dark
قالب تیره سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت تیره راحت تر هستید آن را فعال کنید.

تغییرات موقت و مهم برای ویزای کار پس از تحصیل کانادا

اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار تحصیلی کانادا تغییرات موقت و مهم برای ویزای کار پس از تحصیل کانادا

صدور مجوز کار 18 ماهه اداره مهاجرت کانادا برای دانشجویان خارجی

بررسی اجمالی:

سازمان مهاجرت کانادا در خبری اعلام کرد که اشخاصی که اجازه کار پس از تحصیل (PGWP) دارند که باطل شده است و یا در حال باطل شدن می‌باشد، هم اکنون این امکان را دارند که برای درخواست اجازه کار دیگری اقدام نمایند.

طبق این خبر، مدت زمان این اجازه کار جدید ۱۸ ماه بوده و اشخاصی که شرایط زیر را دارند می‌توانند برای آن اقدام کنند:

  • اجازه کار پس از تحصیل داشته اند، به گونه ای که این اجازه کار در تاریخ ۳۰ ژانویه ۲۰۲۰ و یا پس از آن به پایان رسیده است و یا طی ۴ ماه پس از تاریخ اپلای برای دریافت اجازه کار جدید، اجازه کار قبلی منقضی می‌شود.
  • هنوز در کانادا هستند.
  • وضعیت اقامتی قانونی دارند و یا می‌توانند برای Restore کردن آن اقدام نمایند.

زمان پذیرش اپلیکیشن برای این اجازه کار جدید بین ۲۷ ژانویه ۲۰۲۱ و ۲۷ جولای ۲۰۲۱ می‌باشد.


فرصتی دوباره جهت سابقه کار کانادایی برای دانشجویان بین‌الملل

توضیحات تکمیلی:

8 ژانویه 2021 – اوتاوا – دانشجویان بین المللی با درآمد بیش از 21 میلیارد دلار سالانه به اقتصاد ما و حمایت از نشاط جوامع ما ، سرمایه های زیادی را به کانادا می آورند. هنوز همه گیری چالش های بی شماری را برای دانشجویان بین المللی ارائه داده است. از همه قابل توجه تر ، برای بسیاری از دارندگان مجوز کار پس از فارغ التحصیل ، ایجاد اختلال در همه گیر و عدم اطمینان ، احتمال کسب تجربه کاری مورد نیاز برای اقامت دائم را به خطر انداخته است.

به عنوان بخشی از تلاش های دولت کانادا برای حمایت از دانشجویان بین المللی در این زمان دشوار ، امروز محترم مارکو مندیچینو ، وزیر مهاجرت و شهروندی ، اعلام کرد که دانشجویان بین المللی سابق که مجوز کار پس از فارغ التحصیلی را دارند یا دارای آن هستند ، امکان درخواست برای اجازه کار آزاد

اتباع خارجی در کانادا که تحت تأثیر همه گیری مبتلا به مجوز کار پس از فارغ التحصیلی منقضی یا منقضی شده اند ، فرصتی منحصر به فرد برای درخواست مجوز کار باز دیگر خواهند داشت. این مدت 18 ماه اعتبار خواهد داشت و به دانشجویان بین المللی سابق اجازه می دهد تا در کانادا بمانند ، به جستجوی کار ادامه دهند و آینده خود را در این کشور بسازند.

دولت تلاش زیادی کرده است تا دانشجویان بین المللی را ترغیب به اقامت دائم در کانادا کند ، زیرا آنها به ایجاد شغل و پر کردن کمبود نیروی کار کمک می کنند تا تجارت ما پیشرفت کند. آنها مهارت های شغلی و زبانی قوی دارند ، که با توجه به تحصیلات و تجربه کاری در کانادا تقویت می شود ، بنابراین به طور معمول در شرایط لازم برای درخواست اقامت دائم قرار دارند. بیش از 58000 فارغ التحصیل با موفقیت درخواست مهاجرت دائمی در سال 2019 را دادند و تصمیمات آنها برای ماندن در کانادا به رفع چالش های شدید جمعیتی ما کمک می کند.

همانطور که با موج دوم همه گیری روبرو می شویم و مسیری را برای بهبود خود ترسیم می کنیم ، جذب مهاجران ماهر بخشی اصلی از برنامه ماست. این سیاست جدید به فارغ التحصیلان بیشتر کمک می کند تا نیازهای مبرم در زمینه هایی مانند مراقبت های بهداشتی ، فناوری و موارد دیگر را پر کنند. همانطور که منتظریم ، این حتی به دانشجویان بین المللی سابق کمک می کند تا آینده خود را در کانادا بسازند ، و از طریق کوچک و بزرگ به بهبود کوتاه مدت و شکوفایی بلند مدت ما کمک می کند.

نقل قول ها

وی گفت: “چه به عنوان پرستار در خط مقدم بیماری همه گیر ، و چه به عنوان بنیانگذار جدیدترین شرکتهای نوآور ، دانشجویان بین المللی در حالی که مبارزه با بیماری همه گیر را ادامه می دهیم به جوامع سراسر کانادا اعطا می کنند. وضعیت آنها ممکن است موقتی باشد ، اما کمک های دانشجویان بین المللی پایدار است. این سیاست جدید به این معنی است که دانشجویان جوان از خارج از کشور که در اینجا تحصیل کرده اند می توانند در آنجا بمانند و کار پیدا کنند ، در حالی که اطمینان حاصل می کند که کانادا نیازهای فوری اقتصاد امروز و فردای ما را برآورده می کند. پیام ما به دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی ساده است: ما فقط نمی خواهیم شما در اینجا تحصیل کنید ، بلکه می خواهیم شما در اینجا بمانید. “

اطلاعات بیشتر:
در سال 1971 ، برای هر سالمند 6.6 نفر در سن کار وجود داشت. در حال حاضر برای هر بازنشسته کانادایی 3 کارگر کانادایی وجود دارد ، اما تا سال 2035 ، برای هر بازنشسته فقط 2 کارگر وجود دارد. بدون مهاجران برای کمک به نیازهای جمعیت سالخورده ، کانادایی های جوان در پایان برای هر نفر هزینه بیشتری پرداخت می کنند تا مزایای مشابه را تأمین کنند.

مهاجرت و شهروندی کانادا تخمین می زند که حدود 52،000 فارغ التحصیل با PGWP منقضی یا منقضی می توانند از سیاست های عمومی بهره مند شوند. از حدود 61000 دارنده PGWP که تاریخ کار آنها بین ژانویه و دسامبر سال 2020 منقضی شده است ، تقریباً نیمی از آنها قبلاً اقامت دائم کرده اند یا در حال رسیدگی به درخواست اقامت دائم هستند.

شرایط دریافت مجوز کار 18 ماهه کانادا

  • شما باید PGWP داشته باشید که در تاریخ ۳۰ ژانویه ۲۰۲۰ یا بعد از آن منقضی شده باشد یا از تاریخ این درخواست جدید، در زمان ۴ ماه یا کمتر منقضی شود؛
  • هنوز در کانادا باشید؛
  • شما باید یک وضعیت موقت معتبر داشته باشید (دارای پرمیت یا مجوز اقامت موقت باشید) و یا برای بازیابی وضعیت خود (Restoration) اقدام کنید.

جزئیات بیشتر‌ در تاریخ ۲۷ ژانویه اعلام خواهد شد.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت