COVID-19) انجام داده اند.

رئیس جمهور ایالات متحده ، دونالد ترامپ اولین کسی بود که این اقدام را در حدود ساعت 9:40 صبح EDT در TW تایید کرد .

این حرکت نشانگر ماهیت سیال بودن پاسخ به همه گیر کرونا ویروس است.

Donald J. Trump✔@realDonaldTrump

We will be, by mutual consent, temporarily closing our Northern Border with Canada to non-essential traffic. Trade will not be affected. Details to follow!91.5K4:37 PM – Mar 18, 2020Twitter Ads info and privacy30.2K people are talking about this

جاستین ترودو اعلام کرد گردشگران و خریداران مجاز به جابجایی بین مرزها نخواهند بود. وی پا به پای خطاب به مردم امروز ، 18 مارس ، حدود ساعت 10:40 صبح EDT است.

کانادایی ها اجازه بازگشت به خانه را دارند و تجارت اساسی ادامه خواهد یافت. کامیونداران مجاز خواهند بود تا از مرز عبور کنند و در تلاش باشند جریان مواد غذایی ، سوخت و داروها را برای هر دو کشور حفظ کنند.

گرچه ساکنان کانادایی که علائم را نشان می دهند قادر به سوار شدن به هواپیما نباشند ، عبور از مرز با زمین ممکن است گزینه ای باشد.

نخست وزیر همچنین گفت اگر محدودیت سفر در داخل كانادا در صورت خواستار چنین تدابیری ، زیر سوال خبرنگار قرار ندارد.

فقط دو روز پیش ، دوشنبه شانزدهم مارس ، حوالی ساعت 1:40 بعد از ظهر EDT ، نخست وزیر کانادا اعلام کرد ممنوعیت مسافرت تقریبا برای همه خارجی ها است ، با این حال ، وی اظهار داشت که شهروندان آمریکایی فعلاً از ممنوعیت سفر معاف هستند. “

بسته شدن مرز خود با ایالات متحده نشان می دهد كه كانادا به طور جدی تلاش های خود را برای مهار COVID-19 دنبال می كند. ایالات متحده شریک اصلی تجارت کانادا است و بیش از 70 درصد از صادرات کانادا هر سال به ایالات متحده ارسال می شود.

ممنوعیت حرکت آزاد مردم ضربه دیگری برای اقتصاد هر دو کشور به شمار می رود و بخش های عمده ای از جمله گردشگری و مسافرت به ویژه با سختی برخورد می کنند.

هر روز حدود 200000 نفر از مرزها برای کار ، مسافرت ، خرید و بازدید از خانواده عبور می کنند.  معاون نخست وزیر کانادا ، کریستیا فیرلند روز سه شنبه این مرز و بوم را به عنوان “نجات جان کانادایی ها و آمریکایی ها در هر دو طرف مرز توصیف کرد.

در عین حال ، گسترش رمان ویروس ویروس دستان هر دو کشور را وادار به اتخاذ اقدامات مهار فوری می کند.

در کانادا 598 مورد کرونا ویروس دیده شده است که حداقل هشت مورد فوت داشته است.

آمریكا كه تقریباً نه برابر جمعیت كانادا است ، در حدود 7،568 مورد و تعداد كشته شدگان حداقل 117 نفر دیده شده است.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023