dark
قالب تیره سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت تیره راحت تر هستید آن را فعال کنید.

برنامه مهاجرت کانادا برای دوران بعد از کرونا

اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار سراسری کانادا برنامه مهاجرت کانادا برای دوران بعد از کرونا

وزرای مهاجرت کانادا پس از جلسه روز جمعه ، تعهد خود را مبنی بر استقبال از مهاجران برای حمایت از اقتصاد کانادا پس از همه گیری COVID-19 تأیید کردند.

29 ژوئیه سال 2020

وزرای مهاجرت کانادا :
مهاجرت را گامی اساسی برای حمایت از بهبود اقتصادی پس از کرونا و رکاوری این کشور می دانند.

وزرای مسئول مهاجرت جمعه گذشته ، 24 ژوئیه ، به منظور گفتگو درمورد تأثیر کرونا ویروس بر روی سیستم مهاجرت کانادا ، بصورت آنلاین ملاقات کردند.

کانادا ده استان و سه قلمرو دارد. هر استان و سرزمینی به غیر از نوناووت با دولت فدرال توافق دو جانبه دارد. موافقت نامه های دو جانبه استان ها و قلمروها را قادر می سازد تا برنامه های مهاجرتی خود را برای استقبال از مهاجران طبقه اقتصادی اجرایی کنند.

علاوه بر این وزرا توافق کردند که یک «سیستم مهاجرتی قویتری» داشته باشند.

همکاری فدرال-استانی در زمینه مهاجرت

بند 95  قانون اساسی 1867  مهاجرت را به عنوان موارد مشترک فدرال-استانی تعریف می کند و قانون فدرال حاکم است.

مهاجرت به دلیل اهمیت آن در حمایت از رشد اقتصادی و امنیت چهار استان اول این کشور: نیوبرانزویک ، نوا اسکوشیا ، کبک و انتاریو به عنوان حوزه ای از صلاحیت های مشترک معرفی شده است.

در سالهای اولیه پس از کنفدراسیون ، دولت و استان های فدرال برای بحث در مورد چگونگی جذب مهاجران بیشتر به کانادا جلسه ای را برگزار کردند.

در حقیقت ، نخستین کنفرانس استانی فدرال در مورد مهاجرت در سال 1868 برگزار شد ، و سال بعد ، دولت فدرال اولین قانون مهاجرت کانادا را در سال 1869 تصویب کرد. امروز ، قانون اصلی مهاجرت کانادا قانون مهاجرت و حمایت از حفاظت بشر دوستانه(IRPA) است.

در زمان مدیریت دولت فدرال ، دخالت استان در مهاجرت کاهش یافت.

در اواخر دهه 1960 کبک استقلال بیشتری می خواست تا بتواند از مهاجران بیشتر فرانکوفون ( افراد با دانش زبان فرانسه ) استقبال کند.

در دهه 1990 ، بقیه استانها و قلمروهای کانادا نیز به دنبال استقلال بیشتری در مورد مهاجرت بودند تا بتوانند مهاجران را به دلیل تأمین جمعیت و پایین بودن نرخ تولد ، برای رفع نیازهای بازار کارشان جذب کنند. این منجر به راه اندازی برنامه استانی (PNP) شد.

از سال 2003 ، وزراي مسئول مهاجرت هر سال ملاقات كرده اند تا سياست مهاجرت را شكل دهند. این جلسات با توجه به اقتدار مشترک مشروطه و علاقه مشترک هر دو دولت برای استقبال بیشتر از مهاجران ، در اینجا بسیار محتمل است.

آنچه وزرا بحث کردند

 وزرا علاوه بر بحث در  مورد تأثیر همه گیر کرونا ویروس بر روی سیستم مهاجرت ، وزیران در مورد برنامه ریزی میزان مهاجرت و مهاجرت اقتصادی منطقه ای بحث کردند. آنها تصویب برنامه راهبردی فدرال-استانی-سرزمینی برای مهاجرت 2020-2023 را تصور می کردند که اولویت های آنها برای مهاجرت در این دوره را تشریح می کند.

دانشجویان بین المللی به عنوان محرک های اصلی در رشد اقتصادی و جمعیتی شناخته شدند ، که برای بهبود اقتصادی کانادا و موفقیت در طولانی مدت است.

گرچه محدودیت های سفر فعلی بر توانایی کانادا برای پذیرش مهاجران جدید در کوتاه مدت تأثیر دارد ، اما برنامه کانادا در بلند مدت برای افزایش سطح مهاجرت همچنان باقی است. کانادا هنوز هم دربخش های مختلف با کمبود نیروی کار روبرو است و همزمان با نرخ پایین تولد ، با پیری جمعیت روبرو است. مهاجرت برای اطمینان از رشد مثبت جمعیت و رونق بازار کار مهم است.

وزرا همچنین موافقت کردند که همکاری خود را برای تهیه یک برنامه جدید برنامه مهاجرت انتخاب شهری MNP ادامه دهند  ،  زیرا کانادا هنوز در تلاش است تا افراد تازه وارد را به شهرهای کوچکتر جذب کند.

PNP نمونه ای از برنامه های مهاجرتی متناسب با نیاز مناطق خاص در کانادا است. کانادا به جز برنامه فدرال و استانی همچنین دارای پایلوت مهاجرت منطقه ای و محلی است ، مانند :
 پایلوت برنامه مهاجرت آتلانتیک و
 پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی .

تاریخ تشکیل جلسه بعدی مشخص نشده است ، نماینده ای از مجمع وزیران به CIC News گفت  ، با این حال ، براساس پیشینه ، احتمالاً جلسه بعدی در پاییز برگزار می شود. کمی قبل از  اعلام برنامه مهاجرت جدید  برای 2023-2021 خواهد بود.

معنی این جلسه برای مهاجران چیست؟

جلسات مکرر بین دو دولت کمک می کند تا توضیح دهند که چرا کانادا دارای چنین سیستم مهاجرتی قوی و موفق است. همانطور که در 1867 شروع شد ، امروزه کانادا کشوری بسیار متنوعی است که دارای شرایط اقتصادی و اجتماعی متفاوت در هر استان و قلمرو است. دربردارنده دیدگاههای مؤلفه های مختلف در سیستم مهاجرت ، کانادا این امکان را فراهم می آورد که از گوشه کنار دنیا مهاجر پذیر باشد.

وزیر مهاجرت مندیچینو به  طور مداوم برهمه موارد ، بر تعهد دولت فدرال برای استقبال از استعدادهای جهانی از گوشه و کنار جهان تأکید کرده است.

اقدامات دولت فدرال و استانها بسیار زیاد است.

حتی در طول همه گیری کرونا ، هر دو دولت به استقبال مهاجران از طریق  Express Entry ،  
دراوهای PNP در نوا اسکوشیا ، انتاریو ، مانیتوبا ، ساسکاچوان ، آلبرتا و بریتیش کلمبیا و همچنین از طریق سیستم کبک به پذیرش مهاجران ادامه دادند.

در جلسه بعدی بین وزرا ، آنها باید مجدد ارزیابی كنند كه چگونه این بیماری همه گیر کرونا در سیستم مهاجرت در سال 2021 و بعد از آن تأثیر دارد.
آینده به دلیل همه گیری کرونا در حال حاضر نامشخص است. 
با این وجود ، آنچه واضح است این است که کرونا ویروس تأثیر منفی بر تمایل دولتهای فدرال و استان ها برای حفظ سیستم مهاجرت و استقبال از مهاجرین نداشته است.

Trevor Holder ، رییس مجمع وزیران مسئول مهاجرت ، در بیانیه رسانه ای گفت:( که همچنین وزیر مهاجرت نیوبرانزویک است )
“ما با هم می توانیم به کشوری حتی مرفه تر تبدیل شویم ، که افراد تازه وارد و خانواده های آنها بتوانند در کانادا مستقر شوند ، موفق شوند و به جوامع ما کنند.”


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت