dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

آلبرتا مهندسان مهاجر را در زمین مساوی قرار می دهد

اخبار آمریکا کانادا اخبار آلبرتا آلبرتا مهندسان مهاجر را در زمین مساوی قرار می دهد

تنظیم کننده صنعت آلبرتا برای تکنسین ها و تکنسین های مهندسی در کشور الزام آموزش و تجربه کار کانادا را لغو می کند.

2020-02-24

این بدان معناست که مهاجران جدید آلبرتا در این حرفه روند بسیار ساده تری برای گرفتن گواهینامه در استان دارند.

انجمن متخصصان علم و مهندسی فناوری آلبرتا (ASET) هنوز متقاضیان را ملزم به امتحان ، ارائه متن و اثبات تجربه حرفه ای می کند.

اما با آموزش و تجربه در کانادا و خارج از کشور به طور برابر رفتار می شود.

این امر باعث بهبود چشم انداز اشتغال بسیاری از مهاجران می شود که در چرخه ای از نیاز به تجربه کانادایی برای یافتن کار و نیاز به کار برای ایجاد تجربه کانادایی گیر افتاده اند.


تکنسین ها و تکنسین های مهندسی ، تحت کد ملی طبقه بندی مشاغل NOC 2232 ، با مهندسین حرفه ای ، که هنوز هم برخی از تجربه های کانادایی را برای واجد شرایط بودن در آلبرتا دارند ، متفاوت است.

آمار کانادا می گوید فقط نیمی از مهاجران دارای مدرک مهندسی در زمینه تخصص خود مشغول به کار هستند ، در حالی که در مقایسه با 66 درصد از همسالان متولد کانادایی ، در مقایسه با 66 درصد از همسالان خود فعالیت می کنند. مشابه ، گرچه کمتر ، اختلافات در بسیاری از مشاغل STEM وجود دارد.

به رسمیت شناختن اعتبار ، حوزه مهمی است که توسط دولتهای فدرال و استانها مورد توجه قرار می گیرد.

میلیون ها دلار برای برنامه های ادغام مهاجران هزینه می شود که شناخت اعتبار یکی از مهمترین چالش ها است.

پیدا کردن شغل به سرعت یکی از جنبه های اصلی ادغام سریع در جامعه کانادا برای مهاجران جدید است.

در سال 2019 ، مهاجرت ، شهروندی کانادا (IRCC) اعلام کرد که 113 میلیون دلار برای راه های کمک به تازه واردان قبل از ورود به کانادا هزینه می کند.

کمک های موجود شامل خدمات تسویه حساب و اشتغال و همچنین برنامه های صدور مجوز برای طبقه اقتصادی، کلاس خانواده ، حمایت بشر دوستانه و مهاجران فرانکوفونی است.

با برنامه ریزی دولت فدرال کانادا برای استقبال بیش از یک میلیون ساکن دائم جدید در طی سه سال آینده ، می داند که سرمایه گذاری در زیرساخت های ادغام مورد نیاز است.

خدمات حضوری در چین ، هند و فیلیپین به همراه یک پروژه آزمایشی برای خدمات حضوری فرانکوفون در مراکش ارائه می شود.

دیویش کومار پاتل یک مهندس شیمی حرفه ای بود که 9 سال سابقه کار در یک شرکت عظیم و چند ملیتی را داشت. 

اما هنگامی که وی در سال 2015 از هند به ادمونتون نقل مکان کرد ، درخواست های وی برای مشاغل مهندسی بدون جواب ماند. 

“برخی از این سمت من می توانم ببینم که شرح شغل دقیقا همان کاری که کردم، اما من در گرفتن تماس است. پس از آن کاملا نا امید کننده،” او گفت CBC و رادیو اکتیو . 

پاتل می گوید ، کارفرمایان تجربه و اعتبار هندی وی را به رسمیت نمی شناسند. وی سرانجام در حالی که به دنبال راه هایی برای تقویت رزومه خود بود به عنوان یک اپراتور ماشین با یک تولید کننده مواد غذایی حیوان خانگی پذیرفت. 

این در حالی بود که وی انجمن متخصصان فن آوری مهندسی و مهندسی آلبرتا (ASET) را پیدا کرد ،غیر انتفاعی که بر تکنسین ها و تکنسین های مهندسی در آلبرتا نظارت دارد. 

در سال 2016 ، ASET می گوید این اولین رگولاتوری در این کشور شد که الزام آموزش و تجربه کار کانادا را از بین برد. متقاضیان هنوز باید امتحانات رسمی را بگذرانند ، رونوشت های پس از دوره متوسطه را ارسال کرده و در صورت تمایل به گواهی ، تجربه حرفه ای خود را اثبات کنند. اما مدارک تحصیلی کانادا و خارجی به یک اندازه رفتار می شود.

“باری کاواناوه” مدیر اجرایی ASET در مصاحبه با رادیو اکتیو CBC گفت: “گفتم ، گوش کن ، این خیلی ذهنی است. اگر می توانیم ، باید آنچه را که به دنبالش هستیم تجزیه کنیم .”

نیاز به تجربه کانادا در بسیاری از زمینه های حرفه ای چرخه ای شرور برای افراد تازه وارد ایجاد می کند: برای دریافت گواهینامه به آنها نیاز به تجربه دارند ، اما در صورت عدم شناسنامه خود ، تجربه گرفتن دشوار است. 

کاواناگو گفت: “به این ترتیب ، فکر می کنم ما زمین بازی را مساوی کردیم.” 

روند شش ماهه

اندکی پس از اطلاع از گواهینامه ASET ، پاتل درخواست کرد. شش ماه طول کشید تا روند کار تمام شود. در پایان سال 2016 ، او یک تکنسین مهندسی شناخته شده در آلبرتا شد. 

یک تکنسین مهندسی مانند یک مهندس حرفه ای نیست – تنظیم کننده ای که بر مهندسین حرفه ای در آلبرتا نظارت دارد ، هنوز متقاضیان نیاز به تجربه کانادایی را دارد – اما گواهینامه ASET چشم انداز شغلی پاتل را بهبود بخشید.

طی چند ماه ، وی به سمت مهندسی ارتقاء یافت. وی بعداً به عنوان مدیر عملیات ، با یک فروشگاه مواد غذایی محلی مشغول به کار شد ، موضعی که کار مدیریتی و مهندسی را در هم می آمیزد. 

پاتل می گوید که اکنون بدون مجوز ASET جایی نخواهد بود. 

وی گفت: “نه ، اصلاً نیست.” 

براساس یک مطالعه جدید آماری در کانادا ، از هر دو مهاجری که دارای مدرک مهندسی هستند ، در مقایسه با دو سوم همتایان متولد کانادایی خود با همان سطح تحصیلات ، در این رشته مشغول به کار هستند . 

این مطالعه نشان می دهد که این شکاف همچنان وجود دارد ، اما تا حدی کمتر ، در زمینه های STEM – علوم ، فناوری ، مهندسی و ریاضیات – در کانادا.

کاواناگ می خواهد که تنظیم کننده های دیگر از ASET پیروی کنند و معیارهای صدور گواهینامه خود را عینی تر کنند. او می گوید ASET پیشنهاد کرده است که روند ارزیابی خود را با تنظیم کننده های مشابه در سراسر کشور و بدون هیچ هزینه ای به اشتراک بگذارد.

وی گفت: “تنظیم این حرفه ثابت و تقریباً به همان اندازه در سراسر کشور است. اختلافاتی از استان به استان وجود دارد و نیازی به وجود ندارد.” 


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت