dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

چالش های برگزاری آنلاین امتحان شهروندی کانادا

اخبار آمریکا کانادا اخبار سراسری کانادا چالش های برگزاری آنلاین امتحان شهروندی کانادا

شهروندی کانادا

طبق داده های اداره مهاجرت کانادا از 7 سپتامبر ، حدود 85000 نفر منتظر شرکت در امتحان شهروندی کانادا هستند. دارندگان اقامت دائم برای اخذ تابعیت کانادا نیاز به شرکت در آزمون دارند ، تا امتیازات شهروندان متولد کانادا برخوردار شوند. نایل به تابعیت برای بسیاری از مهاجران یک حرکت نمادین است و حکایت از این دارد که آنها اکنون عضوی از جامعه کانادایی هستند.

مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) گفت است که آنها به دنبال ارائه آزمون های شهروندی و مصاحبه آنلاین هستند ، اما باید ابتدا در مورد راستی آزمایی هویت افراد شرکت کننده اقداماتی را انجام دهد. همچنین آنها زمان برگزاری آزمون آنلاین شهروندی را اعلام نکرده اند اما اخیرا گفته اند ازبرخی متقاضیان دعوت به شرکت مجدد در آزمون حضوری میشود.

چالش های برگزاری آنلاین امتحان شهروندی کانادا

همه گیری کرونا ویروس نیاز به آزمون های مختلف مجازی را افزایش داده است. موسسات تحصیلات متوسطه کانادا در حال ارائه راه حل های مختلفی از جمله تغییر برنامه درسی برای اجازه دادن به آزمون های open-book هستند. آنها ممکن است از نرم افزار آزمایشی استفاده کنند که اقدامات مختلفی را انجام می دهد که تقلب را دشوارتر می کند ، مانند اعمال محدودیت زمانی برای آزمون ، یا باز کردن Tab دیگری بدون قفل کردن آزمون غیرممکن است. برخی نیز هوش مصنوعی مانند ProctorU را انتخاب کرده اند که برای حل مسئله یکپارچگی در ازمون آنلاین ایجاد شده است.

استفاده از هوش مصنوعی به عنوان پروکتور ، ایده ای ست که مدتها قبل از همه گیری کرونا وجود داشته است. به عنوان مثال Duolingo ، حدود 5 سال است که در حال توسعه پروستاتور هوش مصنوعی خود است تا به شرکت کنندگان در آزمون اجازه دهد آزمون زبان خود را از هر کجا و هر زمان انجام دهند.

آزمون زبان دولینگو در طول جلسه آزمونی که متقاضیان میدهند را ثبت می کند. سپس ویدئو در نرم افزار هوش مصنوعی بارگذاری می شود که هر گونه رفتار مشکوک یا خارج از قوانین را تشخیص می دهد. سپس اطلاعات جمع آوری شده از هوش مصنوعی به کارکنان داخلی می رسد که فیلم ها را مرور می کنند تا مطمئن شوند هوش مصنوعی هیچ اشتباهی نکرده است.

 مدیر تعامل بین المللی آزمون انگلیسی دولینگو Sam Fleischmann گفت: “ما دو نفر داریم که تمام ویدئو را مرور می کنند… تا هوش مصنوعی به اشتباه و با گفتن این جمله که ” اینجا صدا می آید، بنابراین ممکنه کسی در اتاق شما باشد ، متقاضی آزمون را اذیت نکند.” زیرا هوش مصنوعی ممکن است به اشتباه نویز تشخیص دهد در حالی که دو نفر [انسان] به خوبی تشخیص می دهند که این تنها صدای پای دو نفر بچه بوده که در طبقه بالا راه می روند است.

نتایج آزمون برای دانشجویانی قابل قبول است که برای پذیرش در دانشگاه های خاص کانادا استفاده کنند (یعنی برای دانشگاه هایی استفاده میکننده که این دانشگاه ها آزمون دولینگو را قبول دارند). Fleischmann گفت که سالها طول کشید تا توسعه هوش مصنوعی انجام شود و می گوید Duolingo هنوز در تلاش است تا این فناوری را بهبود بخشد.

همچنین Fleischmann گفت: “مأموریت ما این است که اطمینان حاصل کنیم آزمون از طریق فناوری ارزیابی بیشتر در دسترس است و به همین دلیل ما وقت زیادی را صرف اطمینان از خوب و بهتر بودن این کار انحصاری کردیم.” “این یک سرمایه گذاری بزرگ برای دانشگاه ها یا دولت ها است.”

تعداد شهروندان کانادایی جدید از سال 2019 به میزان قابل توجهی کاهش یافته است

IRCC بخاطر وضعیت COVID-19 ، کلیه امتحان شهروندی کانادا ، آزمون های مجدد ، مصاحبه ها و مراسم ها را در 14 مارس لغو کرد. مراسم شهروندی مجازی از آن زمان از سر گرفته شده است ، با این حال ، 2500 تا 3000 نفر هفتگی در مراسم سوگند شهروندی شرکت می کنند ، این تعداد نسب به سال 2019 که 4700 نفر به صورت هفتگی بوده کاهش یافته است.

اندرو گریفیت ، مفسر سیاسی و مدیرکل سابق شهروندی و چندفرهنگی ، تأخیر در آزمون را قابل درک توصیف کرده است زیرا که برای برگزاری این آزمون های آنلاین به زیر ساخت نیاز است. اما ، اوکاهش تعدادی که در مراسم شهروندی شرکت می کنند را قابل قبول نمی داند.

آقای گریفیت به CIC News گفت: “من از نظر از نظر تعداد افراد شرکت کننده در آزمون راضی نیستم ، زیرا فکر می کنم استرالیا ثابت کرد که این کار می تواند در مقیاس وسیع تری انجام شود .”

استرالیا از ماه مارس حدود 80،000 مراسم شهروندی آنلاین انجام داده است در حالی كه كانادا فقط حدود 7،000 مراسم برگزار كرده است.

همچنین آقای گریفیت گفت: “زمانی كه [متقاضیان شهروندی] به مراسم می رسند ، این اساساً فرمالیته است زیرا تمام بررسی های امنیتی انجام شده است ، آنها آزمون را انجام می دهند و سپس می توانند سوگند یاد كنند.” “این یک روند کاملاً ساده در آن مقطع زمانی است.”

IRCC از 21 سپتامبر ارائه برخی خدمات حضوری از جمله آزمون مجدد شهروندی در ونکوور را آغاز می کند. همچنین آنها نتایج را رصد می کنند تا ببینند آیا در آینده می توان خدمات بیشتری به صورت حضوری ارائه داد.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت