تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

آخرین مهلت برای اپلای

وی والت مشترک کشورها تحصیلات آخرین مهلت برای اپلای

تا کی برای اپلای وقت داریم؟

قبل از اپلای حواستان به وقت سفارت کشور باشد.

اگر شرایطت برای اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظرت مناسب باشد، اخذ پذیرش سریع انجام میشود حتی میتوانید مکاتبات اخذ پذیرش را قبل از تکمیل مدارک شروع کنید و در فرصت چند ماه‌ای که به شما داده میشود آنها را تکمیل کنید.

پذیرش کاندیشنال فرصتی است که برای رساندن مدرک زبان یا مدارک نهایی دانشگاه حتی در مدت بیشتری به شما داده میشود. پس مهم ترین نکته ای که باید در نظر بگیرید وقت سفارت کشورهاست.

برای کشوری مثل آلمان که وقت سفارتی بیش از ۱۸ ماه دارد و برای ایرانی‌ها سختگیری در سن متقاضی دارد باید فکر چاره باشید.

البته مواردی هست که کمک میکند وقت سفارت زودتری به شما داده بشود.

ددلاین دانشگاه‌های ایالات متحده و کانادا برای ترم پاییز از ماه دسامبر (آذر) آغاز و تا پایان فوریه (نیمه اسفند) ادامه می‌یابند. به طور مثال ددلاین ترم پاییز 2021 از دسامبر 2020 تا فوریه 2021 خواهد بود. ددلاین‌های ترم پاییز از این نظر مهم هستند که در حدود 80 درصد پذیرش دانشگاه‌ها در مقطع فوق لیسانس یا دکترا در ترم پاییز انجام می‌شود. 

ددلاین‌های بسیاری از دانشگاه‌ها، پس از ماه دسامبر هر چند روز یک بار فرا می‌رسند (به طور معمول هر دو هفته) و با گذشت هر روز از اول دسامبر هر سال، تعداد دانشگاه‌های کمتری را برای انتخاب در آن سال خواهید داشت، بنابراین ددلاین 1 دسامبر را می‌توان نقطه آغاز زنجیره ددلاین‌های مهم دانشگاه‌ها دانست. در نتیجه چنانچه تاریخ اول دسامبر را برای ددلاین خود در نظر بگیرید و مدارک خود را تا آن زمان آماده کنید، دانشگاه‌های بسیاری را برای ارائه اپلیکیشن خواهید داشت.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی