تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

آمریکا نیازمند مهاجران بیشتر است

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار ایالات متحده آمریکا نیازمند مهاجران بیشتر است

واشنگتن پست گزارش داده است که آقای مولوینی، که پنج‌شنبه شب در «آکسفورد یونین» صحبت می‌کرد، گفته است که آمریکا «شدیدا به افراد بییشتری نیاز دارد» تا بتواند نیروی لازم را برای رشد اقتصادی کشور تأمین کند.

او گفته است: «نیروی کاری که برای پیشبرد رشد اقتصادی در چهار سال گذشته داشته‌ایم رو به کاهش است. ما به مهاجران بیشتری نیاز داریم.»

وی افزود که دولت ترامپ خواستار آن است که این مهاجران به «روش قانونی» وارد ایالات متحده شوند.

سخنان آقای مولوینی در تضاد با موضع سرسختانه شماری از مقامات ارشد کاخ سفید، و در این مورد خاص، حتی خود رئیس جمهوری است که سال گذشته در جریان سفری به مرز ایالات متحده و مکزیک در کالیفرنیا در این‌باره هشدار داد و گفت، «ظرفیت کشور ما پر است.» اما دیدگاه ترامپ در مورد مهاجرت قانونی همیشه یکسان نبوده است.

آمریکا نیازمند مهاجران بیشتر است

او در سخنرانی اخیر خود در مورد وضعیت کشور خواستار ایجاد سیستمی برای قدردانی از مهاجرانی شد که به «اقتصاد کشور کمک می‌کنند، از نظر مالی مستقل هستند، و به ارزشهای آمریکا پایبندند.»

این رویکرد، تقلید از سیاستهایی است که استرالیا و کانادا اتخاذ کرده‌اند. آقای مولوینی روز پنج‌شنبه اعتراف کرد که دولت ترامپ از سیستمی مشابه الگوی این کشورها استقبال می‌کند.

طبق گزارش‌ها، او گفته است: «ما بسیار علاقمندیم که روی این سیستم کار کنیم.»

در کاخ سفید تلاش‌ها برای ایجاد و توسعه چنین سیستمی، با مقاومت مقاماتی نظیر استفان میلر، مشاور ارشد خط مشی کاخ سفید، روبه‌رو شده است که خواستار اعمال محدودیت‌های مهاجرتی سختگیرانه‌ای هستند و می‌خواهند از کارگران آمریکایی در مقابل رقابت خارجی محافظت کنند.

طبق آمار منتشر شده توسط مؤسسه ستاتیستا، مهاجرت نقش بزرگ و فزاینده‌ای در افزایش جمعیت ایالات متحده داشته است.

در حالی که بحث و مشاجره بر سر ترویج یا محدود کردن مهاجرت قانونی ادامه دارد، در دوران دولت ترامپ به شدت با کارگران خارجی و حمایت بشر دوستانه برخورد شده است.

طبق آمار دولت، شمار ویزاهای مهاجرتی و غیرمهاجرتی که از سال ۲۰۱۶ تاکنون صادر شده است، بیش از ۱۵ درصد کاهش یافته است، که رقم چشمگیری است. در عین حال، دولت همچنان در تلاش است تا یک دیوار مرزی بین ایالات متحده و مکزیک بسازد.

به دنبال درخواستها از سوی ۳۱ ایالت برای پایان دادن به پذیرفتن حمایت بشر دوستانه برای سوری ها، دولت ترامپ همچنین شمار حمایت بشر دوستانه را که ایالات متحده هر سال می‌پذیرد به ۱۸۰۰۰ نفر کاهش داده است که پایین‌ترین میزان در تاریخ این کشور است، در حالی که دو سال پیش سقف پذیرش حمایت بشر دوستانه ۱۱۰۰۰۰ نفر بود.

علاوه بر این، ممنوعیت سفر به آمریکا علیه شهروندان شماری از کشورهای اکثرا مسلمان و آفریقایی، نیز اعمال شده است.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی